X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Компоненти, які сприяють розвиткові комунікації

Завантажити презентацію

Компоненти, які сприяють розвиткові комунікації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Компоненти, які сприяють розвиткові комунікації і побудови взаємовідносин у сестринській справі.

Слайд 2

Принцип інформованої згоди затвердився в сучасній охороні здоров’я разом з визнанням пріоритетного значення прав людини в усіх сферах життя. Цей принцип означає, що лікар, медсестра, фельдшер або який-небудь інший медичний працівник повинен максимально повно інформувати пацієнта, дати йому оптимальні поради, враховуючи їх можливості спілкування і соціальний статус. Потім пацієнт вільно вибирає напрямок своїх подальших дій, той, який, на його думку, є найбільш сприятливим і найкращим.

Слайд 3

Дуже важливим принципом, на якому базуються стосунки між медичним працівником і пацієнтом є принцип незаподіяння шкоди. Це обов’язковий принцип, який допускає певну долю ризику. Застосування сили для утримання пацієнта, який став агресивним і небезпечним для інших, можна розглядати і як навмисне заподіяння йому шкоди, але воно морально виправдане. Ризикувати пацієнтом можна лише в тих випадках, коли це пояснюється досягненням якоїсь ясної мети, яка стосується його здоров’я і коли нема іншого вибору.

Слайд 4

Батьківська турбота медичного працівника про свого пацієнта дала підстави назвати таку модель стосунків між ними паренталізмом або патерналізмом.

Слайд 5

Патерналізм може проявлятися сильніше або слабше, залежно від здатності пацієнта приймати самостійні рішення. Сильний патерналізм відкидає навіть ті рішення, які пацієнт прийняв добровільно, на основі достатньо повної інформації про свій стан. Патерналізм є слабким, коли здатність пацієнта приймати самостійні рішення знаходиться під впливом емоцій, або коли пацієнт недостатньо проінформований і його рішення не можуть бути відповідними до ситуації, що склалася. Сильний паренталізм, надмірна турбота про пацієнта, нав’язування йому своєї думки не завжди морально виправдані, на відміну від паренталізму в слабкій формі.