X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Остап

Завантажити презентацію

Остап

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ ОСТАПА ВИШНІ – одного з найвидатніших українських письменників - гумористів

Слайд 2

Знати: основні етапи біографії Остапа Вишні; історичні умови та чинники, які мали визначальний вплив на творчість та світогляд письменника; конкретно-історичне та загальнолюдське значення його творчості; знати про гумористичну, сатирично-викривальну традицію української літератури.

Слайд 3

Вміти: аналізувати етапи життєвого та творчого шляху письменника, аналізувати щоденник; виявляти здатність аргументувати свої твердження, власну думку; користуватися підручником, довідниковими та додатковими джерелами.

Слайд 4

Урок - презентація Групи: 1. Бібліографи 2. Літературознавці 3. Дослідники 4. Літературні теоретики 5. Літературні критики

Слайд 5

План уроку 1.Життєпис Остапа Вишні. 2. Творча спадщина . 3. Аналіз щоденника « Чиб’ю.1934». 4. Теорія літератури. 5. Спадщина Остапа Вишні в оцінці видатних діячів мистецтва.

Слайд 6

Життєпис Остапа Вишні

Слайд 7

Остап Вишня

Слайд 8

Справжнє ім'я — Павло Михайлович Губенко. Народився на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині Початкова, потім двокласна школа в Зінькові, згодом продовжив навчання в Київській військово-фельдшерській школі, Працював фельдшером в російській армії, а з часом — у хірургічному відділі лікарні Південно-Західних залізниць.

Слайд 9

Родина Губенків не була заможною. Батько працював прикажчиком у поміщицькому маєтку.. І все ж батько мріяв дати освіту всім дітям.

Слайд 10

Слайд 11

До 1917 р. працював фельдшером у Київській залізничній лікарні. Там його полюбили всі. Від природи був талановитою людиною.

Слайд 12

Слайд 13

Офіційно Остап Вишня тривалий час не був членом письменницьких організацій. Лише наприкінці 20-х рр., після ліквідації ВАПЛІТЕ, став одним із організаторів Пролітфронту. На той час приятелював із М. Хвильовим та М. Кулішем.

Слайд 14

Слайд 15

Остап Вишня, широковідомий сатирик і гуморист, член Пролітфронту, друг Хвильового і Куліша, потрапив одним із перших під репресії . Його арештували 26 грудня 1933 р., звинувативши в контрреволюційній діяльності й тероризмі.

Слайд 16

Під слідством перебував до 4 квітня 1934 р., зазнав численних тортур і допитів, нарешті не витримав і «зізнався» в усьому, чого домагалися від нього слідчі. Його засудили до розстрілу, одначе вирок замінили десятирічним ув'язненням у північних таборах.

Слайд 17

Слайд 18

Дружина Варвара Олексіївна . До арешту вона була актрисою. Разом із сином Остапа Вишні від першої дружини В'ячеком і власною донькою Марією її вислали з України. Велике значення мали її теплі, щирі листи.

Слайд 19

Слайд 20

Любов Остапа Вишні до всього живого, до світу природи є незаперечною ознакою його натури. Тож рибалити і полювати він ходив скоріше для того, щоб назбирати побільше смішних історій, щоб побути в колі друзів.

Слайд 21

Остап Вишня и Максим Рильський на охоті.

Слайд 22

У 1955 р. був реабілітований судовими органами. Невдовзі, 28 вересня 1956 р., — смерть, що постійно чатувала на нього на півночі, наздогнала.

Слайд 23

Вшанування пам’яті

Слайд 24

Тести 1. Справжнє ім’я та прізвище Остапа Вишні: А) Павло Гробовський Б) Олег Ольжич В) Павло Губенко

Слайд 25

2. Остап Вишня народився: А) в с. Чаплинка на Херсонщині Б) в м. Носівка на Чернігівщині В) на Полтавщині в хуторі Чечва

Слайд 26

3. Початкову освіту здобув у: А)сільській школі Б)в Полтаві В)в м. Грунь

Слайд 27

4. В якому році підліток був зарахований на казенне навчання до Києва: А)1901 Б) 1903 В) 1905

Слайд 28

5. Яку професію він тут здобув? А) юриста Б) бухгалтера В) хірурга Г) фельдшера Д) вчителя

Слайд 29

6. Що стало на перешкоді до закінчення Київського університету? А)відданість літературі Б)смерть батька В)нестача коштів

Слайд 30

Самоперевірка 1- В 2- В 3- А 4- Б 5- Г 6- А

Слайд 31

Творчість Остапа Вишні

Слайд 32

Остап Вишня – чародій сміху Остап Вишня, хто він для нас? Країна веселої мудрості. Слава України, її невмируща краса. Олесь Гончар

Слайд 33

Важливо! Крім власного жанру усмішки й фейлетону, Вишня започаткував власний тип гумористичного нарису, оповідання й навіть новели Літературна спадщина Остапа Вишні — це тисячі гуморесок-усмішок у пресі на злободенні теми дня. На вимоги читачів значна частина газетних «усмішок» Вишні видавалась окремими збірками великими тиражами і по кілька разів. Лише в 1928 р. вийшло коло 25 збірок «Вишневих усмішок», а 1928 р. — було видано чотирьохтомне видання вибраних усмішок.

Слайд 34

Перші кроки в творчості: У листопаді 1919 року на сторінках кам'янець-подільських газет "Народна воля" і "Трудова громада" були надруковані твори Губенка

Слайд 35

Псевдонім: У 1921 році письменник став працівником республіканської газе- ти "Вісті ВУЦВК". З цього часу розпочинається період його активної творчості (псевдонім Остап Вишня вперше з'явився 22 липня 1921 р. в "Селянській правді" під фейлетоном "Чудака, їй-богу!").

Слайд 36

Творчість: У 1923 році -близько трьохсот творів на найрізноманітніші теми. Збірки усмішок — "Діти небесні" (1923), "Кому веселе, а кому й сумне", "Реп'яшки", "Вишневі усмішки сільські" (1924), "Вишневі усмішки кримські" (1925), "Вишневі усмішки кооперативні" (1927), "Вишневі усмішки закордонні" (1930). Десять років - близько ста книжок вишнівської сатири і гумору Мисливські усмішки: “Ружжо”, “Екіпіровка мисливця”,“Мисливство”

Слайд 37

Робота в пресі стала своєрідним продовженням громадської зрілості. Виступав на сторінках “Вістей”,”Селянської правди”.

Слайд 38

Гуморист працює над перекладами творів російської та світової класики-М.Гоголя, А.Чехова, Марка Твена