X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Видатні українські вчені в галузі медицини

Завантажити презентацію

Видатні українські вчені в галузі медицини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Видатні українські вчені в галузі медицини Виконала Бойко Ганна 33-е група

Слайд 2

Амосов Микола Михайлович Народився 6 грудня 1913 року в с. Ольхово Вологодської губернії в сім'ї селян. Український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики; дійсний член НАНУ, директор Інституту серцево-судинної хірургії

Слайд 3

Діяльність М.М. Амосов став одним із ініціаторів широкого впровадження в нашій країні хірургічного лікування при захворюваннях легень, вніс багато нового в розвиток цієї проблеми. Його дослідження сприяли значному зниженню захворюваності на туберкульоз і корінному підвищенню ефективності лікування захворювання легень. 1961 р. праці М.М. Амосова з легеневої хірургії були відзначені Ленінською премією.

Слайд 4

У подальшому основним напрямком діяльності М.М. Амосова стала серцева хірургія. 1955 р. він уперше в Україні почав хірургічне лікування вад серця й одним із перших у Радянському Союзі 1958 р. широко запровадив у практику метод штучного кровообігу. 1963 р. Микола Михайлович першим у Радянському Союзі виконав протезування мітрального клапана, а 1965 р. уперше у світі створив і впровадив у практику антитромботичні протези серцевих клапанів. М.М. Амосов започаткував низку нових методів хірургічного лікування вад серця, оригінальні моделі апаратів штучного кровообігу.

Слайд 5

1955 р. М.М. Амосов створив і очолив першу в країні кафедру грудної хірургії для підвиження кваліфікації лікарів. Потім з неї відокремилася кафедра анестезіології. Ці кафедри підготували понад 700 спеціалістів для України й інших республік Радянського Союзу. Праці М.М. Амосова з хірургічного лікування захворювань серця були відзначені Державною премією України (1998), Золотими медалями (1967, 1982) і Срібною медаллю (1978) ВДНГ СРСР.