X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Микола Хвильовий

Завантажити презентацію

Микола Хвильовий

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мико ла Хвильови й  Новела «Я (Романтика)»

Слайд 2

Справжнє прізвище Микола Григорович Фітільов. Народився 16 грудня 1893, Тростянець - † 13 травня 1933, Харків.

Слайд 3

Микола Хвильовий - український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози, письменник «Розстріляного відродження», прихильник антропософських поглядів Освальда Шпенглера.

Слайд 4

Вчився в початковій школі; Вчився в гімназії, з якої виключили за революційну пропаганду; У 1916 році мобілізували до армії; Брав участь у 1-ій світовій війні; Воював у складі Чевоної армії; Став членом партії більшовиків; З 1921 року працював на заводах Харкова.

Слайд 5

У 1921 році виходить друком поема «Молодість» ; 1922 рік – «Досвітні симфонії» ; 1923 рік – друкує першу збірку новел «Сині етюди» ; 1925 року разом з однодумцями створив літературну організацію ВАПЛІТЕ Став зачинателем літературної дискусії 1925-1928рр.

Слайд 6

Найвідоміші твори М.хвильового: «Мати», «Солонський Яр», «Я (Романтика)», «Кіт у чоботях», «Редактор Карк».

Слайд 7

Новела «Я (Романтика)» (1924) – гімн і анафема революції

Слайд 8

Образи новели «Я» – фанатик з роздвоєною душею. В образі «Я» порушено проблему цільності і роздвоєння особистості. Життєвий шлях цієї людини важкий і тернистий. Герой відчуває хибність своїх дій і вчинків, але не знаходить, не бачить виходу з цієї кризи.