X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Герої

Завантажити презентацію

Герої

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Герої Петрівщини

Слайд 2

Михайло Григорович Байсак “Загиблим - уклін, раненим – руку, живим – приказ”. В цих словах життєве кредо ветерана, суть його севастопольського характеру.

Слайд 3

Марченко Зіновій Максимович Народився 14 червня 1920 року в селі Петрове. Моряк Чорноморського флоту. Брав участь у обороні міста героя Севастополь та міста героя Одеси. Також брав участь в обороні Кавказу, за що був нагороджений орденом та медалями « За оборону Кавказу», « За участь в героїчній обороні Севастополя», « За Перемогу над Германією в ВВВ 1941 – 1945 років», « За доблесть та відвагу в ВВВ».

Слайд 4

Георгій Арсенович Книш ( Книшев) Народився 15 листопада 1922 року в селі Петрове нинішньої Кіровоградської області в родині священика, вихованця Одеської Духовної Академії, освіченого і ерудованого пастиря, прекрасного полеміста і знавця. Вже в 30 років він був відзначений найвищими церковними нагородами. . Всю війну провів на передовій в протитанковій артилерії Кримського, Сталінградського, Південно – Західного, перейменованого в Перший Український, фронтів. Відзначений бойовими орденами, медалями, Почесною Грамотою Президії ВРУ. Декілька разів був поранений і контужений

Слайд 5

Олександр Онуфрійович Бобох народився в 1919 р. учасник боїв на п-ві Ханко і по прориву і зняття блокади м. Ленінград, нагороджений орденом Вітчизняної війни і трьома медалями, наш земляк.

Слайд 6

Косолапов Віктор Григорович Народився 26 січня 1922 р. в с. Богданівка Петрівського р-ну Воював у складі Ленінградського, Карольського та 2-го Білоруського фронтів. Нагороджений трьома орденами Слави, орденом Вітчизняної війни І ступеня.

Слайд 7

Смоловський Іван Павлович Народився в с. Петрове. За участь у ВВВ нагороджений орденом Червоної Зірки та Вітчизняної війни, медалі “За відвагу”, “За взяття Берліну”, “За взяття Праги”, “За перемогу над Німеччиною”.

Слайд 8

Щербак Дмитро Єгорович Народився в 1902 році в селищі Петрове. Будував оборонні укріплення, починаючи з с. Петрове аж до Харківської обл. Восени 1942 під час бомбардування був контужений. Визволяв Кременчук, Кіровоград і наше селище Петрове.

Слайд 9

Федченко Степан Михайлович Народився 7 липня 1910 р. в Петрове Петрівського р-ну Кіровоградської обл. Воював на сталінградському, Степовому, Воронезькому, Першому Прибалтійському та Другому Білоруському фронтах. Нагороджений трьома орденами Слави, орденом Червоної Зірки, кількома медалями.

Слайд 10

Літвінов Іван Якович Народився 22 червня 1023 р. у м. Юзівка (нині Донецьк). До Петрового Літвінови приїхали в 1926 р.Тут у червні 1941 р. Іван Якович закінчив школу, одразу після чого добровольцем пішов на фронт боронити рідну Вітчизну. Воював у складі корпусу повітряно - десантних, переформовану невдовзі в гвардійську стрілецьку дивізію.За мужність, звитягу і відвагу був нагороджений кількома бойовими орденами і медалями. В одній з бойових операцій по форсуванню рідного Інгульця – зазнав тяжкої контузії, внаслідок якої у жовтні 1944 р., звільнившись у запас, повернувся додому. А вже за кілька днів розпочав кар єру журналіста у місцевій районній газеті. Журналістиці І. Я. Літвінов присв ятив понад півстоліття.

Слайд 11

Шаповал Микола Іванович “20 жовтня 1940 р. мене призвали до лав армії. В армії я був звязковим в 208 роті при пятій гвардії танкової армії під командуванням Токарєва. Полк в якому я служив був остаточно розбитий під Полтавою де я потрапив у полон. В полоні німці з нас знущалися, били, не давали їсти, пити. Мені вдалося втекти і перейти через лінію фронту. 24 жовтня 1943 р. в складі 7-ї гвардійської армії я звільняв Петрове, а 8 січня силами 2-го Українського фронту було звільнено Кіровоград. Але при звільнені містечка Лозове Хмельницької обл. осколком від снаяду мені відірвало середній палець після чого я потрапив в госпіталь.Коли я звідти вийшов то одразу поїхав до дружини в Новомануїловку. Пішов там працювати шофером, але спогади про війну залишаться назавжди.

Слайд 12

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України