X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Нітрати у харчових продуктах"

Завантажити презентацію

"Нітрати у харчових продуктах"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Нітрати у харчових продуктах

Слайд 2

Слайд 3

У всіх країнах широко застосовуються різні хімічні та природні сполуки з метою подовження строку зберігання продуктів, прискорення технології виробництва та поліпшення якості продуктів харчування. Ці сполуки називаються харчовими добавками. Нітрати входять до складу харчових добавок.

Слайд 4

Вмiст нiтратiв у продуктах

Слайд 5

Нітрати використовуються в якості мінеральних азотних добрив.

Слайд 6

Харчова промисловість використовує нітрати як консерванти і підсилювачі кольору.

Слайд 7

Нітрати— безбарвні кристалічні речовини, солі і ефіри азотної кислоти HNO3 . Вони утворюються при взаємодії нітратної кислоти з відповідними металами, або їх оксидами та гідроксидами.

Слайд 8

Продукти харчування містять велику кількість біологічно-активних речовин, які характеризують харчову цінність продуктів, а також хімічних забруднювачів нітратiв. Концентрація цих хімічних забруднювачів у продуктах може бути безпечною та небезпечною для людини.

Слайд 9

80% нітратів надходять до організму людини з харчовими продуктами, в основному з рослинними. Самі по собі нітрати в рослинах присутні завжди, тому що вони представляють собою природне джерело азоту в будь-якому рослинному організмі.

Слайд 10

Для людини досить безпечною добовою дозою нітратів є 150-200 мг. Для дорослої людини гранично допустима добова доза становить 500 мг, а 600 - є токсичною.

Слайд 11

Запобіжні засоби, до яких потрібно вдаватися, аби уникнути отруєння нітратами: 1) дотримання правил агротехніки вирощування сільськогосподарських культур; 2) споживання води, молока, що пройшли аналіз на вміст у них нітратів; 3) обмежене споживання овочевих культур, що виросли у теплицях; 4) дотримання рекомендацій щодо зменшення вмісту нітратів у процесі приготування овочевих страв.

Слайд 12

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія