X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Поняття про полемічну літературу. Протікання полеміки, періодизація.».

Завантажити презентацію

“Поняття про полемічну літературу. Протікання полеміки, періодизація.».

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Поняття про полемічну літературу. Протікання полеміки, періодизація.». Виконала: студентка 12-ї групи Факультету філології та журналістики Машковська Юлія Олександрівна Кіровоград 2012 Міністерство освіти і науки, молоді та спорту КДПУ імені Володимира Винниченка

Слайд 2

Полемі чна літерату ра (від грец. πολεμιχός — войовничий) — підбірка текстів різних авторів, у яких обговорюються проблемні питання релігійної дискусії між католицькою та православною церквами з метою їх об'єднання.

Слайд 3

Українська полемічна література виникла як засіб захисту православ’я від католицько-шляхетської експансії, але вийшла за межі не тільки церковних суперечок, а й широких конфесійних тем.

Слайд 4

Вона широко охоплює суспільну тематику і, виступаючи на захист трудящих верств, починає трактувати питання власне гуманізму.

Слайд 5

На розвиток полемічної літератури вплинули такі події як реформа календаря з наказу папи Григорія у 1581 році та офіційне оповіщення унії на Берестейському Соборі 1596 року. Особливого розвитку П. Л. набула в 16—17 ст., коли католицизм почав релігійно-ідеологічний наступ на православ'я.

Слайд 6

Берестейська (Брестська) церковна унія 1596 р. - об'єднання православної церкви України та Білорусі з католицькою церквою в 1596 р. при підлеглості православної церкви Папі Римському , визнанні основних католицьких догматів і збереженні православної обрядності.

Слайд 7

Поштовхом до полеміки стала книга польського пропагандиста католицизму, противника православ'я Петра Скарги "Про єдність церкви Божої" (1577), яка по суті була ідеологічною основою Брестської унії (1596).

Слайд 8

1577 р. Петро Скарга пише трактат. Відповіді на цей трактат : 1587 - Герасим Смотрицький “Ключ царства небесного” 1588 – Василь Острозький про єдину істинну православну віру 1596 – Стефан Зизаній “Сказання” 1597 – Христофор Філарет “Апокрисиз 1610 – Мелехій Смотрицький “Тренос” 1619-1622 – Захарій Констянтинський “Палінодія”

Слайд 9

На захист православної віри піднялися православні священики, просвітителі XVI-XVII століть, перед якими стояло завдання - у словесному поєдинку викрити й засудити церковну унію, висміяти зрадників-уніатів.

Слайд 10

Українська полемічна література відстоювала, хоч і в релігійній формі, право народу на свою віру, на соціально-національне визволення, правдиво зображувала життя, страждання, утиски народу.

Слайд 11

Важливе місце в системі української полемічної літератури посідає творчість М.Смотрицького, зокрема його трактат "Тренос". У "Треносі" та інших творах М.Смотрицький виявив ґрунтовні знання й вільну орієнтацію у західноєвропейських літературах, мистецтві, культурних традиціях

Слайд 12

Твори Вишенського визначаються в українській полемічній літературі 16-17 ст. не лише винятковим літературним талантом автора, але і його своєрідною позицією. Вишенський не обмежувався боротьбою з католицизмом та унією.

Слайд 13

Основна ідея творів Вишенського — ідея соціальної рівності. Він доводив, що люди є рівними від природи: їхні тіла складаються з єдиної субстанції, королі та царі «толко властію сродство людське превосходять, а плотію і кровію і смертію всім ровни суть». У зв'язку з цим він осуджував різні форми феодального гніту.

Слайд 14

Висновок Українська полемічна література відстоювала, хоч і в релігійній формі, право народу на свою віру, на соціально-національне визволення, правдиво зображувала життя, страждання, утиски народу. Полемічна література викриває пригноблення народу

Слайд 15

Джерела: http://histans.com/JournALL/journal/2007/5/12.pdf http://all-politologija.ru/ukr/brestska-uniya-i-polemichna-literatura http://eureka.ucoz.ua/publ/124-1-0-390 http://jenessi.net/filisofiya/155-polemchna-lteratura-ta-susplno.html http://referat.parta.ua/view/15845/

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література