X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Використання мультимедійних засобів для оптимізації корекційної роботи з розвитку лексико-граматичних засобів мовлення дошкільників

Завантажити презентацію

Використання мультимедійних засобів для оптимізації корекційної роботи з розвитку лексико-граматичних засобів мовлення дошкільників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КОСМОС

Слайд 2

Подивись на цих малюків – вони з зацікавленістю вдивляються у нічне небо! Там стільки гарних зірок! Люди з давніх - давен любили дивитися на зорі, їм було дуже цікаво – які ж вони насправді!

Слайд 3

І ось одного разу вони вирішили полетіти у космос! До зірок! Для польоту в космос люди сконструювали космічну ракету. В ракету посадили космонавта – саме він повинен був керувати ракетою та летіти до зірок.

Слайд 4

КОСМОНАВТ Перший космонавт, Юрій Гагарін, був льотчиком. Пізніше у космосі побували люди інших професій: лікарі, інженери, вчені. Всі вони – космонавти. У космонавтів складні умови праці. Під час старту та приземлення вони відчувають великі перевантаження. Тіло стає важким, руки та ноги неможливо підняти. У космосі космічний корабель обертається навколо Землі, в ньому настає невагомість. Незрозуміло, де підлога, а де стеля. Усі предмети плавають. Пити та їсти їм доводиться зі спеціальних тюбиків, щоб їжа не плавала по кораблю.

Слайд 5

Але справа в тому, що в космосі дуже та дуже холодно. Якщо вийти у космос без спеціального костюму – можна миттєво замерзнути та перетворитися на льодяник. Окрім того – в космосі дуже мало кисню і звичайна людина в ньому не може дихати. Саме цьому на космонавта, що полетів в космос, одягнули ось такий скафандр. Скафандр дуже теплий та захищає космонавта від холоду навіть у космосі. Окрім того – у скафандрі людина може дихати – він забезпечує людину киснем.

Слайд 6

Найпершим космонавтом, що полетів в космос, був Юрій Гагарін.

Слайд 7

Тільки - но космонавт сів у ракету, пішов зворотній відлік: «П`ять, чотири, три, два, один, ПУСК!». Ракета відірвалася від землі, з її хвоста вирвався вогонь – так сильно працював її двигун. І ракета злетіла високо в небо.

Слайд 8

Вона здіймалася все вище та вище! Поглянь! Вона вже вище хмар!

Слайд 9

Та ось ракета у відкритому космосі! Ось що космонавт побачив!

Слайд 10

Це – наша планета Земля – ми на ній живемо. Як бачиш – вона кругла – схожа на великий м`яч. Наша планета – дуже і дуже велика. Тому ми не помічаємо, що вона схожа на кулю. Але якщо піднятися над Землею високо-високо – то з космосу ми її побачимо такою, як на цій картинці.

Слайд 11

Сині плями на нашій планеті – це вода – моря та океани. Зелені плями – це зелені ліси та луки. Коричневі плями – це гори. Правда вона дуже гарна, наша планета? А ця невеличка кулька в куточку – це наш Місяць!

Слайд 12

Місяць з космосу теж виглядає як куля. Він набагато менший за нашу планету Земля.

Слайд 13

Ось як виглядає Місяць, якщо до нього підлетіти ближче.

Слайд 14

А ось яким космонавти побачили наше Солнце. Величезна вогняна куля, що світиться. Але підлетіти близько до Сонця космонавти не змогли – Сонце дуже та дуже гаряче. Якщо наблизитися до нього дуже близько – то можливо взагалі згоріти.

Слайд 15

Інші зірки, які ми бачимо з Землі – це теж сонця. Просто вони теж знаходяться так далеко від нас, що здаються лише маленьками крапочками.

Слайд 16

А ще космонавти побачили у космосі планети, що обертаються навколо Сонця.

Слайд 17

Це планети, що обертаються навколо Сонця. Зверніть увагу, яке величезне наше Сонечко! Воно більше усіх планет разом узятих! А наша планета Земля – ось вона – третя від Сонця – зовсім невеличка порівняно з іншими планетами.

Слайд 18

Подивіться, які різні за розміром бувають планети та яке величезне виявляється наше Сонце. З Землі Сонце нам здається не таким великим, тому що воно дуже далеко від нас. Насправді – ось яке воно величезне!

Слайд 19

Усі планети Сонячної системи обертаються навколо Сонця за своєю орбітою. На тих планетах, що наближені до Сонця – дуже спекотно – гарячіше, ніж на гарячій пательні! Ми не змогли б пробути там і секунди. А на самих віддалених планетах – що неподалік від Сонця – навпаки дуже холодно, тому что сонячне проміння туди погано долітає.

Слайд 20

У космічному кораблі є багато приладів, і космонавт повинен знати всі. Це прилади для керування кораблем та наукових дослідів. Також він повинен уміти стріляти, ловити рибу, знаходити їжу в пустелі та серед льодів... Але навіщо? На той випадок, якщо корабель приземлиться далеко від космодрому. Якщо ви мрієте стати космонавтом, то не гайте часу! Навчайтеся всіх корисних речей.

Слайд 21

Ось скільки цікавого космонавти можуть побачити в космосі! Тепер про все це знаєте і ви!

Слайд 22

Тварин відправляли у космос з метою перевірити, чи можуть майбутніи космонавти вижити після польоту, та як польот може вплинути на їхнє здоров`я. У наш час тварин посилають у космос для вивчення різного роду біологічних процесів.

Слайд 23

Собаки полетіли в космос вперше у 1951 році. Вони піднімалися у висоту до 100 кілометрів. Вище тоді не виходило. Собаки літали у космос у таких капсулах. Собак звали: Циган, Дезик, Кусачка, Модниця, Казявка, Непутьовий, Чижик, Дамка, Сміливий, Манюня, Сніжинка, Мишка, Рижик, ЗИБ, Лисиця, Рита, Бульба, Кнопка, Мінда, Альбіна, Руда, Джойна, Пальма, Отважная, Пёстрая, Жемчужная, Малёк, Пушок, Білявка, Жульба, Кнопка, Зірочка.

Слайд 24

У 1957 році в космос полетіла всесвітньо відома Лайка. М`яка підстилка, двічі на добу автоматична подача їжі. Месця мало, собака могла тільки лежати. На землю Лайка не повернулася, загинула від перегрівання.

Слайд 25

Перший успішний політ з поверненням на Землю здійснили собаки Білка та Стрілка 19 серпня 1960 року.

Слайд 26

Макака резус Сем або Міс Сем. Сем на післяпольотному обстеженні. Мавпи теж побували у космосі. У США запускали мавпу в космос первинно між 1948—1961 роками. Росія запускала мавп між 1983 та 1996 роками. Усього в космос літали 32 мавпи. Це були макаки та шимпанзе.

Слайд 27

Відома Фелисет, перша у світі космічна кішка. У 1963 році Франція запустила у навколоземний простір ракету з кішкою на борту. У підготовці до цього польоту приймало участь 12 тварин, головним кандидатом на політ був кіт Фелікс. Він пройшов інтенсивну підготовку та був затверджений на політ. Однак невдовзі до запуску кіт втік, і його терміново замінили іншою кішкою – Фелисет.

Слайд 28

І черепахи побували у космосі. Корабель з черепахами пролетів навколо Місяця та через 7 діб повернувся на Землю. Черепахи були у спеціальних пеналах, де їх практично позбавили рухомості. Політ був перенесений черепахами нормально, але у однієї з них з-за перевантаження вилізло з орбіти око. Після повернення на Землю черепахи були активними — багато рухалися, с апетитом їли. За час експерименту вони схудли.

Слайд 29

Щур Гектор у контейнері. Узагальнимо. Щурі, черепахи, кішки та собаки – теж космонавти.

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

ОДИН - БАГАТО ракета ракети планета планети

Слайд 33

ОДИН - БАГАТО космонавт космонавти зірка зірки

Слайд 34

ВІН – ВОНА - ВОНО

Слайд 35

НАЗВІТЬ ОДНИМ СЛОВОМ

Слайд 36

НАЗВІТЬ ОДНИМ СЛОВОМ

Слайд 37

НАЗВІТЬ ОДНИМ СЛОВОМ

Слайд 38

З ДВОХ СЛІВ - ОДНЕ навколо світу - навколосвітній ходить по Місяцю – місяцехід

Слайд 39

З ДВОХ СЛІВ - ОДНЕ літає між зорями - зореліт

Слайд 40

СЛОВА - РОДИЧІ

Слайд 41

Слайд 42

Слайд 43

Слайд 44

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне