X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Фізичні характеристики сонця"

Завантажити презентацію

"Фізичні характеристики сонця"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: учениця 11 класу КЗ “Білівська гімназія” Гуцева Катерина

Слайд 2

Сонце - найближча до нас зірка . Середня відстань від Землі приблизно 149,6 млн. км ( 1 астрономічна одиниця). Сонце утримує навколо себе всі інші тіла Сонячної системи своїм тяжінням .    Сонце - одна з 100 мільярдів зірок нашої Галактики , розташоване в одному з її рукавів приблизно в 25 000 - 28 000 світлових роках від центру Чумацького шляху і робить один оборот приблизно за 226 млн. років. Вік Сонця близько 5 млрд. років.

Слайд 3

Маса Сонця дорівнює 1,99 × 1030 кг , що в 330 000 разів більше маси Землі. Радіус R = 696 т. км , що в 109 разів перевищує радіус Землі , причому полярний і екваторіальний діаметри розрізняються не більше , ніж на 10 км . Обсяг Сонця перевищує земний в 1,3 мільйона разів. Середня щільність 1,416.103 кг/м3 , хоча в центрі Сонця вона досягає 150 г/см3. Прискорення вільного падіння на поверхні Сонця дорівнює 274 м/с2 , а друга космічна швидкість - 618 км / с.

Слайд 4

Ефективна температура поверхні ( фотосфери ) близько 6000 К , в центрі Сонця температура досягає 15 000 000 К. Щосекунди Сонце випромінює 3,84 × 1026 дж енергії , що в мас -енергетичному еквіваленті відповідає втраті маси 4260000 тонн в секунду.     Період обертання (синодичний ) змінюється від 27 діб на екваторі до 32 діб у полюсів . Сонце обертається навколо осі , нахиленої до площини земної орбіти на 82 ° 45 ' .

Слайд 5

На Землю потрапляє лише близько однієї половини мільярдної частки всієї енергії Сонця. Але саме завдяки цій енергії на Землі відбувається кругообіг води , дмуть вітри , розвивалася і розвивається життя . Вся енергія , прихована в горючих копалинах (нафти , вугіллі , торфі , газі) , - теж спочатку енергія Сонця. Випромінює ж Сонце свою енергію у всіх довжинах хвиль. Але по- різному. 48 % енергії випромінювання припадає на видиму область спектра , а максимум відповідає жовто- зеленому кольору . Близько 45 % енергії, що втрачається Сонцем , забирають інфрачервоні промені. Як бачите , на гамма- промені , рентгенівське , ультрафіолетове і радіо випромінювання припадає лише 8 %. Однак випромінювання Сонця настільки сильно в купі з різними потоками заряджених частинок ( сонячним вітром) , що воно дуже відчутно на відстанях навіть у сотні сонячних радіусів . Від шкідливого впливу випромінювання Сонця нас захищає магнітосфера і атмосфера Землі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія