X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про побутові хімікати

Завантажити презентацію

Поняття про побутові хімікати

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття про побутові хімікати

Слайд 2

Хімія - наука про склад речовин і їх перетворення.

Слайд 3

У побуті ми щоденно зустрічаємося з продуктами хімічної промисловості та з хімічними процесами.

Слайд 4

Це прання білизни, миття посуду, доглядання за підлогою та меблями застосування клею, готування їжі, ліки, умивання з милом, догляд за шкірою обличчя та інша особиста гігієна тощо.

Слайд 5

В побуті ми використовуємо синтетичні мийні засоби.

Слайд 6

Це - різноманітні мийні засоби, стіл і табуретки з полімерів, пластмасовий посуд і багато чого іншого. Хімія на кухні

Слайд 7

Хімічна промисловість випускає великий асортимент клеїв.

Слайд 8

Випускається широкий асортимент засобів боротьби з комахами та по догляду за автомобілем, плямовивідні засоби і багато іншого.

Слайд 9

Хімія у портфелі – папір, олівці й акварельні фарби, чорнила та ін.

Слайд 10

Хімія нас оточує по-всюду

Слайд 11

Хімія у косметичці - лосьони та маски, крема, дезодоранти, парфюми, помади та ін.

Слайд 12

Одержання нашої їжі тісно пов'язано з хімічними перетвореннями речовин.

Слайд 13

Способи застосування СМЗ та інших препаратів зазначаються на упаковках, їх слід додержуватися, тоді використання товарів побутової хімії буде цілком безпечним.

Слайд 14

Хімічна промисловість разом з користю приносить і багато шкоди, особливо це стосується забруднення навколишнього середовища.

Слайд 15

90% пральних та миючих засобів, якими користуються українці, виготовлено на основі фосфатів, хлору, цеолітів, аніонних ПАР(поверхнево-активних речовин), продуктів нафтопереробки. В розвинутих країнах засоби побутової хімії, що містять ці небезпечні для здоров'я людини речовини, заборонені.

Слайд 16

Хлор… …є причиною захворювань серцево-судинної системи, сприяє виникненню атеросклерозу, анемії, гіпертонії, алергічних реакцій. Хлор руйнує білки, негативно впливає на волосся, шкіру, підвищує ризик захворювання на рак. Хоча хлор міститься в побутовій хімії в малих кількостях, але все таки він шкодить з кожним разом, коли використовуються засоби з ним, і навіть тоді, коли ці засоби не використовуються, усі, хто знаходяться поруч, постійно його вдихають.

Слайд 17

Аніонні ПАРи – це… …найбільш агресивні з поверхнево-активних речовин. Вони викликають порушення імунітету, алергію, можуть уражати мозок, печінку, легені. Найгірше те, що ПАРи здатні накопичуватися в органах, і сприяють цьому фосфати, які посилюють проникнення ПАР через шкіру і сприяють накопиченню цих речовин на волокнах тканин. Навіть 10-кратне полоскання в гарячій воді повністю не звільняє від хімікатів. У пральних машинках здебільшого використовується всього три цикли полоскання. Найсильніше утримують речовини вовняні, напіввовняні і бавовняні (дитячі!) тканини. Небезпечні концентрації ПАР зберігаються до чотирьох діб. Так створюється вогнище постійної інтоксикації усередині самого організму.

Слайд 18

Фосфати… …також приносять велику шкоду організму людини. Проникаючи через шкіру і слизові оболонки, ПАРи призводять до посиленого знежирення шкіри, і навіть до порушення властивостей крові, розвитку ракових клітин.

Слайд 19

Один з найнебезпечніших видів побутової хімії – ЗАСОБИ ДЛЯ МИТТЯ ПОСУДУ. Вони не особливо токсичні, але постійно, по декілька разів на день потрапляють в їжу з „чистих тарілок”. Вже давно доведено, що вони важко відмиваються при митті посуду, навіть якщо ми по кілька разів омиваємо посуд проточною водою. Коли ми наступного разу їмо з цього посуду, їжа разом з хімією на посуді потрапляє до нас прямо в організм.

Слайд 20

Всі ми добре пам'ятаємо рекламу про „Фейрі”, що досить поширений серед нашого населення. Проте, в одному англійському журналі пишуть, що „Фейрі” – показник того, як в країнах СНД ставляться до свого населення, яке є засобом для набивання гаманців тих, хто цей засіб завіз сюди. Вони зовсім не думають про те, як буде людині, яка його використала. Річ у тім, що англійці винайшли „Фейрі” для миття...танкерів, під час плавання яких, нафта, коливаючись, забиває отвори, через які потрібно буде знову наливати цю продукцію. Так от, люди, котрі там працюють, отримують доплату до зарплати. А ті, хто виготовляє цей миючий засіб, в сорок років ідуть на пенсію.

Слайд 21

Це дуже отруйна речовина. У статті було написано, що у підприємців вистачило нахабства додати до миючого засобу фруктових ароматів й виставити „Фейрі” на кухні. Ним не можна не те що мити, а навіть заносити його в приміщення, де живуть люди. Отруту, яка міститься у „Фейрі” можна змити тільки за...98 разів. Це дослідили у Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті. А „Галу” приблизно вдвічі менше – 38 разів. Так от, дніпропетровські хіміки встановили, що за рік, користуючись різними засобами для миття посуду, людина споживає близько 250 мл шкідливих для здоров'я речовин. Страшно уявити, як засіб, який справляється з жиром навіть у холодній воді, „відмиває” наш шлунок та інші органи.

Слайд 22

Гідрохлорид натрію… ...спричиняє захворювання серцево-судинної системи, негативно впливає на шкіру і волосся, підвищує ризик захворювання на рак!

Слайд 23

Нафтові дистиляти Входять до складу поліролів і негативно впливають на зір та нервову систему людини.

Слайд 24

Феноли та крезоли Їдкі бактерицидні речовини, які можуть викликати діарею, втрату свідомості та порушення функцій печінки та нирок.

Слайд 25

Нітробензол Міститься у поліролі для підлоги та меблів, викликає знебарвлення шкіри, задишку, блювоту і навіть смерть.

Слайд 26

Формальдегід Сильний канцероген, який спричиняє подразнення очей, горла, шкіри та органів дихання.

Слайд 27

Такий вид побутової хімії, як ОСВІЖУВАЧІ ПОВІТРЯ є малоефективним Він не прибирає причину поганого запаху, а тільки на якийсь час приховує його, маскує, замінюючи неприємний запах на вкрай шкідливе повітря. Виробники освіжувачів повітря борються за те, щоб запах освіжувача тримався в повітрі як можна довше. Це і завдає великої шкоди організму, оскільки весь цей час ми дихаємо освіжувачем і отруюємо свій організм через легені. Згубний вплив аерозолів добре відомий людям із захворюваннями алергічного характеру, а також дітям. Але навіть якщо ваш організм не подає сигналів про те, що ви дихаєте зараженим повітрям, це не означає, що йому не завдано шкоди. Просто про результат ви дізнаєтеся не відразу, а з часом, через головний біль, сухість в горлі, сухий кашель, також можливі почервоніння і різні алергічні реакції організму.

Слайд 28

При використанні хімії для знищення небажаних комах у квартирі, люди використовують ПЕСТИЦИДИ. Але проблема в тому, що після їх використання залишаються шкідливі речовини, від яких особливо страждають діти і домашні тварини.

Слайд 29

Якщо ви носите нещодавно оброблений у хімчистці одяг чи зберігаєте його у шафі, то ви інтенсивно контактуєте з ТЕТРАХЛОРЕТИЛЕНОМ, який спричиняє рак у тварин.

Слайд 30

Репеленти молі у брикетах чи кристалах, туалетні дезінфектори та дезодоранти – основне джерело парадихлорбензолу, який теж викликає рак у тварин. Основне джерело хлороформу – це душ, кипіння води та пральні машини. Цей газ утворюється із хлору, яким обробляють питну воду. Він теж спричиняє рак у тварин. Після інтенсивного прибирання квартири з використанням великої кількості побутових миючих засобів, повітря в квартирі насичується шкідливими компонентами, концентрація яких часом вища від норми у кілька разів. Особливо ніколи не варто змішувати різні мийні засоби між собою – вони можуть вступити в реакцію і утворити небезпечні хімічні сполуки, перетворюючи квартиру в хімічну лабораторію. За шкідливістю сьогодні домогосподарку можна прирівняти до робочого на хімзаводі. Наслідки від негативного впливу побутової хімії на людину можуть на багато разів перевищити Чорнобильську катастрофу. Унаслідок недостатньої інформованості населення про токсичні речовини, відсутності відповідного маркування, контрабанди деяких хімікатів, нерідко спостерігається порушення гігієнічних та екологічних вимог під час їх використання у побуті, що призводить до гострих та хронічних отруєнь.

Слайд 31

На думку лікарів, щоденне використання синтетичних миючих засобів призводить до таких захворювань: депресія; порушення зору; захворювання шлунково-кишкового тракту; гіпертонія; проблеми зі шкірою: почервоніння, алергія, екзема, пухлини; онкологічні захворювання.

Слайд 32

ЕКОЛОГІЧНО БЕЗПЕЧНІ ЗАМІННИКИ

Слайд 33

NaHCO3 Натуральний безпечний миючий засіб, за допомогою якого посуд можна довести до блиску. Сода допоможе ефективно боротися із плямами, чистити й полірувати алюмінієві, хромовані, срібні, сталеві, пластикові поверхні, а також коштовності. Її можна використовувати для очищення й  дезодорування холодильників, сильно забруднених килимів, оббивних матеріалів на меблях. Сода також пом'якшує тканини й видаляє деякі види плям. Харчова сода пом'якшує воду, поліпшуючи миючі властивості. Недолік – утворені часточки дряпають поверхню.

Слайд 34

Лимонний сік  Можна використовувати для видалення плям іржі з посуду, а також полірування столового срібла. Лимонний сік може використовуватися при митті скла й видалення плям з алюмінію, одягу й порцеляни, може відбілювати під впливом сонячного світла.

Слайд 35

 Використовується для видалення накипу у електрочайниках та пральних машинах. До речі, один з найдешевших засобів для видалення накипу складається практично на сто відсотків з лимонної кислоти.

Слайд 36

Оцет… …ефективно видаляє воскові плями й плями від усіляких смол, добре дезінфікує (чистий оцет можна використовувати для обробки туалету), очищає плитку, кахель (тільки потім як слід провітрити приміщення), видаляє накип (налийте в чайник разом з водоюнебагато оцту). Крім того, з оцту можна приготувати ефективну й безпечну "рідину для миття скла", яка прекрасно чистить і не залишає розводів. Для цього потрібно лише розбавити дві чайні ложки оцту в 1 л води. За допомогою оцту можна також чистити цеглу й камінь. Останнім часом на ринку з'являється  велика кількість засобів з оцтом і, як правило, оцту не шкодують. До речі, концентрована (льодова) оцтова кислота - сильний подразнювач слизових оболонок і може викликати подразнення і опік, потрапивши на шкіру. Тоді дійсно краще виготовити засіб у домашніх умовах  з харчового 3-5% оцту і додати його „на свій смак”.

Слайд 37

Натуральні природні олії та есенції  Можуть використовуватися такі рослини: лимон, евкаліпт, ялина, апельсин, лаванда. Для того, щоб освіжити повітря в приміщенні, можна використовувати спеціальні ароматичні лампи, які включають максимум на 20 хвилин, закапавши туди попередньо лише трохи ароматичної есенції.  Цікавіше різних хитрощів аромотерапії - це коли, наприклад, на газовий пальник або електронагрівач кидають декілька кристаликів ванілі чи чорного перцю.

Слайд 38

Бура - це природній мінерал, розчинний у воді. Бура перешкоджає утворюванню борошнистої роси й цвілі, поліпшує мийні якості мила, видаляє плями, а якщо її змішати із цукром, то можна боротися з тарганами. Тетраборат натрію десятиводний (Na2B4O7 · 10 H2O) утворює великі безбарвні призматичні кристали, у воді гідролізується, розчин має лужну реакцію середовища (як і сода, і мило). Звичайну буру отримують з борної кислоти, з тинкаля, керні та інших мінералів шляхом їх перекристалізації, а також з води соляних озер фракціонованою кристалізацією. Буру широко застосовують при готуванні емалей, глазурей, у виробництві оптичного і кольорового скла, при зварюванні, різанні й пайці металів, у металургії,гальванотехніці, фарбувальній справі, паперовому, фармацевтичному, шкіряному виробництвах, у якості дезінфікуючого засобу і консерванту.

Слайд 39

Майцена (кукурудзяний крохмаль) може використовуватися для чищення вікон, полірування меблів, чищення килимів, виготовлення ручок, гребінців, зубних щіток тощо.

Слайд 40

ЗВИЧАЙНЕ ГОСПОДАРСЬКЕ МИЛО на 100% натуральне, що повністю органічно переробляється (тому що складається із природних жирів), яке, до того ж, ще й очищує, видаляє бактерії, миє... Від себе додам, що бактерицидна дія господарського мила в декілька разів більша за туалетне мило.

Слайд 41

Соняшникова олія  Існують домашні рецепти засобів догляду за меблями. Для цього змішують рафіновану олію зі звичайним етиловим спиртом. Таким засобом можна видалити білі плями, що залишають на полірованій поверхні гарячі чашки з чаєм.

Слайд 42

Масло…  …доволі успішно виводить чорнильні плями. Тільки потім треба не забути негайно видалити пляму від самого масла за допомогою теплої води та звичайного мила.

Слайд 43

ПОБУТОВІ ХІМІКАТИ ПРИЗВОДЯТЬ ДО ЖІНОЧОГО БЕЗПЛІДДЯ Американські експерти з Каліфорнійського університету вперше довели, що перфторірованние хімікати, речовини, які широко використовуються при виготовленні одягу, продовольчої упаковки, пестицидів, меблевої оббивки, килимів та засобів особистої гігієни, розвивають безпліддя у жінок. Обстеження проводилося серед більше тисячі жінок, у яких брали аналізи крові для визначення рівнів перфтороктаноата /PFOA /і сульфонату хімікату: було встановлено, що чим більше речовин містилося в організмі жінок, тим нижче були шанси на успішну вагітність.

Слайд 44

Ризик безпліддя підвищився від 60 до 154 відсотків у жінок, в організмі яких було виявлено високий вміст шкідливих сполук. Раніше перфторірованние хімікати вважалися біологічно неактивними, але останні експерименти на тваринах показали, що вони мають різний токсичним вплив на печінку, імунну систему і репродуктивні органи. Також лікарі помітили уповільнення зростання немовляти в утробі матері через значні концентрацій хімікатів. Медикам невідомі біологічні механізми, через які хімікати надають небезпечний вплив на жіночий організм, але припускається, що вони зачіпають роботу гормонів, що бере участь в репродуктивних процесах.

Слайд 45

БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ СВОЇХ БЛИЗЬКИХ І

Слайд 46

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія