X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Голодомор 1932-1933 р.р

Завантажити презентацію

Голодомор 1932-1933 р.р

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Несправедливість будь-де загрожує справедливості повсюди Мартін Лютер Кін Моральний жах терору, його розтлинний вплив на людську психіку зрештою не в окремих вбивствах і навіть не в кількості їх, а саме в системі Сергій Мельгунов

Слайд 2

Слайд 3

Мільярди вік – зариті в Чорнозем Мільярди щасть – розвіяні у прах Василь Симоненко

Слайд 4

Ставлення Української держави до голодомору. Постанови Верховної Ради України, рішення Президента України та Кабінету Міністрів України щодо підготовки і проведення заходів у зв'язку з 70-ми роковинами голодомору в Україні, вперше офіційно визнали факт голоду державними органами України.

Слайд 5

Голод 32 - 33 охопив майже всі регіони України, його спричинили політичні чинники.

Слайд 6

1933 – 1932 Потрібно було винищити численний прошарок заможних і незалежних від держави селян-підприємців. Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом політичної системи проти мирних людей, внаслідок чого зникали цілі покоління землеробів-універсалів, було зруйновано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність.

Слайд 7

1933 – 1932 У документах Політбюро ЦК КПБУ збереглося свідчення про те, що восени 1932 року організовувалися з України так звані зелені ешелони для забезпечення промислових центрів Росії продуктами харчування до жовтневих свят. З України вивозили навіть квашені огірки, капусту та помідори. Таким чином,люди, котрі вирощували цю продукцію, залишалися приреченими на голодну смерть.

Слайд 8

Географія смертності від голоду в Україні менш уражені північні райони першої половини 32-го і суцільний мор в усіх областях протягом другої половини 32-го та першої половини 33-го років. Голодною смертністю вирізнялися села і райони, тобто впиралися в обсяги, терміни та методи хлібозаготівель.

Слайд 9

Голод 33-го року в Україні – це не фізіологічне явище, а цинічна форма політичного терору

Слайд 10

Розсекречена пам’ять

Слайд 11

Йосиф Сталін стверджував: "Національна проблема, в самій своїй суті, це селянська проблема" «Пролетарська правда» номер від 22 січня 1930 р. "знищення соціальної бази українського націоналізму — індивідуальних селянських господарств — було одним із основних завдань колективізації на Україні" Виступаючи на XVII з'їзді партії, керівник Компартії України Косіор заявив: "націоналістичний ухил у Комуністичній партії України… грав виняткову роль у спричиненні та поглибленні кризи в сільському господарстві" Він також промовляв на партійних зборах влітку 1930 року: "Селянин приймає нову тактику. Він відмовляється збирати урожай. Він хоче згноїти зерно, щоб задушити радянський уряд кістлявою рукою голоду. Але ворог прорахувався. Ми покажемо йому, що таке голод. Ваше завдання покінчити з куркульським саботажем урожаю. Ви мусите зібрати його до останньої зернини і відразу відправити на заготівельний пункт. Селяни не працюють. Вони розраховують на попередньо зібране зерно, яке вони заховали в ямах. Ми повинні примусити їх відкрити свої ями"

Слайд 12

Причини Голодомору Результати такого аналізу свідчать, що причиною голодомору стала політика сталінського режиму одночасно щодо українців як нації і щодо селян як класу. Головною метою організації штучного голоду був підрив соціальної бази опору українців проти комуністичної влади для забезпечення тотального контролю з боку держави за всіма верствами населення

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Геноцид над українським народом Голодомор в Україні як дійсний історичний факт визнали у 1988 році Конгрес США та Міжнародна комісія юристів.

Слайд 20

Нам наразі лишається берегти пам'ять про загиблих. Робити висновки... І дивитися з надією у майбутнє... Бо ми - сильна нація... Пам'ятайте це...

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Слайд 42

Слайд 43

Слайд 44

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота