X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Рай»: «любов, що водить сонце й зорні стелі»

Завантажити презентацію

«Рай»: «любов, що водить сонце й зорні стелі»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Рай»: «любов, що водить сонце й зорні стелі» Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Слайд 3

В Чистилищі рух починає набувати реальних ознак, стає цілеспрямованим. Однак душі Чистилища ще не мають повної свободи. В Раю всі перепони зникають. Душі праведників вже не закріплені тільки за своєю сферою. Вільно линуть вони до Емпірею, споглядаючи велич Творця. Червоним вогнем гніву палає апостол Петро, згадуючи про занепад церкви.

Слайд 4

Емпірей Апостол Петро

Слайд 5

Принцип побудови сюжету і в останній частині поеми залишається незмінним. Поет і його проводир — спочатку Беатріче, а потім філософ-містик Бернар Клервоський — мандрують потойбічним світом, ведучи розмови з душами, що їх зустрічають на своєму шляху. Праведники повчають Поета, відкриваючи йому істини, незбагненні для людського розуму. Апостол Петро, Яків і Іоанн перевіряють, чи правильно засвоїв він богословські чесноти: віру, надію та любов.

Слайд 6

Апостол Іоанн Бернар Клервоський Апостол Яків

Слайд 7

Найпалкіше, однак, прагне автор «Божественної комедії» збагнути таємницю стосунків між людиною і Божеством, людиною і Всесвітом. Цілий синкліт мислителів з’являється на сторінках поеми: Фома Аквінат, Петро Даміан, Бернар Клервоський.

Слайд 8

Фома Аквіант Петро Даміан

Слайд 9

Особливу зневагу у святого апостола викликає папа Боніфацій VIII, на якого так нетерпляче чекають у восьмому колі Пекла.

Слайд 10

Не лише рідну поетові Італію, а й всю Європу, охопив вихор кривавих пристрастей. Воюють за владу англійський і шотландський королі, німецький імператор Альбрехт, спустошивши Чехію, від злиднів потерпають підданці короля Франції Філіппа Красивого.

Слайд 11

Імператор Альбрехт Філіпп Красивий

Слайд 12

Данте переносить до Раю не лише імператора Траяна, врятованого молитвами папи Григорія Великого, а й героя Віргілієвої «Енеїди» — справедливого троянця Ріфея.

Слайд 13

Імператор Траян папа Григорій Великий

Слайд 14

Знайдіть «четверте зайве» 1. Вовчиця, тигр, лев, пантера. 2. Пекло, Земля, Чистилище, Рай. 3. Улісс, Уголіно, Франческа, Беатріче. 4. Данте, Вергілій, Беатріче, Бернар.

Слайд 15

В Україні твори Данте відомі з початку XIX століття. Високо цінував поета Тарас Шевченко. До творчості славетного флорентійця звертається і Леся Українка. Постійний інтерес до художньої спадщини поета виявляв І. Франко. Згадку про це ми знаходимо в листі до М. Драгоманова.

Слайд 16

Тарас Шевченко Леся Українка

Слайд 17

Іван Франко Микола Драгоманов

Слайд 18

Розкрити перед українським читачем красу слова італійського поета намагався і В. Самійленко. В останні роки життя над перекладом «Божественної комедії» працював М. Драй-Хмара. Перший повний переклад «Пекла» здійснив П. Карманський. Редагував текст М. Рильський. Редагування, однак, поступово перетворилося на співавторство.

Слайд 19

В. Самійленко М. Драй-Хмара М. Рильський

Слайд 20

Домашнє завдання Підготуватися до тематичної атестації.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література