X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Завантажити презентацію

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА СТВОРЕННЯ ПРЕЗЕНТАЦІЙ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Загальні правила створення презентацій

Слайд 2

Що таке електронна ПРЕЗЕНТАЦІЯ? Електронна презентація (від англ. Рresentation представлення) – набір слайдів певної тематики, що зберігається у спеціальному файлі.

Слайд 3

Навіщо створюють презентації? ПРЕЗЕНТАЦІЯ допомагає вчителю унаочнити викладання нового матеріалу, систематизувати вивчене та оптимізувати процес визначення рівня навчальних досягнень учнів. Застосування мультимедійних презентацій учителем урізноманітнює навчальний процес, підвищує продуктивність навчальної роботи, дає можливість ураховувати особливості конкретного класу й кожного окремого учня. Школярі створюють презентації для захисту досліджень МАН, звіту про виконання навчальних проектів тощо.

Слайд 4

Дослідження свідчать про те, що при усному викладенні матеріалу через три години в пам‘яті слухачів зберігається 70% інформації, а через три дні 10%; при візуальному викладенні того ж матеріалу зберігається відповідно 72% і 20%, а при аудіовізуальному – 85% і 50%. Обсяг усвідомленої інформації також істотно залежить від її наочності та комплексної подачі. Доречно відоме прислів‘я “Краще один раз побачити, ніж сто разів почути”.

Слайд 5

Етапи створення презентації I. Планування презентації – це процедура, яка включає в себе визначення цілей, формування структури і логіки подачі матеріалів. II. Розробка презентації – методологічні особливості підготовки слайдів презентації, включаючи вертикальну і горизонтальну логіку, зміст і відповідність текстової та графічної інформації. III. Репетиція презентації – це перевірка та редагування створеної презентації.

Слайд 6

Загальні вимоги до презентації - У презентації не повинно бути менше, ніж 10 слайдів. - Перший слайд – це титульний лист, на якому слід представити: назву презентації, прізвище, ім’я, по-батькові доповідача, його посада. - На наступному слайді розміщується зміст презентації.

Слайд 7

Слайд 8

Оформлення слайдів

Слайд 9

Стиль Дотримання єдиного стилю оформлення. Уникати стилів, які можуть відволікати увагу від самої презентації.

Слайд 10

Слайд 11

УЗГОДЖЕННЯ КОЛЬОРІВ Червоний колір рекомендується вживати для заголовків, назв розділів та титулів. Чорний та синій – для текстів й ілюстрацій. Синій добре сприймається при обрамленні. Зелений можна використовувати для виділення в текстах та на ілюстраціях.

Слайд 12

ЗОНА КОМФОРТУ

Слайд 13

НЕЙТРАЛЬНЕ СПРИЙНЯТТЯ

Слайд 14

ЗОНА ДИСКОМФОРТУ

Слайд 15

Представлення інформації

Слайд 16

Зміст інформації Використовуйте короткі слова і речення. Зведіть до мінімуму кількість прийменників, прикметників, прислівників. Заголовки повинні привертати увагу аудиторії.

Слайд 17

Розміщення інформації на слайді Краще обирати горизонтальне розміщення інформації. Найбільш важлива інформація розміщується в центрі слайда. Якщо на слайді розміщено зображення, то надпис розміщується під ним. 

Слайд 18

ЗАГОЛОВКИ 1. Всі заголовки виконуються у єдиному стилі (колір, шрифт, розмір, графіка). 2. У кінці крапка НІКОЛИ не ставиться. 3. Анімація, як правило, не застосовується, або застосовується в межах теми, що розкривається.

Слайд 19

ТЕКСТ 1. Форматується по ширині. 2. Розмір і колір шрифту підбираються так, щоб було добре видно. 3. Підкреслювання НЕ використовується, так як воно у документі вказує на гіперпосилання. 4. Елементи списку відокремлюються крапкою з комою. У кінці обов’язково ставиться крапка.

Слайд 20

Зверніть увагу, що після двокрапки всі елементи списку пишуться з маленької букви! Якщо список починається зразу, то перший елемент записується з великої букви, далі – маленькими.

Слайд 21

ТЕКСТ 5. На схемах текст краще форматувати по центру. 6. У таблицях – на розсуд автора. 7. Звичайний текст пишеться без використання маркерів списку. 8. Виділяйте головне у тексті іншим кольором (бажано в єдиному стилі).

Слайд 22

ПРИКЛАДИ ШРИФТІВ

Слайд 23

РОЗМІРИ ШРИФТУ

Слайд 24

РОЗМІРИ ШРИФТІВ НА ВІДСТАНІ

Слайд 25

Способи виділення інформації Слід використовувати: рамки, стрілки, рисунки, діаграми, схеми для ілюстрування найбільш важливих фактів.

Слайд 26

Об’єм інформації Не варто перевантажувати слайд інформацією (одночасно запам’ятовується не більше 3-х фактів, висновків, визначень). Найбільша ефективність досягається тоді, коли ключові пункти відтворюються по одному на кожному окремому слайді.

Слайд 27

Види слайдів Щоб урізноманітнити способи подачі інформації, необхідно використовувати різні види слайдів: з текстом, з таблицями, з діаграмами.

Слайд 28

ТАБЛИЦІ:

Слайд 29

ДІАГРАМИ: Text Text Text Text

Слайд 30

МАЛЮНКИ:

Слайд 31

ФОТОГРАФІЇ:

Слайд 32

ЕЛЕМЕНТИ АНІМАЦІЇ:

Слайд 33

Список літератури формується у наступному порядку: 1. Спочатку вказуються прізвища (в алфавітному порядку) та ініціали або назва збірки чи підручника. 2. Вказується назва джерела (без лапок). 3. Ставиться тире та вказується місце видання. 4. Через двокрапку вказується видавництво (без лапок). 5. Після коми ставиться рік видання.

Слайд 34

Ворожейкіна О.М. 100 цікавих ідей для проведення уроку. – Х.: ВГ “Основа”, 2011

Слайд 35

Інтернет-ресурси Вказується повна адреса у вигляді гиперпосилання, наприклад:

Слайд 36

ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ПРЕЗЕНТАЦІЇ (ЗА Д.ЛЬЮЇСОМ) Кожен слайд має відображати одну думку. Текст має складатися з коротких слів та простих речень. Рядок має містити 6—8 слів. Всього на слайді має бути 6—8 рядків. Загальна кількість слів не повинна перевищувати 50. Дієслова мають бути в одній часовій формі.

Слайд 37

ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ПРЕЗЕНТАЦІЇ (ЗА Д.ЛЬЮЇСОМ) Заголовки мають привертати увагу аудиторії та узагальнювати основні положення слайду. У заголовках мають бути і великі, і малі літери. Слайди мають бути не надто яскравими – зайві прикраси лише створюють бар'єр на шляху ефективної передачі інформації.

Слайд 38

ДОДАТКОВІ ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ПРЕЗЕНТАЦІЇ (ЗА Д.ЛЬЮЇСОМ) Кількість блоків інформації під час відображення статистичних даних на одному слайді має бути не більше чотирьох. Підписи до ілюстрації розміщуються під нею, а не над нею. Усі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі.

Слайд 39

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика