X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Творчість провансальських трубадурів

Завантажити презентацію

Творчість провансальських трубадурів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Творчість провансальських трубадурів Бренгач Людмила Олександрівна Запорізька загальноосвітня школа № 109

Слайд 2

Слайд 3

Основні жанри Середньовіччя Клерикальна література: житія святих, легенди, притчі, молитви, проповіді Героїчний епос: твори, у яких відображена воля, боротьба з ворогом, злом, кривдою Лицарська література: кодекс честі і увага до світського життя Поезія трубадурів. Оспівування радощів життя, служіння Прекрасній Дамі Поезія вагантів. Твори вільнодумні, життєлюбні, іноді сатиричні.

Слайд 4

Лицарська література За часів 11-12 ст. лицарство перетворилося на своєрідну санову організацію військово-феодальної знаті зі своїми неписаними статутом, звичаями і правилами поведінки, ідеалами санової честі.

Слайд 5

За доби Середньовіччя склався і певний тип лицарського кохання. Лицар мав пройти сходинками, перш ніж Дама серця приймала його до себе на службу: період поклоніння Дамі; боязнь відкрити їй свої почуття; впевненість, що стає товаришем і захисником.

Слайд 6

Найбільшого розквіту лицарська, або куртуазна, література досягла в 11-12 ст. у південній провінції Франції – Провансі. Провансальських поетів називали трубадурами.

Слайд 7

Трубадур (“знаходити, вишукувати, імпровізувати”) - поет епохи Середньовіччя, провідною темою його поезій були оспівування шляхетної дами та кохання до неї.

Слайд 8

“Се не кабінетні поети, се лицарі або лицарські чури, що мандрують від двора до двора, від міста до міста, від замку до замку з піснею на устах і з відзнакою своєї Дами на шоломі. Їх усюди приймають радо, гостять і обдаровують, можні королі та князі користуються їх послугами та піснею”. Іван Франко

Слайд 9

Трубадури були різними за суспільним станом – королі, сюзерени, лицарі, ремісники, ченці. Складали вірші й жінки (серед відомих 460 імен 30-жіночі)

Слайд 10

Трубадури. Мініатюра, 13ст.

Слайд 11

“Трубадуры играли рифмою, изображали для нее все возможные изменения стихов, придумывали самые затруднительные формы» О.С.Пушкін

Слайд 12

Кансона, або канцона (від італ. – пісня) – одна із форм середньовічної лірики трубадурів: пісня на теми кохання, пов`язаного з культом Дами,з лицарським служінням їй. Сирвента (від прованс. – той, хто перебуває у когось на службі) – пісня на політичні та соціальні теми, перен. – пісня прихильників. Форми куртуазної лірики

Слайд 13

Джауфре Рюдель Відомо, що народився в Провансі (1140-1170), був знатним лицарем. З ім`ям цього поета пов`язана одна з поетичних легенд про високу любов до Прекрасної Дами. Говорили, що він покохав графиню Тріполітанську й оспівував її, ніколи особисто не знавши й чувши про її красу та доброчесність від паломників. Бажаючи побачити графиню, він пустився в морську подорож. На кораблі трубадур захворів і в Тріполі його привезли присмерті. Повідомили графиню, вона прийшла до поета і він помер у неї на руках. Графиня цього ж дня прийняла постриг.

Слайд 14

Робота в парах: Смисловий центр “Канцони” Що є смисловим центром кансони? Коли відбувається дія вірша? Який настрій вірша? Як поет говорить про своє кохання? До кого звертається поет, на кого покладає надію? Як закінчується кансона? Подумайте, чи відповідає кансона лицарському кодексу честі? М.Врубель “Принцеса Грьоза”

Слайд 15

Бертран де Борн Бертран де Борн (бл.1140-1215) був видатним провансальським трубадуром і належав до класу лицарів. Заможний феодал, володар замку Альтафор, він був людиною авнтюристичного типу, небезпечним та підступним дипломатом і відчайдушним сміливцем. Йому приписують помітну роль у політичних подіях того часу. За легендою, він своїми войовничими віршами розпалював феодальні чвари. Бертран де Борн в Аду Данте. Манускрипт XIV века.

Слайд 16

Робота в парах: “Сирвента” Яка тема вірша? Як починається поезія? Чи змінюється настрій вірша? Чому поет передає перевагу? Знайдіть опис лицаря, який подобається авторові. Яка основна ідея сирвенти? Доведіть, що прочитаний вірш – сирвента.

Слайд 17

Гроно: “Поезія трубадурів” Поезія трубадурів канцони сирвенти пасторели Культ Прекрасної Дами Бертран де Борн Джауфре Рюдель заклик до війни вплив на європейську лірику

Слайд 18

Гра: “Закінчи речення” В Середньовічній лицарській літературі утверджувалася… Поезія трубадурів виникла в… Слово трубадур означає… Служіння Чарівній Дамі полягало в … Трубадур має не тільки складати вірші, а й… Найулюбленішими жанрами трубадурів були… Пісні трубадурів виконували… Джуфре Рюдель був закоханий у… Джуфре Рюдель автор… Бертран де Борн ставився до війни… Бертран де Борн автор…

Слайд 19

Домашнє завдання Підготувати усну зв`язну розповідь про поезію провансальських трубадурів. На основі поезій Рюделя і де Борна змалювати портрет ідеального середньовічного лицаря. “Яким я уявляю середньовічного трубадура”

Слайд 20

Література А.В.Хорошилова. Усі уроки зарубіжної літератури 8 клас. Харків. Основа. 2008р. О.Сутула, І Тригуб. “Із західноєвропейської поезії” Г.П.Логвин. “Лірика Середньовіччя”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література