Г.Маркес "Стариган зі крилами"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Габріель Гарсіа Маркес, колумбійський класик, лауреат Нобелівської премії (1928 рік народження) Самотність – ось що мене непокоїть… я думаю, що людина зовсім самотня. Г.Гарсіа Маркес
Схрещення західноєвропейської модерністської традиції з національним поетичним баченням “Магічний реалізм” письменника базується на фольклорі, народних легендах, де фантастичне подається як звичайне, буденне. “Джерелом моїх творів завжди є простий образ – єдине, зо для мене важливо. Решта – лише напружена щоденна праця.” “Сто років самотності” “Опале листя” “Полковнику ніхто не пише” “Стариган із крилами”
Жанры/поджанры: Магический реализм (Классический латино-американский ) Общие характеристики: Философское Место действия: Наш мир/Земля (Америка (Южная )) Время действия: 20 век Сюжетные ходы: Контакт Линейность сюжета: Линейный Возраст читателя: Любой
“ Стариган із крилами” (1968р.) Які художні засоби використовує автор? (біблійні образи,казкові, притчові елементи). Роль іронії в оповіданні. (допомогає сховати смішне за серьйозним тоном : це і добра іронія, і іронія гумору, і іронія абсурду, і іронія сарказму.
Старенький дід упав обличчям у грязюку, борсається там, ала не може підвестися, бо йому заважають величезні крила…
“Сусідка, яка знала все про той і цей світ, сказала:”Це янгол. Напевне, його прислано за хлопчиком, але бідолага такий старий, що не витримав такої зливи й звалився на землю” “Він був одягнений як жебрак, череп його був лисий, як коліно, рот беззубий, як у старезного діда, великі пташині крила, обскубані та брудні, лежали в болоті, і все це разом надавало йому кумедного і неприродного вигляду” Що природного, а що неприродного в образі янгола?
Пропонували зробити його - головою всесвіту; - генералом; - вивести новий рід крилатих людей…
Ангел до хлопчика ставився так само байдуже, як і до інших смертних, але покірливо, мов дворняга, терпів усі його примхи і витівки
Картини художниці Полін Плейс за мотивами оповідання Маркеса “Дощ лив третій день без перерви, і Елісенда з Пелайо ледь встигали поратися з крабами, які заповзали в дім…”
Пелайо та Елісенда вирішили, “що вранці вони відпустять ангела, посадять його на тин, дадуть прісної води та харчів на три дні й нехай летить у відкрите море”
“Сусіли розглядали ангела без жодної святобливості, й кидали йому їжу крізь сітку, немов то було не надприродне створіння, а якась циркова звірина”
“Та ангел не вмер тієї зими, навпаки, почав оклигувати…потім у нього почало рости тверде довге , як у старих птахів, пір’я, іноді…старий наспівував пісні давніх мандрівників. …йому пощастило здійнятися вгору.
Чи потрібні людству янголи на землі? Як би поводилися ви при зустрічі з янголом? Що б ви сказали йому? Про що попросили? Що б запропонували?
Схожі презентації
Категорії