УТІЛЕННЯ В ОПОВІДАННІ “ДАМАСКИН” ОЗНАК ПОСТМОДЕРНІЗМУ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Інтерактивна вправа «Мікрофон» Продовжте речення: Моє враження від твору М. Павича після літературознавчого аналізу…
Анкета письменника Дата народження: 15 жовтня 1929 Місце народження: Белград Дата смерті: 30 листопада 2009 Місце смерті: Белград Національність: серб Громадянство: Сербія Рід діяльності: письменник, історик, літературознавець, перекладач
особливості літератури постмодернізму Постмодерністи сприймають реальне життя як театр абсурду, апокаліптичний карнавал, у якому людина втрачається, перетворюючись на маску, маріонетку. Постмодернізму властивий ігровий стиль, обігрують старі класичні і неокласичні зразки творів, пародіюють, травестіюють здобутки літератури попередніх епох. Поєднання, гібридизація різних стилів (класичного, сентиментального, натуралістичного). У художні твори включаються наукові трактати, звіти. Сюжети постмодерністичних творів — це алюзії на сюжети творів минулих епох. Іронічність і пародійність — характерні ознаки стилю постмодерністів. Постмодерністи створили образ оповідача, який, представляючи різні історії, події, акцентує на суб'єктивності, відносності оцінок, ілюзорності життєвої реальності.
Ознаки посмодернізму в оповіданні “Дамаскін” № Ознакипосмодернізму Приклади 1 Гра письменника з текстом і читачем Можливість читати розділи від“перехресть”у будь-якому порядку 2 Інтенсивне використання фактів візантійської тапоствізантійськоїкультури (“віртуальнийісторизм”) Будівництво храмів за давньогрецькими зразками, античні статуї, міфи (про храм на небі, про урни, у яку збирають сльози та ін.) 3 Відтворення місцевого колориту: балканські імена, географічні назви, побутові деталі Імена та прізвища:Йован,Влашич, Ване, Бауер та ін. Географічні назви:Карловиці,Танчев,Земунта ін. Іжата напої: дрантя,“безсоромнийпаприкаш”, чорнослив та ін.
Визначення традиційних художніх засобів, використаних автором в оповіданні Іронія – невідомому, який упав на сплячого Дамаскина, не вдалося його вбити, бо раптом “прикро забурчало в животі”; гіпербола – в Атилії так багато мрій і відчуттів, що їх щодня доводиться забувати “не пудами чи кілограмами, а тоннами”; афоризми – “Якщо хочеш довго і щасливо прожити на землі, не щади себе в нічому”; Епітети, порівняння та ін.
Складання графічного змісту оповідання Будівничі Обід Перше перехрестя: ┌────┴────┐ Третій храм Палац Друге перехрестя: ┌────┴────┐ Їдальня Спочивальня
Схожі презентації
Категорії