X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Письменники Дніпропетровщини

Завантажити презентацію

Письменники Дніпропетровщини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Леся Нестеровна Степовичка (Булах) (21 травня 1952) Письменники Дніпропетровщини

Слайд 2

Письменники Дніпропетровщини Степовичка Леся (Булах Олександра Несторівна) народилася 21 травня 1952 року в с.Петриківка Дніпропетровської області. Закінчила романо-германське відділення філологічного факультету Дніпропетровського державного університету, аспірантуру. За фахом філолог-германіст. Автор кандидатської дисертації з германістики. Тривалий час викладала на кафедрі німецької мови ДДУ, германської філології ДДУ та на кафедрі іноземних мов Дніпропетровського Металургійного інституту. Закінчила курси гідів-перекладачів (1998). Конференц-перекладач, тривалий час працювала в ФРН, Австрії, Бельгії, Люксембурзі. У 1994-1995 роках проживала в Західному Берліні.

Слайд 3

Письменники Дніпропетровщини Голова Дніпропетровської організації НСПУ (з 2002 року). Член Ради і член Президії Національної Спілки письменників України (Київ). Засновник і головний редактор літературно-мистецького та публіцистичного часопису "Січеслав" (з 2004-го року). Член Національної Спілки письменників України. Член Національної Спілки журналістів України. Пише українською, російською та німецькою мовами.

Слайд 4

Письменники Дніпропетровщини Біла Україна Тихо меле небесний млин вічне борошно свіжого снігу малюкам на веселу втіху, старикам - на думок сумноплин. Зблиски сонць в летаргійнім сні чудно маряться голому віттю і казкові морозні суцвіття розцвіли у моїм вікні. Мерехтять скрізь засніжену днину у сріблястому сяйві зими наші мрії. Оновлені ми бачим білою Україну. На полях замерзли грудки, скоро-Диво, Різдвяні Святки! Буде мед, узвар і кутя, і народиться Боже дитя. Встане-зійде зоря-звізда, полетить золота Коляда над степами й димами рідними, над багатими і над бідними. В новорічну химерну ніч гарно буть не самому в хаті, і у світлі воскових свіч ждать Божественної благодаті. 25.12.2002

Слайд 5

Письменники Дніпропетровщини МОНОЛОГ ДМИТРА ЯВОРНИЦЬКОГО Працюй, працюй, допоки стане сили, І не зважай, що плещуть вороги. “Допоки руки служать, краю милий, Не пожалію серця і снаги!” – Так я чинив і розступались води, і оживали древнощі святі. І отаман Сірко на бій виходив, і шаблі блискали на сонці золоті. Століття - мить, для вічності – дрібниця, Кістки в землі, а кров влилась – в зорю. Я не пропав, Ваш характерник Яворницький, іду музеєм, з вами говорю. Ну як ти тут без мене, Дике поле? І ви, баби мої, я так вас всіх люблю! Вам бачу стало більше волі й долі, Чому ж я й досі неспокійно сплю? Торкнуся кобзи і струна озветься, І скрипне віз чумацький в тиші зал. Працюйте, сестри, не шкодуйте серця! Ще віз отой не все вам розказав! Ще пирхне коник – де ти, Калнишевський? І чайка скрикне – і впаде полуда з віч: була цариця тут, та друга, а не перша, А першою була – Козацька Січ! Співають кобзарі. Їх Дніпр сивий слуха, і диха степ, і Час, що не пощез. Де мій ціпок? Подайте капелюха! Ну я пішов. Побачимося ще.

Слайд 6

Письменники Дніпропетровщини * * * Цікавий місяць на колінах низько припав до шибки, де кричить дитя. Так у травневу нічку петриківську зажевріло моє земне буття.   Дідівська хато, ти – моя колиско, любові неповторний дивосвіт! Мале дівча на берегах орільських тут душу обпалило від краси.   Притулку незрадливий, туго-пісне, що у душі бриніла крізь літа! Твої слова-перлини, мов намисто, що оберегом шию огорта. Дідівська мово, ти лежала в скрині, мов кожушок, на дні мого життя! А я жила, немов не в Україні, а нині повертаюсь з небуття.   Моїм народом в тризуб закодована, ви – триєдина сила, духу вись: Пречиста Хато, Пісне й рідна Мово! Хто має вас, той вже не загубивсь.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література