X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Найдавніші споруди часів

Завантажити презентацію

Найдавніші споруди часів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Єгипетські піраміди: міф чи реальність? Підготувала Бегерська А. В. вчитель математики Монастирищенського НВК “Ліцей-ЗОШ І-ІІІ ст. “Ерудит”

Слайд 2

У стародавньому Єгипті було споруджено славнозвісні єгипетські піраміди, які складалися з величезних кам'яних брил. Кожна брила мала форму прямокутного паралелепіпеда, а її вага перевищувала 2,5т.

Слайд 3

Ці найдивніші споруди збудовані в районі м. Мемфіса. Це гробниці фараонів - єгипетських царів. Найбільші дві єгипетські піраміди - це піраміда Хеопса, її висота 146 м ( вище від сорокаповерхового будинку! ), а периметр основи 1км і піраміда Хефрена ( сина Хеопса ), висота якої 143 м. Їх було споруджено в III тисячолітті до нашої ери.

Слайд 4

Блоки, з яких складена піраміда, так точно підібрані один до одного, що між ними не проходить навіть лезо ножа. У цій піраміді має місце теорема Піфагора, золота пропорція. На світанку вона мала колір рожевого персика, а в холодному світлі місяця нагадувала вкриту снігом гірську вершину.

Слайд 5

Розрахунки, опубліковані в 1974р., свідчать, що загону з 405 чоловік на побудову такої піраміди сьогодні потрібно 6 років при вартості робіт 1,13 млрд. доларів США.

Слайд 6

Грані пірамід дуже точно орієнтовані по сторонах світу. Висота піраміди Хеопса, яку будували 30 років становить 1/1000000000 частину відстані від Землі до Сонця. Якщо довжину обводу основи піраміди Хеопса поділити на її подвоєну висоту, то вийде 3,14159 – число π з великою точністю.

Слайд 7

Слово “піраміда” походить від єгипетського “перемус” – діагональ основи піраміди. Найбільша піраміда у світі знаходиться не в Єгипті, а в мексиканському Холулу де Рівадах’я. Висота стін 54м, площа 25 акрів.

Слайд 8

Окремі північноамериканські індіанські племена також будували піраміди на вершинах земляних курганів.

Слайд 9

Гробниці будували пірамідальної форми не випадково, біологічні дослідження показали, що рослини, які помістили всередині піраміди, швидше ростуть, частіше цвітуть, ніж просто посаджені в землю.

Слайд 10

В Європі зараз є спеціальні овочесховища, зроблені у вигляді пірамід. Вважається, що смакові якості продуктів, які зберігаються на таких базах, підвищується, а втрати зменшуються на 4-10%.

Слайд 11

Також піраміди впливають на здоров’я людини. Вже вважається доведеним, що перебування людини в піраміді на певних рівнях висоти знімає біль, швидше загоює рани, опіки, легше стає людям хворим на ревматизм, остехондроз. Але обов'язково піраміда повинна бути певних розмірів , інакше можна і нашкодити здоров’ю.

Слайд 12

З пірамідами пов'язано дуже багато легенд, таємниць, які ще потрібно розгадати людству. Єгиптологи висунули ще одну гіпотезу: піраміди є своєрідними посиланнями, які повинні через тисячоліття донести якусь інформацію нащадкам.

Слайд 13

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА: Геометрія 10-11 кл. О.В. Погорєлов Наука, винаходи, техніка Київ, Торнадо, 2003р. ЩО? ЯК? ЧОМУ? Світ дивовижного та загадкового, Харків Стародавній світ Харків, 2003р. Елементи цікавої математики на уроках математики А.І. Черватюк, Г.Д. Шиманська

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура