X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Середньовічна китайська поезія. Лірика Лі Бо

Завантажити презентацію

Середньовічна китайська поезія. Лірика Лі Бо

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Середньовічна китайська поезія. Лірика Лі Бо (701–762 рр.)

Слайд 2

Змах пензля — і буревій та зливи тремтять. А напише вірша — і викличе сльози у привидів, добрих і злих. Ду Фу

Слайд 3

Конфуціанство — етико-політичне вчення давньокитайського мислителя Конфуція (VI ст. до н. е.) Головним у вченні Конфуція є поняття «жень» — гуманність. Даосизм (дао — шлях) — одне з філософських ученій Китаю. Воно стверджує, що людина — частинка Всесвіту, що людина і природа — єдине ціле, тому пізнати природу означає пізнати людину.

Слайд 4

Китайське Середньовіччя, що охоплює VII–XIII століття,— золотий період розвитку поезії Започаткувало високорозвинену цивілізацію правління династії Тан, що тривало майже триста років У добу Середньовіччя в Китаї виникає пейзажна лірика. У китайській поезії доби Середньовіччя розвивалися два основні жанри — ші і ци.

Слайд 5

Дослідники виділяють кілька характерних для танської поезії тем: -природа і поет, -втеча від світу, -стосунки з друзями, - чужина, -юність та старість, -тлінність буття, -минуще і вічне тощо. Однак дуже рідко можна знайти вірш, в якому одна з тем зустрічалася б у чистому вигляді.

Слайд 6

Середньовіччя Китаю

Слайд 7

Династія Тан

Слайд 8

Танська держава Чанань

Слайд 9

Ксилографічне друкування

Слайд 10

Пейзажна лірика

Слайд 11

ШИ Ци

Слайд 12

Народився поет 701 року в провінції Сичуань. У 724 році Лі Бо опинився у столиці та був представлений імператорові Сюань-цзуну Поет оспівував красу дружини імператора — Ян, яка власноруч розтирала фарбу для того, щоб Лі Бо міг своїм чарівним пензлем накреслити ще один геніально простий вірш. Помер Лі Бо у будинку свого родича Лі Ян-біна, якому залишилося у спадок близько 900 віршів поета.

Слайд 13

Сичуань

Слайд 14

Сюань-цзун Міншань

Слайд 15

* * * Входжу в річку, грає осіння вода... люблю свіжість цих лілій... зриваю квіти, граюсь перлинами на пелюстках, хвилюється заводь... Дивна ця година... громадяться шовкові хмари... хотів би подарувати це все тому, хто за далеким небокраєм; з тим, про кого думаю, нам не зустрітись більше... в горі й надії дивлюся туди... північний вітер в обличчя.

Слайд 16

«Продовжте речення» Сьогодні на уроці: - я дізнався... - я здивувався... - я відчув... - я уявив...

Слайд 17

Домашнє завдання Довести, що вірш «Входжу я в річку» відповідає особливостям лірики Лі Бо (письмово), вивчити конспект, підготувати розповідь «Цей дивак Лі Бо»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література