X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Павлов Іван Петрович

Завантажити презентацію

Павлов Іван Петрович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Павлов Іван Петрович

Слайд 2

Біографія Іван Петрович Павлов - фізіолог, творець науки про вищу нервову діяльність і уявлень про процеси регуляції травлення; засновник найбільшої російської фізіологічної школи; лауреат Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології «За роботу з фізіології травлення». Закінчивши 1864-го Рязанське духовне училище, Павлов вступає до духовної семінарії, про яку потому згадував із великим теплом. На останньому курсі семінарії він прочитав невелику книгу «Рефлекси головного мозку» професора Івана Михайловича Сєченова, яка перевернула усе його життя.

Слайд 3

Біографія 1870-го вступив на Юридичний факультет Санкт-Петербурзького державного університету і за 17 днів по вступові перейшов на природниче відділення фізико-математичного факультету, спеціалізувався у фізіології тварин. Як послідовник Сеченова, Павлов багато займався нервовою регуляцією. Сеченову через інтриги довелося переїхати із Петербурга до Одеси, а його кафедру у Медико-хірургічній академії зайняв Ілля Фадейович Ціон. Павлов перейняв від Ціона віртуозну оперативну техніку.

Слайд 4

Дослідження Павлов понад 10 років присвятив тому, щоб отримати фістулу (отвір) шлунково-кишкового тракту. Зробити таку операцію було надзвичайне важко, оскільки сік, що виливався із кишечника, перетравлював сам кишечник і черевну стінку. Павлов так зшивав шкіру і слизову оболонку, вставляв металеві трубки і закривав їх пробками, щоб жодних ерозій не було.

Слайд 5

Дослідження Проводив досліди із уявним годуванням (переріз стравоходу таким чином, що їжа не потрапляла до шлунку) і уявною дефекацією (кільцювання кишківника шляхом зшивання кінця товстої кишки із початком дванадцятипалої). Завдяки цьому здійснив низку відкриттів у галузі рефлексів виділення шлункового і кишкового соків.

Слайд 6

Стосунки з владою Павлов, будучи прихильником організації і порядку, відразу ввійшов у конфлікт з більшовицькою владою. Він відкрито критикував хаос революції і говорив про неможливість наукових досліджень. Взимку його лабораторії бракувало навіть дров на опалення. Критикував також «теорію революції» Леніна та політику більшовицького терору; вступив у заочну дискусію з головним «ідеологом» РКПб Л. Троцьким. Павлова викликали до ЧК, його залякував сам Григорій Зінов'єв, гроза Петрограду і всієї Радянської Півночі, його травила радянська преса, погрожуючи «зашибити» пана професора.

Слайд 7

Стосунки з владою У 1919—1920 роках Павлов, без коштів на життя і фінансування наукових досліджень, пригрозив більшовицький владі, що він покине Радянську Росію. Загроза втрати престижного вченого подіяла на верхівку більшовиків. Ленін персонально дав категоричну вказівку своїм соратникам якомога сприяти Павлову, не дати тому емігрувати. Ця вказівка Леніна діяла як «захисна грамота» навіть після смерті вождя більшовиків. Павлова персонально опікав Бухарін, якомога згладжуючи протиріччя та «гострі кути» між вченим та більшовицькою владою.

Слайд 8

Павлов про соціальну свободу Павлов писав, що революція для нього це дійсно щось жахливе за жорстокістю та насильством, насильством навіть над наукою; бо один тільки ваш Діалектичний матеріалізм за його сучасною життєвою постановкою ні на волосину не відрізняється від теології та космогонії Інквізиції. Павлов вважав, що поєднання насильства, примусу і терору з голодом, виробляє у людини рабські рефлекси, які подавляють природжений інстинкт волі... «...терор та ще і в супроводі голоду ... прищеплює населенню умовний рефлекс рабської покори. » В результаті такої «безперечно кепської виховальної практики» нація буде забита, рабськи принижена.

Слайд 9

У день 80-річчя вченого (27 серпня 1929) Раднарком СРСР спеціальною постановою забезпечив особливо сприятливі умови роботи І. Павлову та Фізіологічному відділенню Державного інституту експериментальної медицини, яким він керував. На базі цього відділення був створений Фізіологічний інститут АН СРСР для якого під Ленінградом було побудоване наукове містечко. Першим директором інституту був І. Павлов, там він і пропрацював до своєї смерті у 1936 році. Протягом всього життя Павлов називав Жовтневий переворот 1917 року «більшовицьким експериментом». Творчі здобутки

Слайд 10

«Ідолізація» Після смерті Павлова перетворили на ідола радянської науки. Під гаслом «захисту павлівського спадку» у 1950 р. проведено т.з. «Павлівську сесію» АН і АМН СРСР (організатори — К.М. Биков, А.Г. Іванов-Смоленський), де піддали гонінням провідних фізіологів країни. Така політика, однак, різко суперечила особистим поглядам Павлова.

Слайд 11

Хронологія життя 1875 — вступає на третій курс Медико-хірургічної академії (нині Військово-медична академія), одночасно (1876—78) працює у фізіологічній лабораторії К.Н. Устимовича. Закінчивши ВМА (1879), залишається завідувачем фізіологічної лабораторії при клініці С.П. Боткіна. 1883 — захищає докторську дисертацію «Про відцентрові нерви серця». 1884 — до 1886 перебуває у відрядженні для удосконалення знань у Бреслау і Лейпцизі, де працює у лабораторіях у Р. Гейденгайна і К. Людвіга.

Слайд 12

Хронологія життя 1890 — обраний професором фармакології до Томського університету і майже одночасно професором фізіології Військово-медичної академії у Петербурзі, а 1896 — завідувачем кафедри фізіології, якою керував до 1924. 1901 — обраний членом-кореспондентом, а 1907 — дійсним членом Петербурзької Академії наук. 1904 — отримує Нобелівську премію за багаторічне досліджения механізмів травлення. 1925 — до кінця життя керує Інститутом фізіології АН СРСР. 1936 — 27 лютого помирає від пневмонії. Похований на «Літераторських мостках» у Санкт-Петербурзі.

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота