X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія Січових стрільців

Завантажити презентацію

Історія Січових стрільців

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія Січових стрільців

Слайд 2

До зброї, до зброї, стрільці! Зірвіться, ламайте кайдани. З’єднаються з вами покійні брати І згояться народні рани. До зброї, до зброї, стрільці! Велика Вкраїна повстане. І в купелі крові воскреснуть мерці І радість до краю загляне. До зброї, до зброї, стрільці! І рідну Вкраїну спасайте. Повстаньте як вірні козацькі сини, Героями в хату вертайте.

Слайд 3

У серпні 1914 року почалася перша світова війна. Вона тривала більш ніж 4 роки. В ній взяли участь 33 держави з населенням понад 1,5 млрд осіб. Український народ опинився між двома супротивниками. Понад 3,5 млн. Українців мобілізувала Російська імперія, 350 тис. Австро-Угорщина. Війна спричинила глибокий розкол Національного руху. У 1914 році Москвофіли заснували у Києві Карпато –Руський визвольний комітет ,що закликав галицьких українців зустрічати російську армію, як визвольну. Водночас група діячів з Надніпрянщини утворила союз визволення України .

Слайд 4

За задумом його фундаторів Володимира Дорошенка Андрія Жука Дмитра Донцова та інших .

Слайд 5

Союз мав представляти інтереси українців,що перебували під російським пануванням і за допомогою Австрії створити Українську конституційну монархію. На початку серпня 1914 року у Львові було створено головну українську раду, яку очолив відомий політичний діяч.

Слайд 6

У своєму маніфесті рада закликала галичан до одностайного виступу проти Царської Росії. Австрійська влада,зазнаючи невдач на пд-зх фронті під тиском Російських військ які зайняли всю їх Галичину та Буковину пристала до ініціативи Головної Української Ради і дозволила їй утворити у складі Австрійської армії легіон Українських Січових стрільців.

Слайд 7

Стрілецький рух виник в Галичині ще у грудні 1912року з ініціативи Львівських педагогів і студентських товариств. Своєрідним підсумком напруженої роботи став огляд пр