Поняття про ЗНО
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЗНО - оцінювання навчальних досягнень у формі письмового (бланкового) тестування за уніфікованими процедурами
Бланки відповідей Завдання закриті, відкриті з короткою відповіддю для комп’ютерної перевірки Завдання відкриті із розгорнутою відповіддю для перевірки екзаменаторами
Форми тестових завдань 1.Завдання з вибором однієї правильної відповіді. 2. Завдання на встановлення відповідності. 3. Завдання на встановлення правильної послідовності. 4. Завдання множинного вибору з короткою відповіддю. 5. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю. 6. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Завдання з вибором однієї правильної відповіді До кожного із завдань пропонується 4 або 5 варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник вибрав та позначив правильну відповідь у бланку відповідей Завдання вважається невиконаним у випадках, якщо: а) позначена неправильна відповідь; б) позначено дві або більше варіантів відповіді, навіть якщо серед них позначена й правильна відповідь; в) жодна відповідь не позначена взагалі.
Завдання на встановлення відповідності Завдання вважається виконаним (частково виконаним), якщо учасник вибрав та позначив правильну цифру (від 1 до 4) у бланку відповідей напроти літери (від А до Д) (від 1 до 4 правильно визначених відповідностей, оцінюється – від 1 до 4 балів). Завдання вважається невиконаним, якщо жодна з позначених учасником відповідностей не є правильною. У завданнях пропонується співвіднести матеріал двох колонок, позначених літерами та цифрами.
Завдання на встановлення правильної послідовності Пропонується розташувати події, факти, позначені літерами, у правильній послідовності, де перша подія має відповідати цифрі 1, друга - 2, третя - 3, четверта - 4. Частково правильна відповідь оцінюється в 1 бал, повністю правильна – 2 бали. Частково правильною відповіддю вважається така, у якій хоча б дві позиції вказані правильно.
Завдання множинного вибору з короткою відповіддю До кожного із завдань пропонується 6 варіантів відповідей, серед яких 3 правильні. Завдання вважається виконаним якщо учасник вибрав та записав правильні три цифри (від 1 до 6) у бланку відповідей За правильне виконання завдання множинного вибору можна отримати: 0, 1, 2, 3 тестових бали.
Приклади завдань Історія України Що з указаного нижче розкриває основний зміст політики українізації, здійснюваної в УСРСР у 1920-х рр.? 1. Масове усунення представників інших національностей з посад і заміна їх українцями. 2. Підготовка, виховання та висування кадрів корінної національності з керівних посад. 3. Розширення мережі українських навчальних, культурних закладів, газет, журналів. 4. Витіснення мов національних меншин з освіти та культури республіки. 5. Створення окремих адміністративно-територіальних одиниць у місцях компактного проживання неукраїнського населення. 6. Надання переваг українцям при влаштуванні на роботу, здобутті освіти.
Завдання відкритої форми з короткою відповіддю У результаті виконання завдання потрібно отримати числовий результат (хімія, фізика, математика), утворити граматичну форму слова (іноземні мови) і записати її в бланк відповіді.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю Завдання передбачає створення власного висловлення на дискусійну тему - у ньому слід аргументовано ствердити або заперечити висловлену в завданні позицію (українська мова та література); відповідно до запропонованої комунікативної ситуації (іноземна мова)
Матеріали тестування до пунктів проведення, з пунктів проведення до пунктів обробки та перевірки доставляють спеціальним зв’язком Укрпошти у опломбованих контейнерах. Матеріали тестування знаходяться у спеціальних сек’юр-паках, в яких надходять до кожної аудиторії. Спеціальний пластиковий пакет унеможливлює непомітне вилучення інформації, що зберігається в ньому. Бланки відповідей учасників тестування кодуються спеціальними штрих-кодами, які не мають візуальних позначень. Бланки відповідей для завдання закритої форми та завдання відкритої форми з короткою відповіддю перевіряються за допомогою комп'ютера. Бланки відповідей для завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю, які перевірятимуть викладачі.
Основний документ про проходження зовнішнього незалежного оцінювання – СЕРТИФІКАТ, який кожен абітурієнт отримує після реєстрації на тестування. У день тестування необхідно надати уповноваженій особі СЕРТИФІКАТ, в якому буде зроблена відмітка про проходження ЗНО з певного предмета. Без відмітки у сертифікаті про складання тесту з певного предмета результати ЗНО вважаються недійсними.
ПУНКТИ ТЕСТУВАННЯ Пункти тестування створюються у окремих округах області Мережа пунктів тестування створюється окремо для кожного предмета Розподіл абітурієнтів за пунктами тестування відбувається після завершення терміну реєстрації
АУДИТОРІЇ ТЕСТУВАННЯ Аудиторія повинна мати 15 столів і стільців для абітурієнтів (відстань між ними – не менш ніж 1,2 м), годинник, стіл та стільці для інструкторів, стільці для громадських спостерігачів, стіл для особистих речей абітурієнтів. В аудиторіях забороняється розміщувати наочні матеріали із предмета ЗНО. Нумерація місць учасників тестування повинна відповідати зображенням нижче схемам:
У ДЕНЬ ТЕСТУВАННЯ Своєчасно прибути до пункту тестування. Взяти з собою: документ, на підставі якого відбувалась реєстрація (паспорт або свідоцтво про народження); - сертифікат; - дві-три капілярні чи гелеві ручки із чорнилом чорного кольору; - маленьку прозору пляшку з питною водою (за бажанням). Не брати із собою мобільні телефони, інші пристрої для збереження та обробки інформації. Знайти своє робоче місце в аудиторії. Орієнтиром будуть: алфавітний список, вивішений при вході до пункту тестування; аудиторний список, що знаходиться на вході до аудиторії тестування; індивідуальна паперова наліпка на робочому столі.
У ДЕНЬ ТЕСТУВАННЯ Розмістити на краю робочого столу документи. Звірити № сертифіката із номером наліпки на робочому столі Після отримання тестових матеріалів та кодування бланків відповідей, перевірити № зошита, № штрих-коду, № місця, після чого позначити номер тестового зошита у спеціальному місці бланка відповідей
У ДЕНЬ ТЕСТУВАННЯ Під час тестування можливо вийти з аудиторії за власною потребою. Після закінчення роботи над тестом здати банки відповідей і переконатися, що їх вкладено до спеціального пакета, засвідчити це підписом в аудиторному протоколі.
Права та обов’язки абітурієнтів, які проходять ЗНО Абітурієнти мають право на: виконання тестів, що відповідають вимогам програм ЗНО, затверджених МОН України; ввічливе та неупереджене ставлення до себе з боку осіб, відповідальних за проведення тестування; безпечні умови під час тестування; апеляцію щодо порушення процедури проведення та результатів ЗНО; доступ до інформації про мету, програми, порядок проходження ЗНО, форми тестових завдань, час і місце проведення тестувань, форму та час повідомлення результатів ЗНО. Абітурієнти зобов’язані: ознайомитися з інформацією про порядок проходження ЗНО; своєчасно прибути до визначеного УЦОЯО пункту тестування з документами, необхідними для проходження ЗНО; ввічливо ставитися до осіб, які проводять тестування чи беруть участь в ньому; виконувати вказівки та вимоги персоналу пункту тестування, що стосуються процедури проведення ЗНО; під час перебування в пункті тестування не користуватися в особистих інтересах, а також в інтересах інших осіб мобільними телефонами, фото- й відеоапаратурою, калькуляторами та іншими технічними засобами, друкованими й рукописними матеріалами (підручниками, посібниками, записками тощо), що не передбачені процедурами тестування.
Абітурієнтам, під час тестування, ЗАБОРОНЕНО спілкуватися з іншими абітурієнтами; передавати будь-які предмети та матеріали; заважати іншим абітурієнтам у роботі над тестом, а також особам, які проводять ЗНО; мати при собі будь-які засоби зв’язку, пристрої зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друковані чи рукописні матеріали, що не передбачені процедурами тестування; псувати майно навчального закладу та інших учасників. У разі порушення цих вимог абітурієнта буде позбавлено права на продовження роботи з тестом, а виконані завдання – анульовано
У разі допущення порушень процедури проведення ЗНО подається апеляційна заява до регіонального центру оцінювання якості освіти Апеляційна заява подається до виходу з пункту тестування через уповноважену особу. Зразок заяви буде у наявності на кожному пункті тестуванні. Розгляд заяви здійснюватиметься регламентною комісією регіонального центру оцінювання якості освіти.
Оцінювання результатів Бал учасника зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою [100-200] є рейтинговим. Він визначає місце результату (його рейтинг) серед інших учасників і розраховується на основі сирих тестових балів (сума балів, набраних за виконання кожного завдання). Наприклад, 53 – це максимально можливий сирий тестовий бал в тестуванні з математики. Переведення сирих тестових балів у шкалу [100-200] здійснюється за допомогою комп’ютерних програмних засобів після перевірки усіх робіт учасників з певного предмета.
У разі виникнення сумнівів стосовно об'єктивності оцінювання апеляційна заява щодо результатів ЗНО подається протягом 3 днів із моменту офіційного оголошення результатів з відповідного предмета на адресу Українського центру оцінювання якості освіти рекомендованим листом. Зразок заяви буде розміщено на сайті УЦОЯО.
НАКАЗ від 26.08.2010 р. № 833 “Про проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України у 2011 році”
УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА ІНОЗЕМНА МОВА за вибором англійська, німецька, французька, iспанська БІОЛОГІЯ ГЕОГРАФІЯ МАТЕМАТИКА ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ХІМІЯ ФІЗИКА РОСІЙСЬКА МОВА !ТЕСТУВАННЯ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ—ОБОВ‘ЯЗКОВЕ!
КРОКИ Зареєструйтесь Оберіть спеціальність та визначіться із ВНЗ Візьміть участь у тестуванні Зверніться до приймальної комісії ВНЗ для ознайомлення із: Ліцензією МОНУ Правилами прийому до ВНЗ на 2011 рік Переліком конкурсних предметів Отримайте сертифікат
ПІДГОТОВКА до ЗНО Програми ЗНО, характеристики тестів з кожного предмету, тестові матеріали минулих років, тренувальні тестування (з січня 2011 р.) на сайті www.zno-kharkiv.org.ua Консультації вчителів-предметників у навчальних закладах: на підставі матеріалів, наданих Харківським центром, під час серії методичних (предметних) нарад для РУО Консультації науково-методичного відділу ХРЦОЯО: Іноземна мова – понеділок 15.00-18.00 Хімія – вівторок 10.00-13.00 Біологія – вівторок 10.00-13.00 Фізика – вівторок 14.00-17.00 Географія – середа 14.00-17.00 Історія України – четвер 14.00-17.00 Українська мова та література - п'ятниця 9.00-12.00 Математика - п'ятниця 14.00-17.00
ПРОБНЕ ТЕСТУВАННЯ 2011 Реєстрація учасників на сайті ХРЦОЯО з 10 листопада до 10 грудня 2010р. Термін проведення пробного тестування 2 квітня 2011 р. 9 квітня 2011 р. Українська мова і література Хімія Російська мова Іноземна мова Історія України Математика Біологія Географія Фізика
Телефон інформаційної служби: (057)705-06-56, 705-07-37 Факс: (057)705-15-64 Електронна пошта: office@zno-kharkiv.org.ua Сайти: УЦОЯО: www.testportal.gov.ua ХРЦОЯО: www.zno-kharkiv.org.ua Адреса: майдан Свободи, 6, офіс 463, м. Харків, 61077
Схожі презентації
Категорії