X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СПОЖИВЧИЙ ВИБІР: ОСНОВНІ ПОСТУЛАТИ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ФАКТОРИ ВПЛИВУ

Завантажити презентацію

СПОЖИВЧИЙ ВИБІР: ОСНОВНІ ПОСТУЛАТИ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ФАКТОРИ ВПЛИВУ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СПОЖИВЧИЙ ВИБІР: ОСНОВНІ ПОСТУЛАТИ, ОСОБЛИВОСТІ ТА ФАКТОРИ ВПЛИВУ Підготувала: студентка 2 курсу 2 групи факультету економіки та управління Галецька Софія Сергіївна науковий керівник: асистент Кубарева І.В.

Слайд 2

Вибір споживача – одне з найактуальніших питань мікроекономіки Щоб зрозуміти економічний зміст категорії «споживчий вибір» необхідно визначити що саме впливає на поведінку споживача на ринку товарів і послуг. По-перше, аналіз поведінки споживача базується на прагненні задовольнити власні потреби. Засоби, що призначенні для задоволення потреб, називають благами. Корисність – уявлена споживачем спроможність певної кількості блага задовольняти одну або кілька потреб. По-друге, треба врахувати те, що індивідуум обмежений в грошовому доході, що безпосередньо впливає на його споживацький кошик. Виходячи з вищевикладеного, споживчий вибір - це розподіл свого обмеженого бюджету між благами з метою отримання максимальної корисності від них.

Слайд 3

Свобода вибору споживача Теоретично вважається, що вибір споживача є вільним і не має встановлених норм. Але практика показує, що все ж таки існують певні обмеження. Вони можуть проявлятись по-різному: від введення карткової системи до законодавчої заборони виробництва і споживання певних товарів. Мотивами цих обмежень можуть слугувати надзвичайні обставини (війна, голод, стихійне лихо і т.п.); бажання вберегти споживача від “поганого”, з точки зору суспільства, товару (наркотиків, алкоголю, тютюну) і запропонувати споживачу більше “хорошого” товару (театрів, музики, книг), ніж він обрав би самостійно; прагнення забезпечити людям рівність в споживанні, щоб досягти гармонії в співвідношеннях і “загального щастя”.

Слайд 4

Гіпотеза раціональності споживача Різні люди, маючи різний дохід, витрачають його по-різному. Кожний споживач обирає кращий зі своєї точки зору набір товарів. Економісти виходять з того, що не існує єдиної об’єктивної шкали, яка дозволяє визначити який товар кращий, а який гірший, але існує така суб’єктивна шкала, що є індивідуальною для кожного споживача. При чому людина прагне придбати найкращий товар, зважаючи на рівень власного доходу. Це припущення і має назву гіпотези раціональності споживача

Слайд 5

Парадокс “вода-алмаз” В історії економічної думки існує парадокс “вода-алмаз”, який був сформований Адамом Смітом. Не беручи до уваги те, що вода для людини набагато корисніша, ніж алмази, проте останні є набагато дорожчими. Бажання вирішити даний парадокс спонукало економічна науку до відкриття граничного аналізу і зробило можливим використання математики в області досліджень нескінченно малих величин.