X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наш досвід лікування пацієнтів із пошкодженнями та захворюваннями кульшового суглоба

Завантажити презентацію

Наш досвід лікування пацієнтів із пошкодженнями та захворюваннями кульшового суглоба

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наш досвід лікування пацієнтів із пошкодженнями та захворюваннями кульшового суглоба С.О.Мунтян, Є.І.Шуліка, В.М.Чебукін, С.П. Гапонюк, П.П. Очман Державний Заклад «Дорожня клінічна лікарня ст. Дніпропетровськ ДП «Придніпровська залізниця»  

Слайд 2

Пошкодження кісткових структур кульшового суглоба відноситься до важких травм опорно-рухового апарату, особливостями якої є довготривала втрата працездатності для потерпілих молодого та середнього віку, а для пацієнтів похилого віку – велика вирогідність виходу на інвалідність, довготривалої прикутості до ліжка. Це супроводжується розвитком ускладнень, що призводять до небезпечних наслідків. В країнах Європи та Північної Америки від 15% до 45% травм опорно-рухового апарату припадає на переломи стегнової кістки, серед них переломів шийки стегнової кістки - від 50 до 55%. [5] Проблема лікування остеоартрозу є актуальною, тому що частота захворювання і його прогресуючий перебіг призводять до втрати функції суглобів та інвалідності. В структурі остеоартрозу великих суглобів коксартроз становить 25,7% . [1] Ендопротезування є ефективним сучасним радикальним хірургічним методом відновлення опорної та рухової функції кульшового суглобу при його пошкодженнях і захворюваннях. [2,3]

Слайд 3

Матеріали і методи   В період с 2001 по 2011 рік під нашим наглядом перебував 101 пацієнт, яким виконано 114 ендопротезуваннь кульшового суглобу з приводу переломів шийки стегнової кістки та коксартрозу. Вік прооперованих пацієнтів від 26 до 79 років. Операції виконувалися за загальноприйнятою методикою із застосуванням антибіотикопрофілактики та антикоагулянтної терапії. Однополюсне ендопротезування кульшового суглобу було застосовано в 41 випадку для лікування пацієнтів похилого віку. Ми використовували ендопротези «Мура-ЦІТО», «ОРТЕН», Poldi, Beznoska. Тотальне ендопротезування ми застосували у 73 випадках для лікування 60 хворих. Для цього були використані ендопротези Zimmer, Герчев, ОРТЕН. Двобічне ендопротезування виконано у 8 хворих. У 5-ти пацієнтів виконане ревізійне ендопротезування.

Слайд 4

Склад пацієнтів за статтю та нозологічними формами Нозологічна форма Чоловіки жінки всього Переломшийкистегнової кістки 14 28 42 Коксартроз 23 36 59 всього 37 64 101

Слайд 5

За способом фіксації компонентів ендопротеза було виконано 105 операцій без застосування кісткового цементу. У 9-ти випадках для пацієнтів похилого віку, хворих на остеопороз, нами було застосовано цементну фіксацію. Одним з основних недоліків фіксації компонентів ендопротеза на кістковому цементі є токсична дія полімеризованого цементу на остеобласти. [4,6] Для вибору способу фіксації компонентів ендопротезу ми застосовували критерії, котрі були запропоновані L.Spotorno та S.Romagnoly, а саме: стать, вік, індекс Сінгха та морфофункціональний індекс. [7,8]

Слайд 6

Результати лікування Для аналізу результатів ендопротезування були використані дані клініко-рентгенологічного обстеження 76 хворих, прооперованих нами з 2001 року. В аналізуєму групу увійшли 55 жінок та 21 чоловік. З них після ендопротезування через перелом шийкі стегновой кістки 24 хворих, через коксартроз - 52.

Слайд 7

Результати лікування хворих після ендопротезування за шкалою Харріса 100-90 балів (відмінно) 89-80 балів (добре) 79-70 балів (задовільно)

Слайд 8

При аналізі клініко-функціональних результатів лікування 76 хворих після ендопротезування кульшового суглобу з 2001 по 2011 рік встановлено, що відмінних та добрих результатів ми досягли у лікуванні 63 пацієнтів (82,8%), задовільні результати – у 12 (15,7%). Незадовільний результат мав місце лише у двох випадках (2,6%).

Слайд 9

Післяопераційні ускладнення при ендопротезуванні кульшового суглобу Ускладнення Кількість (абс.число та %) Гнійно-запальні 1 (0,9%) Тромбоз глибоких вен нижніх кінцівок 2(1,9%) Вивихи головки ендопротеза 4 (3,9%) Періпротезні переломи 1 (0,9%) ТЕЛА 1 (0,9%) Всього 9 (8,5%)

Слайд 10

Вивихи головки ендопротезу в більшості випадків були пов’язані із порушеннями пацієнтом рухового режиму на ранній стадії післяопераційного періоду. Всі вивихи були усунені консервативно і на загальних результатах лікування не позначилися. Ревізійне ендопротезування довелося зробити п’ятьом пацієнтам. У 4-х випадках через нестабільність ніжки ендопротезу, в 1-му випадку – через нестабільність вертлюгового компоненту.

Слайд 11

Клінічний випадок №1

Слайд 12

Клінічний випадок №1

Слайд 13

Клінічний випадок №1

Слайд 14

Клінічний випадок №2

Слайд 15

Клінічний випадок №2

Слайд 16

Клінічний випадок №3

Слайд 17

Клінічний випадок №3

Слайд 18

Висновки 1.Таким чином, проведений аналіз лікування пошкоджень і захворювань кульшового суглоба способом ендопротезування виявив, що ендопротезування є найсучаснішим методом лікування і дозволяє хворим повернути можливість найскорішого відновлення працездатності та самообслуговування. 2.Ендопротезування є сучасним високотехнологічним методом лікування, який потребує дотримання загально визначених стандартів оперативного втручання.

Слайд 19

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Медицина