X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Первісні музичні інструменти"

Завантажити презентацію

"Первісні музичні інструменти"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Первісні  музичні  інструменти. Музична  культура  східних  слов’ян та античних  міст  Північного  Причорномор’я  

Слайд 2

До найдавніших зразків музичних інструментів, знайдених на території України, належать сопілки епохи палеоліту (40—15 тис. років до н. е.). У 1953 році Львівською археологічною експедицією була знайдена у Чернівець- кій області флейта, виготовлена з відростка рога північного оленя. Учені стверджують, що це найдосконаліший з усіх відомих досі палеолітичних музичних інструментів.

Слайд 3

У пізньопалеолітичних поселеннях, виявлених біля Мізина і Межиріча, розкопані святково-обрядові будівлі, де збереглися музичні інструменти для «оркестру» з семи осіб. Серед них були кастаньєти з кісток мамонта, барабан з орнаментованого черепа мамонта, ударні інструменти з оленячого рогу та з випорожненого (для резонансу) стегна мамонта, а також набірний шумовий браслет. Вони оздоблені геометричними візерунками, нанесеними червоною охрою. Це — найдавніша у світі колекція ударних музичних інструментів.

Слайд 4

Музичні інструменти місцевого походження скіфського періоду часто знаходять під час археологічних розкопів східнослов’янських курганів. Це переважно залізні та срібні бубонці різних форм і розмірів.

Слайд 5

Історик Феофан в одній із хронік зазначає, що в 583 р. греки взяли в полон трьох слов’ян «без усякого залізного спорядження, з одними лише гуслами». Як стверджували полонені, вони «носять тільки гусла, не вміють носити зброї».

Слайд 6

Численні пам’ятки давньої матеріальної культури, свідчення іноземних мандрівників та перших руських літописців, усна народна традиція містять відомості про народних музикантів-професіоналів. Існували різні види розвиненого інструментарію, який включав струнні, щипкові, смичкові, ударні й духові інструменти.

Слайд 7

Мандрівник з Багдада Абуль Хасан Ібн-Хусейн, відомий в арабській літературі під іменем Аль-Масурі, у Х ст. захоплювався злагодженим хоровим співом слов’ян, описував хороводи, пісні, танці та ігри у супроводі різних інструментів — бубнів, сопілок, ріжків, гусел тощо.

Слайд 8

На північному узбережжі Чорного моря існувало високорозвинене мистецтво античних цивілізацій. Золоту діадему із зображенням скіфа, який грає на інструменті давньогрецького походження — арфі, знайдено на початку XX ст. у кургані поблизу села Сахнівка на Київщині. На золотому персні з Неаполя Скіфського (Крим) зображено музиканта, який грає на подвійній флейті — також давньогрецькому інструменті.

Слайд 9

Музиці в грецькому суспільстві надавали великого значення. Вона звучала під час усіх більш-менш значних моментів життя людини. З дитячих років еллін не лише слухав музику і співи, а й сам навчався грати на лірі й флейті, тому що це входило до шкільної програми. Сольний і хоровий спів був обов’язковим під час багатьох релігійних свят, пісня звучала у весільному обряді, вдома, у колі друзів.

Слайд 10

У Північному Причорномор’ї набули поширення ліра (карбувалася на ольвійських та пантикапейських монетах), кіфара, арфа, аулос (флейта), орган, сурма, труба.

Слайд 11

З музикантами займалися спеціальні вчителі, серед них були й вихідці з Північного Причорномор’я, наприклад, боспорянин Ісія в ІІІ ст. до н. е. готував музикантів до свята у Дельфах.

Слайд 12

Слайд 13

Художній досвід музичного мистецтва слов’ян та еллінів згодом успадкувала могутня держава Середньовіччя — Київська Русь.  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України