X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Алкоголь – це добро чи зло?

Завантажити презентацію

Алкоголь – це добро чи зло?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алкоголь – це добро чи зло? Дослідження провели учні 10 класу Смільченецького НВК

Слайд 2

З історії алкоголю В стародавній Індії алкогольні напої були складовою частиною релігійних церемоній. Найбільш поширеним було вино – дар богів. Покровителем вважався бог Діоніс. Першовідкривачі спирту в ХІ ст. лікар і монах-хімік настільки були вражені властивостями, що дали йому назву “алкоголь”, що в перекладі означає “ніжний”. Алхіміки назвали спирт “аква віва” – водою життя.

Слайд 3

“Вода життя” зіграла з людиною злий жарт. Уже в працях Гіппократа п'янство розцінювалося як добровільне божевілля. В Китаї в 2286 р. до н.е. було видано закон, який передбачав суворе покарання за надмірне споживання алкоголю. В єгиптян і римлян на банкетах на стіл ставили череп людини, аби нагадати про отруйність алкоголю; забороняли вживати спиртні напої в день весілля. Такі закони були і на Русі. До ХІХ ст. Петровська горілка мала лише 14 градусів.

Слайд 4

Що таке алкоголь? Алкоголь – це результат ферментації зернових культур або фруктів. Цей процес винайшли древні греки. Вино, яке вони виготовляли містило не більше 15% алкоголю. Цікаво, що античні греки та римляни розводили вино водою, бо п'яний вважався у них диким варваром. Більш високий процент алкоголю (45 – 50%) досягається за допомогою дистиляції після процесу ферментації. Його почали застосовувати у Х ст. араби, виготовляючи спирт для медичних цілей.

Слайд 5

Алкогольні напої можна розділити на три групи: Пиво (4 – 8% алкоголю) Вино (10 – 15% алкоголю) Міцні алкогольні напої (40% і більше)

Слайд 6

Реакція організму на алкоголь Реакція на алкоголь залежить від кількості випитого. Невелика доза має стимулюючий ефект, людина стає більш активною. Велика доза створює гальмуючий ефект, що постійно посилюється. Ефект від алкоголю залежить від ваги, статі, витривалості людини, її характеру та настрою.