КОСМОС - мрія людства
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Дорога в космос! О жага століть; Ще з того дня, Як напівдикий пращур У небо кинув каменем із пращі, Вона живе, і манить, і болить. Дістати неба! О крамольна мисль, Ти жевріла, хоч як Господь не стежив! Тебе несли стріла і пружний спис, І житня скирта, й вавілонська вежа. І — сталося!
12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши епоху пілотуємих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.
Взошёл Кибальчич не на эшафот — На пьедестал бессмертия и славы. Кибальчич Микола Іванович (1853 — 1881 рр. ) революціонер-народник, винахідник. Народився в місті Коропі Кролівецького повіту Чернігівської губернії (тепер районний центр Чернігівської області) в сім’ї священика. Склав першу схему реактивного літального апарата.
Ціолковський Костянтин Едуардович — відкривач законів з аеронавтики і космонавтики, засновник нової науки — ракетодинаміки.
Кондратюк Юрій Васильович український радянський учений-винахідник, один з перших творців і дослідників ракетної техніки. Народився 21 червня 1897 року в м. Луцьку в сім’ї вчителя. А жизнь идёт, и вертится планета, И катит волны времени река — Над ней горит своим особым светом Счастливая звезда Кондратюка.
Корольов Сергій Павлович Генеральний конструктор перших космічних ракет, штучних супутників Землі та Місяця. Під його керівництвом запущено ракети на Місяць, Марс, Венеру; доставлено станції на Венеру й Місяць, сфотографовано зворотній бік Місяця; сконструйовано й запущено перший місяцехід.
Он жизнь бы прожил не без проку, Когда б и раньше был рожден, Но и ко времени и к сроку На белый свет явился он… Не потому, что это к слову, А потому, что факт таков: Был век наш нужен Королеву, А веку – нужен Королев.
Перший штучний супутник Землі запущений на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. Кодове позначення супутника — ПС-1 (Простий Супутник-1).
2 грудня 1959 року «Луна 1» стартувала з космодрому Байконур, та відправилася до нашого природного супутника. 3 грудня в 3 годин 58 хвилин 1959 року «Луна-1» перетворилась у штучний супутник. 4 грудня в 6 годин «Луна-1» пройшла найближчу точку до Місяця (5-6 тисяч кілометрів).
Лайка — радянський собака- космонавт, перша тварина, виведена на орбіту Землі. Була запущена в космос 3 листопада 1957 року о 5.30 за московським часом на радянському кораблі «Супутник-2». На той момент Лайці було близько два роки, і вага — близько 6 кілограмів.
19 серпня 1960 року з космодрому Байконур злетів космічний корабель «Восток» з собаками Білкою і Стрілкою на борту. Наступного дня спусковий апарат здійснив планову посадку — вперше у світі живі істоти, побувавши у Космосі, повернулися на Землю.
Юрій Гагарін уперше у світі: за 108 хв облетів Землю на кораблі-сателіті; підкорив неймовірну на той час висоту — 327 км; здійснив політ у ракеті ; приземлився на спеціальному апараті ; випробував можливість жити й працювати в умовах невагомості; випробував апаратуру космічного корабля; випробував можливість харчуватися в кораблі — супутнику Землі; випробував можливість зв'язку в космічному кораблі; провів ряд важливих і цікавих спостережень.
інженер, відомий радянський вчений в області ракетно-космічної техніки; один із піонерів ракетно-космічної техніки; основоположник вітчизняного рідинного ракетобудування.
Павло Рома нович Попо вич (5 жовтня 1930 Узин, Київщина — 2 вересня 2009, Гурзуф, Крим) — льотчик-космонавт № 4, перший український космонавт і перший космонавт-українець , генерал-майор авіації (1976), кандидат технічних наук (1977). Двічі Герой Радянського Союзу
Георгій Тимофійович Береговий – льотчик-космонавт СРСР, двічі Герой Радянського Союзу (єдиний удостоєний першої зірки Героя за Велику Вітчизняну війну, а другої - за політ в космос). Георгій Береговий народився 15 квітня 1921 року в селі Федорівка нині Карлівського району Полтавської області
Олександр Олександрович Волков (народився 27 травня 1948) — льотчик-космонавт СРСР. Здійснив три польоти в космос.
Леонід Кизим на поштовій марці СРСР Кизим Леонід Денисович НАРОДИВСЯ 5 серпня 1941 Красний Лиман, Донецька область
Ляхов Володимир Афанасійович . Народився 20 липня 1941 року в місті Антрацит Ворошиловградської (зараз— Луганської) області. За три рейси в космос налітав 333 дні 7 годин 17 хвилин 37 секунд.
Леонід Попов . Народився 31 серпня 1945 року в місті Олександрія Кіровоградської області. За три рейси в космос налітав 200 днів 14 годин 45 хвилин 51 секунду.
Гео ргій Степа нович Шо нін НАРОДИВСЯ 3 серпня 1935, Ровеньки Луганській області Політ у космос здійснив з 11 по 16 жовтня 1969 року як командир космічного корабля «Союз–6».
1 червня 1928, космонавт СРСР, інженер-дослідник «Союз-11»,Герой Радянського Союзу. 6 - 29 червня 1971 року здійснив космічний політ інженером-дослідником космічного корабля Союз-11 і орбітальної космічної станції Салют-1 Доброво льський Гео ргій Тимофі йович
Віталій Михайлович Жолобов Народився 18 червня 1937 року в селі Збур’ївка Голопристанського району Херсонської області. З 6 липня по 24 серпня 1976 року здійснив політ у космос як бортінженер космічного корабля «Союз–21».
Васютін Володимир Володимирович Народився 8 березня 1952 року в Харкові. Свій політ в космос почав 17 вересня 1985 року. Під час польоту захворів, і політ був достроково припинений. Повернувся на Землю 12 листопада 1985 року.
Анатолій Левченко. Народився 21 травня 1941 року в місті Краснокутську Харківської області. 2 1–29 грудня 1987 року здійснив космічний політ як космонавт-дослідник космічного корабля «Союз ТМ–4». Тривалість польоту становила 7 діб 21 годину 58 хвилин.
Леонід Каденюк на борту американського корабля «Шаттл», я кий стартував 19 листопада 1997 року. Цей політ тривав 16 діб.
Найгарніший супутник Землі Супутник виготовлений 45-и компаніями з 13 Європейських країн Його робота полягає в точному вимірюванні гравітаційного поля Землі, і складання карти щільності гравітаційного поля. Вага супутника складає 1100 кг. Довжина - 5 метрів Пересувається супутник за допомогою іонного двигуна.
Супутник виготовлений 45-и компаніями з 13 Європейських країн Його робота полягає в точному вимірюванні гравітаційного поля Землі, і складання карти щільності гравітаційного поля. Вага супутника складає 1100 кг. Довжина - 5 метрів Пересувається супутник за допомогою іонного двигуна.
Помчать нас ракети в космічні світи, До подвигів серце лиш прагне. Хто хоче крилатую мрію знайти, Той цілі своєї досягне.
Схожі презентації
Категорії