X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Олена Теліга

Завантажити презентацію

Олена Теліга

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олена Теліга:

Слайд 2

Заметемо вогнем любови межі, Перейдемо убрід бурхливі води, Щоб взяти повно все,що нам належить, І злитись знову зі своїм народом. Олена Теліга (1933)

Слайд 3

У нашій історії немало яскравих жінок. Але мало в кого така біографія. Найсильніший із віршів Теліги — це життя її самої Яскрава жінка

Слайд 4

Олена Теліга народилася 21 липня 1906 року у сім’ї професора Івана Шовгеніва. У 1918 р. родина переїхала до Києва, де Олена почала вивчати українську мову та пробувала складати вірші, навчаючись у приватній гімназії.

Слайд 5

Особливістю Теліги-поета було те, що їй вдалося висловлювати щиру любов до України, не вживаючи при цьому слова «Україна».

Слайд 6

Поезія високого патріотизму «Можна творити поезію високого патріотизму, ні разу не вживати слів батьківщина або вітчизна, можна пройняти творчість палкою любов’ю до України, ні разу не вживши слова Україна...», – писав про Телігу Юрій Шерех.

Слайд 7

Пізніше Теліга навчалась в Українському педагогічному інституті ім. Михайла Драгоманова у Празі, де познайомилась з Ю. Дараганом, Є.Маланюком,Л.Мосендзом та іншими талановитими письменниками “празької школи”.