X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Плечовий суглоб

Завантажити презентацію

Плечовий суглоб

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Плечовий суглоб. Вивих в плечовому суглобі

Слайд 2

Плечовий суглоб — найбільш рухливий суглоб людського організму. Він дозволяє підняти руку , завести її за спину , дотягнутися до власного потилиці . Вважається , що саме завдяки праці та своїх рук людина стала людиною , але не буде перебільшенням сказати , що все різноманіття функції людської руки засноване саме на приголомшливою рухливості плечового суглоба. Рухи в плечовому суглобі здійснюються в усіх трьох площинах , але за збільшення обсягу рухів у суглобі нам доводиться розплачуватися зменшенням його стабільності. Площа зіткнення головки плечової кістки і суглобової западини лопатки відносно невелика, навіть з урахуванням хрящової губи , яка оточує її і збільшує площу контакту суглобових поверхонь і стабільність суглоба. Плечовий суглоб утворений трьома кістками: головкою плечової кістки, суглобової западиною лопатки і ключицею, не пов'язаної з суглобом анатомічно, але значно впливає на його функцію. Головка плечової кістки відповідає за формою суглобової западині лопатки, званої також гленоідальной западиною (від латинського терміну cavitas glenoidalis - суглобова западина). По краю суглобової западини лопатки є суглобова губа - хрящової валик, який утримує головку плечової кістки в суглобі.

Слайд 3

Що таке вивих в плечовому суглобі ? Головка плечової кістки лежить в суглобової западині лопатки подібно баскетбольному м'ячу на тарілці. Отримавши великий обсяг рухів , плечовий суглоб пожертвував стабільністю. Для нього характерні підвивихи , вивихи , розриви суглобової капсули. Під стабільністю суглоба розуміють здатність голівки плечової кістки залишатися в правильному місці і не вивіхівается , тобто не зміщуватися щодо суглобової западини лопатки під дією зовнішньої сили . Відповідно, під нестабільністю плечового суглоба розуміють стан , при якому головка плечової кістки може виходити з суглобової западини лопатки при додатку зовнішнього зусилля або при будь-яких рухах. Вивихи в плечовому суглобі (правильніше їх називати вивихами плечової кістки в плечовому суглобі , або вивихами головки плечової кістки ) бувають передніми , задніми і нижніми , залежно від того , куди змістилася головка плечової кістки. Передній вивих . Зустрічається найчастіше ( понад 98 % випадків). Вивих може відбутися при травмі , а може і спонтанно , при якому-небудь невдалому русі ( як правило , при рухах типу « кидок списа »). Головка плечової кістки зміщується вперед , і заходить під дзьобовидний відросток лопатки , тому цей вивих іноді називають і подклювовідним . Якщо голівка плечової кістки зміститься вперед далі , то вона опиниться під ключицею ( підключичний вивих ) . При передньому вивиху головка відриває від краю суглобової западини лопатки суглобову губу (пошкодження Банкарта , названо ім'ям англійського хірурга Arthur Sidney Blundell Bankart (1879 - 1951 )) . Крім цього , може відбутися і розрив самої капсули суглоба.

Слайд 4