X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Г.Маркес "Стариган зі крилами"

Завантажити презентацію

Г.Маркес "Стариган зі крилами"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Габріель Гарсіа Маркес, колумбійський класик, лауреат Нобелівської премії (1928 рік народження) Самотність – ось що мене непокоїть… я думаю, що людина зовсім самотня. Г.Гарсіа Маркес

Слайд 2

Схрещення західноєвропейської модерністської традиції з національним поетичним баченням “Магічний реалізм” письменника базується на фольклорі, народних легендах, де фантастичне подається як звичайне, буденне. “Джерелом моїх творів завжди є простий образ – єдине, зо для мене важливо. Решта – лише напружена щоденна праця.” “Сто років самотності” “Опале листя” “Полковнику ніхто не пише” “Стариган із крилами”

Слайд 3

Жанры/поджанры: Магический реализм (Классический латино-американский ) Общие характеристики: Философское Место действия: Наш мир/Земля (Америка (Южная )) Время действия: 20 век Сюжетные ходы: Контакт Линейность сюжета: Линейный Возраст читателя: Любой

Слайд 4

“ Стариган із крилами” (1968р.) Які художні засоби використовує автор? (біблійні образи,казкові, притчові елементи). Роль іронії в оповіданні. (допомогає сховати смішне за серьйозним тоном : це і добра іронія, і іронія гумору, і іронія абсурду, і іронія сарказму.

Слайд 5

Маркес «Стариган із крилами» «Очень старый человек с огромными крыльями»

Слайд 6

Старенький дід упав обличчям у грязюку, борсається там, ала не може підвестися, бо йому заважають величезні крила…

Слайд 7

“Сусідка, яка знала все про той і цей світ, сказала:”Це янгол. Напевне, його прислано за хлопчиком, але бідолага такий старий, що не витримав такої зливи й звалився на землю” “Він був одягнений як жебрак, череп його був лисий, як коліно, рот беззубий, як у старезного діда, великі пташині крила, обскубані та брудні, лежали в болоті, і все це разом надавало йому кумедного і неприродного вигляду” Що природного, а що неприродного в образі янгола?

Слайд 8

Пропонували зробити його - головою всесвіту; - генералом; - вивести новий рід крилатих людей…

Слайд 9

Ангел до хлопчика ставився так само байдуже, як і до інших смертних, але покірливо, мов дворняга, терпів усі його примхи і витівки

Слайд 10

Картини художниці Полін Плейс за мотивами оповідання Маркеса “Дощ лив третій день без перерви, і Елісенда з Пелайо ледь встигали поратися з крабами, які заповзали в дім…”

Слайд 11

Пелайо та Елісенда вирішили, “що вранці вони відпустять ангела, посадять його на тин, дадуть прісної води та харчів на три дні й нехай летить у відкрите море”

Слайд 12

“Сусіли розглядали ангела без жодної святобливості, й кидали йому їжу крізь сітку, немов то було не надприродне створіння, а якась циркова звірина”

Слайд 13

“Він більше скидався на велику старезну курку, ніж на людське створіння…”

Слайд 14

“Здавалося, надприродне терпіння було найголовнішою чеснотою ангела…”

Слайд 15

“Та ангел не вмер тієї зими, навпаки, почав оклигувати…потім у нього почало рости тверде довге , як у старих птахів, пір’я, іноді…старий наспівував пісні давніх мандрівників. …йому пощастило здійнятися вгору.

Слайд 16

Чи потрібні людству янголи на землі? Як би поводилися ви при зустрічі з янголом? Що б ви сказали йому? Про що попросили? Що б запропонували?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література