X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Павлов Іван Петрович

Завантажити презентацію

Павлов Іван Петрович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Павлов Іван Петрович

Слайд 2

Біографія Іван Петрович Павлов - фізіолог, творець науки про вищу нервову діяльність і уявлень про процеси регуляції травлення; засновник найбільшої російської фізіологічної школи; лауреат Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології «За роботу з фізіології травлення». Закінчивши 1864-го Рязанське духовне училище, Павлов вступає до духовної семінарії, про яку потому згадував із великим теплом. На останньому курсі семінарії він прочитав невелику книгу «Рефлекси головного мозку» професора Івана Михайловича Сєченова, яка перевернула усе його життя.

Слайд 3

Біографія 1870-го вступив на Юридичний факультет Санкт-Петербурзького державного університету і за 17 днів по вступові перейшов на природниче відділення фізико-математичного факультету, спеціалізувався у фізіології тварин. Як послідовник Сеченова, Павлов багато займався нервовою регуляцією. Сеченову через інтриги довелося переїхати із Петербурга до Одеси, а його кафедру у Медико-хірургічній академії зайняв Ілля Фадейович Ціон. Павлов перейняв від Ціона віртуозну оперативну техніку.

Слайд 4

Дослідження Павлов понад 10 років присвятив тому, щоб отримати фістулу (отвір) шлунково-кишкового тракту. Зробити таку операцію було надзвичайне важко, оскільки сік, що виливався із кишечника, перетравлював сам кишечник і черевну стінку. Павлов так зшивав шкіру і слизову оболонку, вставляв металеві трубки і закривав їх пробками, щоб жодних ерозій не було.

Слайд 5

Дослідження Проводив досліди із уявним годуванням (переріз стравоходу таким чином, що їжа не потрапляла до шлунку) і уявною дефекацією (кільцювання кишківника шляхом зшивання кінця товстої кишки із початком дванадцятипалої). Завдяки цьому здійснив низку відкриттів у галузі рефлексів виділення шлункового і кишкового соків.

Слайд 6

Стосунки з владою Павлов, будучи прихильником організації і порядку, відразу ввійшов у конфлікт з більшовицькою владою. Він відкрито критикував хаос революції і говорив про неможливість наукових досліджень. Взимку його лабораторії бракувало навіть дров на опалення. Критикував також «теорію революції» Леніна та політику більшовицького терору; вступив у заочну дискусію з головним «ідеологом» РКПб Л. Троцьким. Павлова викликали до ЧК, його залякував сам Григорій Зінов'єв, гроза Петрограду і всієї Радянської Півночі, його травила радянська преса, погрожуючи «зашибити» пана професора.