X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Логарифмічна функція, її графік та властивості»

Завантажити презентацію

«Логарифмічна функція, її графік та властивості»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: «Логарифмічна функція, її графік та властивості» 11клас Підготувала вчителька математики Орловецької ЗОШ І – ІІІ ступенів Городищенської районної ради Гергель Ольга Василівна

Слайд 2

Ідея уроку: «Щоб дійти до мети, треба перш за все йти » Оноре де Бальзак

Слайд 3

План уроку Поняття логарифмічної функції. ЇЇ графік та властивості Застосування логарифмічної функції до розв’язування вправ: порівняння виразів з логарифмами; знаходження області визначення логарифмічної функції; побудова графіків функцій.

Слайд 4

Дидактична гра “Математичне лото”

Слайд 5

Завдання Знайти продовження формули, сформулювати правило і заповнити порожні клітинки.

Слайд 6

Слайд 7

Відомості про використання логарифмів К.Ціолковський вивів формулу для розрахунку абсолютної швидкості, якої досягне ракета, коли з неї витече все паливо. Ця формула містить логарифм.

Слайд 8

Відомості про використання логарифмів Властивості будови слухового апарату людини відповідають властивостям логарифмічної функції. Тому діапазон звуків, що сприймає вухо, низький – від шелесту листя до гуркоту грому.

Слайд 9

Відомості про використання логарифмів Під час будівництва ставків необхідно враховувати кількість води, що буде прибувати ставок у період повені. розрахунки проводяться за допомогою логарифмів.

Слайд 10

Відомості про використання логарифмів Логарифмічна функція моделює такі процеси: закон зміни роботи газу; закон зміни сили відчуття від сили збудження (психофізичний закон Вебера); закон зміни тиску від зміни висоти; тривалість хімічної реакції; залежність збільшення величини банківського вкладу від пройденого часу.

Слайд 11

Виконайте завдання в парах Картка-завдання № 1

Слайд 12

Картка-завдання № 2

Слайд 13

Картка-завдання № 3

Слайд 14

Картка-завдання № 4

Слайд 15

Запитання для обговорення Які графіки отримали учні, які працювали з картками №1 і №2? №3 і №4? Що можна сказати про графік функції, оберненої до показникової? Чи можна вважати логарифмічну функцію оберненою до показникової?

Слайд 16

Висновок Функцію, обернену до показникової, називають логарифмічною.

Слайд 17

Означення та графік логарифмічної функції

Слайд 18

Користуючись графіком логарифмічної функції, визначте її властивості Область визначення. Область значень. Парність. Точки перетину з осями координат. Проміжки монотонності. Проміжки знакосталості Найбільше та найменше значення функції.

Слайд 19

Властивості логарифмічної функції

Слайд 20

Знайти області визначення функцій

Слайд 21

Визначити, що більше

Слайд 22

Перевір, чи готовий ти до ЗНО у = у =

Слайд 23

Перевір, чи готовий ти до ЗНО у = у =

Слайд 24

Тестові завдання Варіант 1 Варіант 2

Слайд 25

Ключ до тесту І варіант ІІ варіант

Слайд 26

Домашнє завдання (за підручником М.І.Шкіль, З.І.Слєпкань, О.С.Дубинчук. Алгебра і початки аналізу. 10 -11 класи. Київ. «Зодіак-ЕКО» 1995) Рівень А (середній) Розділ V §2 №37, 39, 49 с.238 – 239 Рівень Б (достатній) Розділ V §2 №42, 46(1,2), 51 (1), с. 239 Рівень В (високий) Розділ V §2 №43, 47(1,3,5), 51(4), с. 239

Слайд 27

Рефлексія

Слайд 28

Орієнтовні запитання для обговорення уроку (інтерактивна технологія “Мікрофон”) Які знання, вміння було отримано на уроці? Чи всі учні на уроці працювали? В якому настрої ви перебували на уроці? На розвиток яких якостей, здібностей, рис характеру вплинув цей урок? (мислення, пам’яті, уваги, дисциплінованості, самостійності, спостережливості тощо.) Що на даному уроці заважало вам працювати продуктивно? Що було непотрібним, зайвим? Де, у яких ситуаціях ви можете використовувати набутий на уроці досвід? Чи можемо сказати, що цей урок важливий для вас?

Слайд 29

Дякую за урок!

Слайд 30

Додаткові матеріали з теми Картки самооцінки учнів Прізвище, ім’я ________________________________________________ Усна відповідь   (2б) Доповнення    (1б) Розв'язування біля дошки   (4б) Розв'язання індивідуальних завдань (5б) Тести     (5б)

Слайд 31

Усні вправи на обчислення логарифмів

Слайд 32

Властивості логарифмів

Слайд 33

Самостійна робота

Слайд 34

Назвіть властивості функцій за даними графіками

Слайд 35

На одному з малюнків зображено графік функції . Вкажіть, на якому.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Алгебра