X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Колообіг Карбону в природі

Завантажити презентацію

Колообіг Карбону в природі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Колообіг Карбону в природі Виконала Шкляр Маргарита, учениця 10-А класу

Слайд 2

Як утворюється торф? Мох - сфагнум Торф

Слайд 3

Колообіг Карбону в природі — це безперервний процес руйнування одних карбоновмісних речовин та утворення інших і складова великого колообігу речовин, пов’язаного з життєдіяльністю живих організмів

Слайд 4

Найважливіша роль у колообігу Карбону належить вуглекислому газу, що входить до складу атмосфери Землі. З повітря він у значних кількостях поглинається наземними рослинами та фітопланктоном Світового океану. Процес поглинання СО2, тобто фотосинтез, відбувається в зелених рослинах тільки на світлі. У результаті цього утворюються органічні сполуки, і в атмосферу виділяється кисень:

Слайд 5

Щорічно за рахунок фотосинтезу утворюється до 80 млрд т органічних сполук, виділяється 1 • 1011 т кисню, поглинається 1,7 • 1021 кДж сонячної енергії, що в 10 разів перевищує річне споживання енергії в світі.

Слайд 6

З рослин, якими живляться тварини, Карбон у складі органічних речовин надходить у тваринні організми, з харчовими продуктами — до організму людини. Згодом разом з продуктами життєдіяльності він виводиться в ґрунт у вигляді органічних решток. Під дією мікроорганізмів органічні речовини розкладаються, частина їх перетворюється на нове утворення органічної матерії — гумус. Іноді за нестачі повітря, високої кислотності середовища ланцюг стає неповним або коротким: органічні залишки накопичуються у вигляді торфу. У деяких торф’яних болотах шар торфу досягає 20 м завтовшки. На цьому призупиняється біологічний колообіг Карбону. Поклади кам’яного вугілля і торфу є продуктами процесів фотосинтезу минулих геологічних епох.

Слайд 7

Торф

Слайд 8

Вугілля