X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Новела Г.Г.Маркеса «Стариган із крилами». Зустріч людей із янголом, її символічний сенс

Завантажити презентацію

Новела Г.Г.Маркеса «Стариган із крилами». Зустріч людей із янголом, її символічний сенс

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Маркес з Нобелівською нагородою в руках (1982 Г. Г. Маркес

Слайд 2

Новела Г. Г. Маркеса «Стариган із крилами». Зустріч людей із янголом, її символічний сенс. Ми народжуємося і живемо у світі фантастичної реальності Г. Г. Маркес

Слайд 3

МАРКЕС Габріель ҐАРСІЯ (1928) – колумбійський письменник і журналіст. Народився в містечку Аракатака (Колумбія). Тепер живе в Мехіко (Мексика).

Слайд 4

Автор повісті «Полковникові ніхто не пише» (1958), романів «Осінь патріарха» (1975), «Кохання під час холерик (1985), «Спогади про моїх сумних повій» (2004) та ін. У романі-епопеї «Сто років самотності» (1967) використав фольклорно-міфологічні мотиви й створив світ, історія якого осмислена як метафора розвитку всього людства. Лауреат Нобелівської премії (1982).

Слайд 5

Я - реаліст, тому що вірю, що в Латинській Америці все можливо, все реально ... Г.Г. Маркес

Слайд 6

Проблемне запитання: «Стариган із крилами: хто він такий?»

Слайд 7

Проблемне запитання: «Стариган із крилами: хто він такий?» стариган із крилами — страховисько — людина, що потерпіла під час аварії іноземного пароплава — янгол — диявол, що дурить необережних людей — неприродне створіння (інопланетянин) — безпорадний старий дід.

Слайд 8

Слово «янгол» у перекладі з грецької означає «вісник». Подібний до Гермеса, він — «зв'язок» між живими та мерт вими, між Богом та людьми, між Небом та Землею. Його ча сто зображують як крилату істоту. Словникова робота

Слайд 9

Атрибути янгола: крила, музичні інструменти — труба, тимпан, флейта, скрипка; вогненний меч, книга тощо. Риси характеру та функції: сила, енергія, політ, тиша, спокій, краса, вірність, благородність, служіння, прослав лення, покірливість, допомога, хвилювання.

Слайд 10

Світ без посмішки та фантазії — хіба це світ?! Потрібно бути дуже розумним, щоб у важливу хвили ну перетворитися на дурника.

Слайд 11

Стариган із крилами — засіб збагачення, незадоволен ня, байдужості. Пелайо — порадник і допомога по господарству. Син — любов, піклування. Сусідка — носій порад, мудрості.

Слайд 12

Опорна схема-таблиця «Герої твору та загальнолюдські вічні цінності». Зло стариган із крилами Добро Зневіра Пелайо Віра Відчай Елісенда Надія Ненависть дитина Любов Облудність сусідка Справедливість Безглуздя ОтецьГонзага Мудрість Бездушність мешканці селища Великодушність Байдужість віруючі Милосердя Потворність дівчина-павук Краса Вбивство лікар Оберігати життя Пасивність мешканці Землі Нетерпимість до зла

Слайд 13

Як, залишаючись люди ною, бути Янголом?

Слайд 14

Теорія літератури Гуманізм — від лат. Humanus людський, людяний Оповідання-притча — невеличка алегорична розповідь з символіко-філософським змістом, в якій фабула підпорядкована моралізаторській частині твору. Новела (італ. novella — букв.: новина, від лат. Novellus – новітній) – епічний жанр, невеликий за обсягом прозовий твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом, напруженою та яскраво вимальованою дією.

Слайд 15

Теорія літератури «Магічний реалізм» - напрям, у якому органічно поєднуються елементи дійсного та уявного, реального і фантастичного, побутового і міфологічного, буття і вічності.

Слайд 16

полегшити сприйняття понять з теорії літератури «Магічний реалізм» - напрям, у якому органічно поєднуються елементи дійсного та уявного, реального і фантастичного, побутового і міфологічного, буття і вічності.

Слайд 17

«Образи-символи твору». Образи-люди Образи світу природи Образи світу людей Стариган з крила ми— Божий посла нець, символ знехту ваної віри та уособ лення Природи.Хлопчик— жорстоке дитя хворого сус пільства.Жінка-павук— символ деградації суспільства.ПелайотаЕлісенда— втілен ня приземленості Дощ—символ необхідності ду ховного очищення землі. Морська сти хія—бурхливе й суперечливе життя.Морський вітер—відчуття свободи.   Селище—модель людства  

Слайд 18

Лев Толсиой оповідання «Що живить людей»

Слайд 19

Відкрийте свої серця Любові і Доброті! Впустіть у свою душу диво!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література