X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Білорусь після розпаду СРСР"

Завантажити презентацію

"Білорусь після розпаду СРСР"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Білорусь після розпаду СРСР

Слайд 2

25 серпня1991 р. Верховна Рада Білорусі проголосила незалежність країни від СРСР. 19 вересня 1991 р. Білоруську Радянську Соціалістичну Республіку перейменовано в Республіку Білорусь.

Слайд 3

Загальні показники економічного розвитку Обсяги промислового виробництва скоротилися на 39%, інвестицій - на 54%, торгівлі - на 67%. Швидкий ріст інфляції і безробіття (в середині 1999 року було зареєстровано 96,9 тис. безробітних). Зростанням дефіциту державного бюджету і платіжного балансу. Послаблення підприємницького сектора і нестабільність банківського сектора економіки. Державний контроль за цінами. Держава зберігає контроль над обмінним курсом валют для підприємств та організацій. Внаслідок економічної кризи в Росії у 1998 році Білорусь зазнала великих збитків у промисловості, торгівлі і сільському господарстві. Сільське господарство Білорусі, володіючи лише 1,6% розораних земель колишнього Радянського Союзу, давало 33% всієї картоплі, 13% м'яса і 15% молока. Дезінтеграція Радянського Союзу паралізувала білоруську економіку, оскільки значна її частка залежала від стабільного постачання деталями і комплектуючими з інших радянських республік.

Слайд 4

Глава держави - президент, який обирається загальним голосуванням на 5-річний строк при таємному голосуванні. Президентом може бути обраний громадянин республіки не молодше 35 років, який постійно проживає в республіці не менше десяти років безпосередньо перед виборами. Президент за згодою Палати представників призначає на посаду прем'єр-міністра, визначає структуру уряду, призначає на посаду і звільняє з посади заступників прем'єр-міністра, міністрів і інших членів уряду, приймає рішення про відставку уряду. За згодою Ради республіки призначає голів Конституційного суду, Верховного суду і Вищого господарського суду. Президент є Головнокомандувачем збройними силами. Державний устрій Республіка Білорусь (коротка назва Білорусь) - унітарна демократична соціальна правова держава. Діє конституція від 15 березня 1994 р. зі змінами і доповненями, прийнятими на референдумах 24 листопада 1996 р. і 17 жовтня 2004 р.

Слайд 5

Законодавча влада - Національні збори (двопалатний парламент). Складається з Ради республіки (64 місця: 56 депутатів обираються таємним голосуванням місцевими радами депутатів по 8 від кожної з шести областей і міста Мінська і ще 8 призначаються президентом) та Палати представників - 110 місць. Обрання депутатів Палати представників здійснюється на основі загального, вільного, рівного і прямого виборчого права шляхом при таємному голосуванні за мажоритарною системою. Строк повноважень парламенту - 4 роки. Володимир Павлович АНДРЕЙЧЕНКО Анатолій Миколайович РУБІНОВ