X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Періоди дитячого віку, їх характеристика.

Завантажити презентацію

Періоди дитячого віку, їх характеристика.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Періоди дитячого віку, їх характеристика. Проф. О.Є.Федорців

Слайд 2

Дитина - це не мініатюра дорослого, її організм має свої анатомо-фізіологічні особливості, які постійно змінюються на протязі всього періоду дитинства; не можна говорити про “норми” для дітей взагалі, без диференціювання їх у віковому аспекті.

Слайд 3

Слайд 4

Успіх роботи лікаря-педіатра залежить: Від знання динаміки анатомічних і фізіологічних особливостей дитини, його реактивності, потреб в основних харчових інгредієнтах (білках, жирах, вуглеводах, мінеральних речовинах, вітамінах)

Слайд 5

Підготовчий етап 1. період формування спадковості 2. період формування соматичного та репродуктивного здоров’я батьків 3. передконцепційний період

Слайд 6

Період формування спадковості Бажання обох батьків гармонійного розвитку їхньої майбутньої дитини Своєчасне виявлення і, при необхідності, лікування хронічних захворювань, TORCH – інфекції Медико-генетичне консультування Відмова від куріння, алкоголю та інших шкідливих звичок перед плануванням вагітності.

Слайд 7

Період передконцепційний Час, який виділяють для обстеження та корекції наявних факторів ризику

Слайд 8

Внутрішньоутробний період(тривалість 270-280 днів від моменту запліднення) Фаза ембріонального розвитку 6-8 тижнів: утворення зачатків важливих органів, початок розвитку мозку, ембріон нагадує дорослий організм; 8-12 тижнів: відбувається взаємодія окремих систем, встановлюється нервово-м’язовий взаємозв ’язок, з ’являються реакції, до кінця 3-го місяця закінчується формування основних систем організму та їх інтеграція; Характерні захворювання: ембріопатії(аненцефалія, голопрозенцефалія, пілоростеноз, анофтальмія та ін.)

Слайд 9

Фаза плацентарного розвитку Триває з 13 по 42 тиждень, плід інтенсивно росте і розвивається; довжина плода збільшується в 5000 разів, маса – в 600 разів, харчування за рахунок материнського організму; У 20 тижнів добре виражені спонтанні рухи; з 22-24 тижнів –плід може дихати і смоктати; З 28 тижня – вважається життєздатним

Слайд 10

Слайд 11

Характерні захворювання Фетопатії: мікросомія – зменшені розміри окремих частин тіла; Гіпоплазія – недорозвиток окремих органів і систем; Макросомія – збільшення розмірів окремих частин тіла; Інфекційні захворювання: герпетична інфекція, токсоплазмоз, ЦМВ, мікоплазмова інфекція та ін.)

Слайд 12

Кіматопатії 1. Бластопатії (кіматопатії 1-го порядку, від 0 до 15 дня в/у життя); 2. Ембріопатії(кіматопатії 2-го порядку, від 16 до 75 дня в/у життя); 3. Ранні фетопатії (кіматопатії 3-го порядку, від 76 до 180 дня в/у життя); 4. Пізні фетопатії (кіматопатії 4-го порядку, від 181 дня в/у розвитку до моменту пологів).

Слайд 13

Період новонародженості Триває з моменту перерізки пуповини до 29 дня життя: ХАРАКТЕРИЗУЄТЬСЯ ІНТЕНСИВНИМИ ПРОЦЕСАМИ ПЕРЕБУДОВИ ОРГАНІВ І СИСТЕМ; ХАРАКТЕРНА МОРФОЛОГІЧНА НЕЗАКІНЧЕНІСТЬ БУДОВИ І ФУНЦІОНАЛЬНА НЕЗРІЛІСТЬ; ПРОХОДИТЬ ПРОЦЕС АДАПТАЦІЇ ДО НОВИХ УМОВ ІСНУВАННЯ, НАЯВНІСТЬ ТРАНЗИТОРНИХ СТАНІВ; В КОРІ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПЕРЕВАЖАЮТЬ ПРОЦЕСИ ГАЛЬМУВАННЯ НАД ЗБУДЖЕННЯМ; РУХИ НЕКООРДИНОВАНІ, АТЕТОЗОПОДІБНІ, ХАРАКТЕРНИЙ ФІЗІОЛОГІЧНИЙ ГІПЕРТОНУС М’ЯЗІВ-ЗГИНАЧІВ; ПОЧИНАЄ ФУНКЦІОНУВАТИ МАЛЕ КОЛО КРОВООБІГУ; ЗАПУСКАЄТЬСЯ ДИХАННЯ, РОЗПРАВЛЯЮТЬСЯ ЛЕГЕНІ, ДОЗРІВАЮТЬ АЛЬВЕОЛИ; ПРОХОДИТЬ ПЕРЕБУДОВА ТРАВНОЇ СИСТЕМИ, ПЛАЦЕНТАРНЕ ХАРЧУВАННЯ ЗМІНЮЄТЬСЯ НА ЛАКТОТРОФНЕ;

Слайд 14

Слайд 15

ШКІРНІ ПОКРИВИ АДАПТУЮТЬСЯ ДО ЗОВНІШНІХ ЧИННИКІВ (ТЕМПЕРАТУРИ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА, ТАКТИЛЬНИХ ПОДРАЗНИКІВ, МІКРООТОЧЕННЯ ТА ІН.); ЗМІНЮЄТЬСЯ ОБМІН РЕЧОВИН ПІД ВПЛИВОМ ГІПОКСІЇ ПІД ЧАС ПОЛОГІВ,ЗМІН ГАЗООБМІНУ, НОВОГО ВИДУ ГОДУВАННЯ, ГОРМОНАЛЬНИМИ ВПЛИВАМИ; СИНТЕЗ ГЕМОГЛОБІНУ З ФЕТАЛЬНОГО ЗМІНЮЄТЬСЯ НА ДОРОСЛИЙ; ЗМІНЮЄТЬСЯ ГЕМОСТАЗ (НАДХОДЖЕННЯ ТРОМБОПЛАСТИЧНИХ РЕЧОВИН, ПІДВИЩЕНА ПРОНИКЛИВІСТЬ СУДИННОЇ СТІНКИ, ЗАГИБЕЛЬ ЕРИТРОЦИТІВ); ПЕРЕБУДОВУЄТЬСЯ ІМУНІТЕТ ПІД ВПЛИВОМ МАСИВНОЇ АНТИГЕННОЇ СТИМУЛЯЦІЇ, ПРИПИНЕННЯ НАДХОДЖЕННЯ ГУМОРАЛЬНИХ ФАКТОРІВ ЗАХИСТУ ЧЕРЕЗ ПЛАЦЕНТУ

Слайд 16

Характерні захворювання Ембріопатії: вроджені вади розвитку серця, легень, нирок, головного мозку та ін. Фетопатії: мікросомії, макросомії; Пологові травми: черепно-мозкові, кефалогематоми, внутрішньочерепні крововиливи, переломи черепа, ключиці, травми хребта і спинного мозку, пошкодження периферичних нервів та ін. Інфекційні захворювання: ТОРЧ – інфекція, ГРВІ, сепсис новонародженого, пневмонії, менінгіти, ентероколіти та ін.

Слайд 17

Транзиторні стани Фізіологічна втрата маси тіла; Фізіологічна еритема; Фізіологічна гіпербілірубінемія; Фізіологічна жовтяниця; Фізіологічна гіпертермія; ФІЗІОЛОГІЧНА ГІПОТЕРМІЯ; Фізіологічна диспепсія; Фізіологічний дисбактеріоз; Фізіологічний гормональний криз; Фізіологічна гостра ниркова недостатність (сечокислий діатез)

Слайд 18

Перинатальний період Є найкритичнішим для розвитку і адаптації дитини Включає в себе пізній фетальний, інтранатальний та раннії неонатальний періоди (з 28-го тижня вагітності до 7-го дня життя)

Слайд 19

Грудний вік триває від 1-го міс до 1-го року Маса тіла до кінця року потроюється; Ріст збільшується на 25 см, обвід голови – на 12 см, обвід грудної клітки – на 13-15 см, змінюються пропорції тіла, переважає видовження кінцівок, в меншій мірі – тулуба і голови; В перші місяці проходять процеси клітинного новоутворення, в нервових клітинах з’являються дендрити, нервові волокна мієлінізуються; Розвиваються статичні функції: до 2-х міс добре утримують голівку у вертикальному положенні, до 7 міс самостійно сідають, до кінця року починають ходити.

Слайд 20

Слайд 21

В 5-6 міс прорізуються зуби; Швидкий психічний розвиток: з 2-3 тижня розвиток умовних рефлексів; З 1 міс рухи очних яблук стають координованими, погляд фіксується на окремих предметах; З’являється слухова зосередженість; До кінця року дитина вимовляє 10-12 осмислених слів, психічний розвиток випереджає фізичний; Тривалість сну зменшується з 20-22 до 15-16 год до кінця року; В 3-6 міс виражена транзиторна гіпоімуноглобулінемія

Слайд 22

Найчастіші захворювання Рахіт, спазмофілія; Анемія; Білково-енергетична недостатність (гіпотрофія); Паратрофія; Діарейні захворювання; Аномалії конституції; Гострі респіраторні вірусні інфекції; Пневмонії; Атопічний дерматит та ін.

Слайд 23

Схильність до дифузних реакцій та нездатність обмежувати патологічний процес, що призводить до частих септичних станів. Інтенсивне вироблення численних умовнорефлекторних зв’язків та формування другої сигнальної системи (мови). До року дитина вимовляє усвідомлено 10-12 слів.

Слайд 24

Грудний період

Слайд 25

Період молочних зубів триває з 1-го до 7-ми років переддошкільний період:1-3 роки; Швидке удосконалення рухових навичок дитини, мови, психіки, дитина дуже рухлива, допитлива, основною формою розвитку є гра; набуваються перші трудові навички; Швидко росте словарний запас, до 2-3 років речення стають багатослівними; Дитина наслідує дорослого; Тривалість сну зменшується до 14 год (3 год вдень, 11 год вночі); Великого значення набуває вплив навколишнього середовища, виховання.

Слайд 26

Період молочних зубів

Слайд 27

Характерні захворювання Гострі дитячі інфекції: кір, краснуха, скарлатина, коклюш, вітряна віспа, дизентерія та ін.

Слайд 28

Дошкільний період 4-7 років; Продовжується вдосконалення функцій організму, розвиток нервово-психічної діяльності, удосконалюється і зміцнюється м’язова і кісткова системи, проходить зміна молочних зубів на постійні, Триває мовний розвиток, проходить її удосконалення, дитина починає читати, писати, з’являється здатність до абстрактного мислення, Імунна система досягає певної зрілості, проходить перше фізіологічне витягнення, наростання маси дещо сповільнюється, збільшується довжина кінцівок, тіла

Слайд 29

Дошкільний період