Франц Кафка - Концепція світу та людини в оповіданні «Перевтілення»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Чи можливо бути самотнім серед людей? Прочитавши новелу Франца Кафки “Перевтілення”, ми були вражені глибиною трагічного світосприйняття головного героя Грегора Замзи. Ми вирішили дослідити причини такого перевтілення людини у страхітливу комаху і, якщо це можливо, виробити поради для того, щоб уникнути подібних метаморфоз.
Для цього ми повинні знайти відповіді на такі питання: Чи був щасливим Франц Кафка, автор новели «Перевтілення»? Як вплинули факти особистої біографії на створення образу головного героя Грегора Замзи? У чому причина перевтілення героя? Чи було можливим зворотне перевтілення Грегора-комахи на людину? Як не допустити власного перевтілення?
Що ж таке щастя? Ми провели опитування, щоб з’ясувати, що вкладають люди у поняття “щастя”. І ось що в нас вийшло: Щастя – це: Взаєморозуміння У сім’ї Кохана людина Улюблена робота Багато хороших друзів Улюблене заняття
Чи був щасливим Франц Кафка? Ні, бо дуже страждав під гнітом батька й родини. Ні, бо всупереч бажанню змушений був служити страховим агентом і займатися справами великої бюрократії. Ні, бо відчував невпевненість, займаючись улюбленою справою – літературою. Ні, бо почувався самотнім, не маючи справжніх друзів. Ні, бо так і не створив сім’ю з коханою жінкою. “Щасливим був би я тільки тоді, коли б зміг привести світ до чистоти, правди, сталості” (Ф.Кафка).
Що єднає головного героя новели та її автора? Ненависна робота. Відсутність порозуміння у сім’ї. Невпевненість у власних можливостях. Відсутність справжніх друзів. Страх кохати і бути коханим. “Грегор Замза – це я” (Ф.Кафка).
Формула перевтілення: Відчуття нелюдської самотності. Неможливість взаємин з сім’єю. Гіркий смак життя. Відчуження у родині. “…і постійний сірий надокучливий дощ за вікном”.
То де ж вихід? Людина мусить вірити у себе. Людина мусить покинути глухий кут самотності. Людина мусить навчитись радіти життю і дорожити його неповторністю. Подаймо руки один одному, зрозуміймо і підтримаймо один одного!
Використані джерела В.В.Уліщенко. Зарубіжна література в школі.– Харків, “Світ дитинства”, с.70-98 Є. Волощук. “Зарубіжна література”. Посібник-хрестоматія для 11 класу. – Генеза, 2003.
Схожі презентації
Категорії