Космічна програма Індії
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ISRO Організація космічних досліджень і розробок Індії (ISRO) — індійське національне космічне агентство. Штаб квартира знаходиться в Бенгалуру, штат налічує близько 20000 чоловік (станом на початок 2009). Організацію очолює Мадхаван Наір.
Історія Космічні дослідження в Індії розпочались в 1947 році, одразу після отримання незалежності. Вони здійснювались під керівництвом державного Департамента космічних досліджень DOS (Department of Space). Організація робіт по координації різних комітетів та підприємств в рамках національної космічної програми, а також створення ракетно-космічної техніки покладено на ISRO (Indian Space Research Organization), створене в 1972 році. В 1963 році Індія була визнана космічною державою, після запущення дослідницької ракети для зондування Землі з екваторіального полігона ТЕRLS, штат Керала. В 1975 з радянського полігону Капустін яр було запущено перший індійський супутник Aryabhata. В 1999 ISRO за допомогою ракети-носія PSLV здійснює перший комерційний запуск супутників.
Ракети-носії На сьогодняшній день в ISRO є два типа ракет-носіїв: полярна ракета-носій (Polar Satellite Launch Vehicle,PSLV) для запуска штучних супутників з дистанційним зондуванням координат масою 1300 кг і геостаціонарна ракета-носій (Geo‑synchronous Satellite Launch Vehicle,GSLV) для запуска коммунікаційних штучних супутників масою 2000 кг. Раніше використовувалися ще дві легші ракети-носії: SLV, ASLV Порівняння індійських ракет-носіїв. Зліва направо: SLV, ASLV, PSLV, GSLV, GSLV III.
Пілотований космічний політ В квітні 1984року, на космічному кораблі Союз Т-11 полетів командир ескадрильї Ракеш Шарма, перший індійський космонавт. На даний час Індія продовжує працювати над програмою відправки свого космонавта (гаганавта) в космос на власному космічному кораблі, по непідтвердженим даним, це станеться в 2014—2015роках.
Дослідження Місяця Із запуском Чандраян-1 Індія стала третьою азійською країною, після Японії і Китаю, що запустила штучний супутник Місяця. Наразі планується наступна місія Чандраян-2, також Індія має плани промислового використання природних ресурсів Місяця.
Схожі презентації
Категорії