X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
П’єр Безухов. Пошук змісту життя

Завантажити презентацію

П’єр Безухов. Пошук змісту життя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: П’єр Безухов. Пошук змісту життя

Слайд 2

Мета: систематизувати і поглибити знання учнів про шляхи пошуку мети життя П. Безухова, вчити працювати з текстом, вибирати головне, правильно ставити питання, виробляти навички літературного аналізу. Обладнання: ілюстрації книги, "Війна і мир" в театрі і кіно. Тип уроку: урок-інтерв'ю, прес-конференція.

Слайд 3

Великі письменники подібні до Колумба. Творячи свій безсмертний подвиг, вони відкривають нам нові світи, нове бачення і світосприйняття, відстоюють свої принципи, узагальнюють, систематизують і попереджують помилки, підтримують, чи отримають певні філософські думки, чи висвітлюють свої, вкладаючи всі монологи, ліричні відступи в уста героїв. Уявимо, що сьогодні у нас в гостях на уроці присутній сам П. Безухов, Н. Ростова, А. Болконський, сам автор. Ми ж відчуємо себе журналістами-репортерами. Дійові особи: Л. Толстой, А. Болконський, Н. Ростова, П'єр Безухов, Е. Курагіна.

Слайд 4

Питання для роздумів: Що було характерним, на ваш погляд, для епохи, в якій жив ваш герой? (питання до автора) Що хотіли ви показити в образі П'єра? (питання до автора) Як ставились представники вищого світу до Вас, коли ви тільки приїхали з Франції?(питання до П'єра) Як змінилось ставлення їх до вас і чому? (питання до П'єра)

Слайд 5

Інтерв'ю з П. Безуховим 1. Розкажіть як ви одружувалися з Елен, що ви відчували до неї, чи можна це назвати коханням? 2. Що вам дало одруження? 3. Де вирішили ви знайти себе? (в масонстві) 4.Чому ви прийняли участь у дуелі, адже ви навіть не вміли зарядити пістолі, людина далека?

Слайд 6

Інтерв’ю з А. Болконським 1. Чому ви подружились з П'єром? 2. Чим він вас приваблює? 3. Про що вас просив П'єр на балу? 4. Чому до П'єра понесли свою радість-кохання?

Слайд 7

Інтерв'ю з Н. Ростовою 1. Чи давно ви знали П'єра? 2. Які стосунки склалися спочатку? 3. Хто з усіх зрозумів ваше хвилювання на балу? 4 Хто підтримав вас, коли переживали розчарування в історії з Анатолієм Курагіним? 5.Що вас зблизило і зародило кохання? 6.Чи дав П'єр вам справжнє жіноче щастя? 7.В чому ж воно? 8. Які сімейні відносини склалися у вас?

Слайд 8

Інтерв’ю з Єлен 1. Чому ви вийшли заміж за П'єра? 2. Яке життя вели? 3 Як сприйняли дуель? 4. Чому вернулись до П'єра? 5. Як жили в домі П'єра?

Слайд 9

Питання до П. Безухова (Бородінський бій): Що спонукало вас з'явитись на полі Бородіна? Що ви побачили там? Як вас сприймали прості солдати? Що ви відчували на полі бою? Як поводили ви себе в бою? Чому ви кинулись рятувати дівчинку? Як попали в полон? Яку роль зіграла зустріч з Платоном Каратаєвим? Як змінився ваш світогляд?

Слайд 10

Слайд 11

П'єр і Н. Ростова Що зблизило їх, які риси характеру? Де знаходить джерело мудрості і пізнання П’єр ? Як вчить нас Біблія, що вона говорить про любов? Відкриваємо цю святу книгу і що ми там прочитаємо? І послання Ап.Павла до коринтян 13 і зробимо схему, виділивши головне

Слайд 12

Де знаходить джерело мудрості та пізнання? Науки людські: (Біблія)

Слайд 13

Основи моральності Шлях до добра

Слайд 14

Світ і Бог в уяві П'єра Створення матерії

Слайд 15

БІБЛІЯ: Любов не чинить зла, Любов - виконання Закону: Любов - понад усе! Отже, нас Біблія закликає: Дбайте про любов, і про духовне пильнуйте! любіть один одного коріться своїй владі не осуджуйте ближнього пильнуйте мир що не від віри, те гріхи остерігайтесь тих, хто чинить незгоду

Слайд 16

Зробимо висновки: Чи співзвучні ці думки поглядам Толстого і його героя П'єра Безухова? Чи можна Н.Ростову також назвати тут? В чому ж бачить зміст життя П'єр Безухов? (любити людей, служити народу, боротись зі злом, жити за законами Біблії) 4. Що допомогло йому знайти правильні орієнтири духовного життя? (Біблія)

Слайд 17

Дружні поради П'єра Безухова: Біблія - це духовна криниця, це джерело пізнання, це священна книга людства. Прочитавши Послання Св.Павла до римлян гл.12, я багато чого відкрив для себе і хочу дати вам дружні поради і закликаю вас дотримуватись їх 1. Не платіть нікому злом за зло, дбайте про добро перед всіма людьми. 2. Тіштесь з тим, хто тішиться, і плачте з тим, хто плаче. 3. Живіть у мирі зо всіма людьми. 4. Любов нехай буде не лицемірна. 5. Ненавидьте зло, та туліться до доброго.

Слайд 18

То ж намагайтесь жити за цими Законами, і життя буде прекрасне на землі. Адже недарма поет сказав: Є в кожного зернина щастя Й таланту всім на майбуття, І життєдайне зелен – листя, Буяло, квітло щоб життя Зігріймо ж мрію калинову Теплом душі, її добром, І щастя проросте ізнову Любові золотим зерном

Слайд 19

Домашнє завдання Підготовка творчої групи екскурсоводів до уроку-екскурсії в картинну галерею. Створення власних ілюстрацій на тему

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література