Сумне і смішне в оповіданні А. Чехова «Хамелеон»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Лицемірство – це міряти вчинки не перед своєю совістю, а перед лицем інших М. Прішвін Порядність - це здатність чинити свідомо і справедливо там,де не передбачена дія закону. Арістотель
Через базарную площадь идет полицейский надзиратель Очумелов в новой шинели и с узелком в руке. За ним шагает рыжий городовой с решетом, доверху наполненным конфискованным крыжовником. Кругом тишина... На площади ни души... Открытые двери лавок и кабаков глядят на свет божий уныло, как голодные пасти; около них нет даже нищих.
Смеяться, право, не грешно над всем, что кажется смешно! Які емоції виникають під час читання твору? Чи змінюються вони після того, як твір прочитано? Чому? Прочитайте епіграфи. Чи доречні вони до нашого уроку? Над чим сміється Чехов? Чому він сумує?
ЩО ГОВОРИТЬ НАМ АВТОР ? По краплині вичавлювати із себе раба! ЯК Майстерно використовуючи художні засоби (гумор, сатиру, художню деталь) ЧОМУ ГОВОРИТЬ НАМ АВТОР ? Бо хамелеони є й сьогодні. Вони навколо нас і в нас!
Домашнє завдання (одне на вибір) Дати розгорнуту відповідь на запитання: Що сумно, а що смішно в оповіданні «Хамелеон»? 2. Усний твір-мініатюра «Я поважаю в собі...» 3. Усний твір «Сучасні хамелеони – хто вони?» 4. Написати твір «Розповідь Хрюкина про події своєму пріятелеві».
Схожі презентації
Категорії