X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Соціальна психологія сучасного суспільного розвитку

Завантажити презентацію

Соціальна психологія сучасного суспільного розвитку

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Соціальна психологія суспільного розвитку Навчальній посібник в 2-х ч. Київ, “Мілленіум”, 2007р. Мейжис І.А., Почебут Л.Г.

Слайд 3

Методологічні засади сучасної соціальної психології Еволюційна теорія, як принцип життя всього живого на Землі Антропологічний підхід. Антропологія за останні 40 років дала науці нове знання про особливості життя людей і людських спільнот. Культурно-історичний підхід Л.С.Вигодського, визнаний світовою соціально-психологічною

Слайд 4

Еволюційна теорія соціальної поведінки Соціальну поведінку з точки зору еволюції почали розглядати через 100 років після винахіду Ч.Дарвіна. Виживання людству забезпечила просоціальна поведінка, яка передбачає альтруізм, взаємодопомогу, співробітництво і конкуренцію.

Слайд 5

Антропологічний підхід Антропологія як наука виникла в середині ХІХ ст. і пов’язана з ім’ям Едварда Тайлора, автора книги “Первісна культура”(1871р.). 1962 р. – подружжя Лікі в щелині Олдувай (Танзанія) знаходить останки первісної людини, вік якої визначили 1,3 млн. років. Пізніше були знайдені кістки ще більш стародавніх пралюдей. Великі винаходи були зроблені в ході розкопок на території Європи. Вони дали уявлення про особливості життя первісних мисливців-збирачів 25-40 тис. років тому.

Слайд 6

Культурно-історичний підхід Автор культурно-історичного підходу великий психолог радянської доби Л.С.Виготський (1896-1934) з'єднав наукові данні вікової і соціальної психології, керуючись тим, що існують дві лінії розвитку людської поведінки: природна і культурна. «Особистість є поняття соціальне, воно охоплює надприродне, історичне в людині. Вона не вроджена, але виникає в результаті культурного розвитку, особистість тому є поняттям історичним»- Виготський Через присвоєння культурного досвіду людина прилучається, входить і живе у визначеній культурі. З культурою зв'язується розвиток усіх так званих вищих психічних функцій.