X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Голодомор 1932-1933 рр.

Завантажити презентацію

Голодомор 1932-1933 рр.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проект “ Голодомор 1932-1933 рр. “ 1.Голодомор 1932-1933 років в Україні “ Спосіб, за допомогою якого людей винищили, був найжахливішим з досі відомих “ Алан Безансон

Слайд 2

Українською катастрофою XX століття називає сучасна громадська думка Голодомором 1932-1933 років Україні. . Терор голодом, запроваджений Сталінським тоталітарним режимом в Україні, заподіяв смерть мільйонам хліборобів. Від голоду масових репресій і депортацій Україна втратила більше ніж за роки Першої світової та громадської воєн

Слайд 3

“ Механізм” Голодомору Постанови і розпорядження радянської влади 1932 року. Серпень-закон про п’ять колосів за яким засуджували навіть дітей, які збирали колоски пшениці на полях. 24 листопада – постанова про штрафи за невиконання хлібоздачі. 1 грудня – постанова про перевірку наявності фондів картоплі. 3 грудня – постанова про заборону торгівлі м’ясом та худобою. 15 грудня – постанова про заборону завезення та продажу промислових товарів. 24 грудня – лист про вивезення в 5-ти денний строк всього наявного колгоспного зерна. До чого ж призвели ці та інші закони?

Слайд 4

Голодомор мовою фактів Весна 1933-го року – пік голоду. Щодня помирало 25 тисяч, щогодини – 1 тисяча , щохвилини-17 людей. Було багато трупів – трупи в зношених вовняних кожухах та дешевих черевиках; трупи в селянських хатах; на талому снігу. А ще живі люди були схожі на скелет або болісно опухлі… А в цей час великі гори зерна і картоплі лежали на станціях, або просто неба і псувались.

Слайд 5

Спогади свідків - Помирали щоденно, але навіть хоронити їх не було кому. Бо всі чекали такої долі. Та чи живий , чи вже ледве ноги переставляєш, а на роботу в поле активісти гнали всіх. А коли повертались люди з роботи додому, то їх по дорозі ті ж активісти обшукували . І горе тому у кого знайдуть у кишенях, чи за пазухою кілька колосків . - Доки мали гроші і сили, сім’я якось перебивалася, закінчилися гроші – почали голодувати. Навесні рвали липове листя тільки-но воно з’явилось на деревах, сушили його, товкли, пекли “оладі”. Їли різні трави. - У ті страшні роки ми були приречені на вимирання. Український народ, який більшовикам підкорявся, треба було знищити.

Слайд 6

Фізичне винищення Становище з урожаєм саме по собі не могло спричинити тотального голоду, через який вимерла майже половина сільського населення України. Зібраного хліба було достатньо для задоволення як продовольчих потреб населення, так і утворення насіннєвого фонду. Українські дослідники Голодомору 1932-1933 років в Україні довели що “фізичне винищення українських селян голодомором – свідома і цілеспрямована терористична акція більшовицького режиму в Україні.” Про це безперечно свідчать архівні документи партійних, радянських і каральних органів.

Слайд 7

Жертви Голодомору Голодомор, Харків, 1933 р.

Слайд 8

Карта голодомору

Слайд 9

Масштаби Голодомору Про масштаби голодомору можна судити також за такими даними : - населення СРСР з осені 1932 року до квітня 1933 років скоротилося з 165,7 млн. чоловіків до 158 млн. або на 7,7 млн. ,головним чином за рахунок сільського населення. - голодна смерть щодня забирала тисячі невинних життів . - у вересні 1933 року за шкільні парти не сіло близько двох третин учнів . “ Великий голод 1932-1933 років в Україні забрав життя від 7 до 10 млн. людей ... ”

Слайд 10

Визнання голодомору Країни Австралія Андорра Аргентина Бразилія Ватикан Грузія Еквадор Естонія Іспанія Канада Колумбія Латвія Литва Мексика Парагвай Перу Польща Словаччина США Угорщина Чехія Чилі

Слайд 11

Вшанування пам’яті Лише наприкінці 1980-1990 –х рр. з’явилися наукові статті про голодомор , спогади очевидців ,публікації в пресі . Складемо мартиролог жертв голодомору , щороку проводяться дні їх пам’яті 28 листопада 2006 року за ініціативи президента України Віктора Ющенка Верховна Рада прийняла закон «Про Голодомор 1932-1933рр. в Україні », яким голодомор визнано геноцидом українського народу .

Слайд 12

Висновок Голодне лихоліття 1933-го – непросто історична минувшина, а незагоєна фізична і духовна рана, пам’ятний хруст українського народу, жертвам голодомору, яка пекучим болем пронизує пам’ять багатьох поколінь. Сьогодні треба говорити про минуле задля майбутнього, адже безпам’ятність народжує бездуховність, котра, наче, рухлива пухлина, роз’їдає тіло і душу нації – перекреслює її історію, паплюжить традиції й руйнує соціокультурну самобутність народу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України