X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Технології розвитку критичного мислення учнів як освітня технологія. Психологічний аспект

Завантажити презентацію

Технології розвитку критичного мислення учнів як освітня технологія. Психологічний аспект

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

1грудня 2009 р., Ставище Психологічна підтримка роботи методичного обєднання вчителів історії та правознавства “Технології розвитку критичного мислення учнів як освітня технологія. Психологічний аспект”

Слайд 2

Актуальність. Застосування технологій критичного мислення є інструментом впливу на інтелектуальні здібності дитини – інтелектуальну рухливість, гнучкість мислення, які є умовами безболісної адаптації до різних життєвих обставин. Інформаційний вибух кінця ХХ – початку ХХІ століття змінив мету і завдання освіти. Завдання педагога і психолога – озброєння учнів інструментом, яким можна скористатися для одержання знань самостійно. Учні повинні вміти не лише сприймати інформацію, а й ретельно й критично її досліджувати.

Слайд 3

Використання технологій критичного мислення впливає на вироблення ознак, що характеризують критично мислячу людину: відкритість до інших думок, компетентність, інтелектуальна активність, допитливість, незалежність мислення, вміння дискутувати, проникливість, самокритичність Діалогова взаємодія як один із видів діяльності спрямовує на розвиток критичного мислення.

Слайд 4

Психологічна підтримка районного методичного обєднання Мислення – процес пізнавальної діяльності індивіда, яка характеризується узагальненим і опосередкованим відображенням дійсності (Психологія. Словник) Мислення є узагальнене відображення в мозку людини предметів і явищ в їх закономірних звязках і відношеннях (Запорожець О.В.) Мислення – це процес відображення в свідомості людини складних зв’язків і стосунків між предметами та явищами об’єктивного світу.

Слайд 5

Психологічна підтримка районного методичного обєднання Розрізняють продуктивне і репродуктивне мислення. Продуктивне мислення – це творче мислення. Потреба в ньому виникає щоразу, коли людині необхідно вирішити нетривіальну задач