X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Габрієль Гарсія Маркес

Завантажити презентацію

Габрієль Гарсія Маркес

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Габрієль Гарсія Маркес

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Габрієль Гарсія Маркес народився в місті Аракатака, провінція Магдалена, Колумбія, жив у Мексиці та Європі, тепер переважно живе в Мехіко. Дата народження: 6 березня 1927 (86 років)

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

У 1940 році, в 12-річному віці, Ґабрієль отримав стипендію і почав навчання в єзуїтському коледжі містечка Сіпакіра, що за 30 км на північ від Боготи.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

В 1946 році він вступив у Національний університет Боготи на юридичний факультет.

Слайд 11

З 1954 року Маркес працював у газеті «Ель Еспектадор», публікуючи невеличкі статті і рецензії на фільми. Як кореспондент цієї газети він побував в Італії, Польщі, Франції, Венесуелі та США.

Слайд 12

У 1959 році в Нью-Йорку в нього народився син.

Слайд 13

Габріель Гарсія Маркес з сином Гонсаліо (Гонзаліо) і дружиною Мерседес. 1982 рік, Париж.

Слайд 14

Поряд із кореспондентською діяльністю Маркес почав писати оповідання і кіносценарії. У 1961 році він опублікував повість «Полковнику ніхто не пише», у 1966 році — роман «Лиха година». Світове визнання йому приніс роман «Сто років самотності» (1967)

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

У 1982 році Маркесу присуджено Нобелівську премію з літератури: «за романи і оповідання, в яких фантазія і реалізм, поєднані у світі уяви, що віддзеркалює життя і конфлікти цілого континенту». Однак гроші (цього року лауреати отримали по $1 млн 412 тис.) пролежали у швейцарському банку 16 років. Маркес забув про них. "Присягаюсь, це правда", - переконував пізніше журналістів письменник.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

У 1989 році у письменника виявили ракову пухлину в легенях, яка, ймовірно, розвинулась через його звичку курити під час роботи. Після операції 1992 року розвиток пухлини призупинився. Медичне обстеження у 1999 році виявило в нього іншу форму раку — лімфому. Йому довелося двічі оперуватися в США і Мексиці.

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

2002 року вийшла друком перша книга з запланованої біографічної трилогії — «Жити, щоб розповісти про це», що стала бестселером в іспаномовному світі.

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

В серпні 2004 року Маркес продав права на екранізацію свого роману «Кохання в час холери» голівудській кінокомпанії «Stone Village Pictures». Бюджет кінострічки склав 40 млн. доларів США. Фільмування проходило в 2006 році в Картахені, що на карибському узбережжі Колумбії.

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

«Магічний реалізм» – це реалізм, у якому органічно поєднуються елементи реального та фантастичного, побутового та міфічного, дійсного та уявного, таємничого.

Слайд 31

Роль магічного реалізму полягає у знаходженні в реальності того, що є в ній дивного, ліричного й навіть фантастичного

Слайд 32

Особливості поетики магічного реалізму Переплетення дійсного і фантастичного, відсутність межі між реальним і магічним. Фантастичні елементи не пояснюються, а персонажі приймають і не оспорюють логіку магічних елементів. Герой - дивак, «не від світу цього», часто - самотня особа. Міфологізація, гіперболічністю, іронія, символіка. Спотворюється протягом часу. Воно циклічно або здається відсутнім, даний часто повторює чи нагадує минуле. Міняються місцями причина і наслідок - наприклад, персонаж може страждати до трагічних подій. Містяться елементи фольклору, притчі, міфу.

Слайд 33

Елементи магічного реалізму Герої приймають та не заперечують логіки магічних елементів. Численні деталі сенсорного сприйняття. Часто використовуються символи та образи. Емоції та сексуальність людини як соціальної сутності описується дуже докладно. Широко використовують фольклор і міфологію. Минуле контрастує із сучасним, астральне - з фізичним, персонажі - один з одним.

Слайд 34

Слайд 35

Латиноамериканський роман першої половини ХХ століття гострий викривальний пафос, прагнення відтворити основний соціальний конфлікт, локальна проблематика, яка не піднімалася до охоплення загального сенсу буття.

Слайд 36

Слайд 37

Ідея «інтегруючого» («тотального») роману Гарсіа Маркеса роман відтворює всю цілісність буття;  поліфонізм світосприйняття, яке заперечує всяку догматизувалися картину світу; твердження багатомірності життя, необмеженість можливостей її розвитку.

Слайд 38

«Сто лет одиночества» (1967)

Слайд 39

Слайд 40

Слайд 41

Фантастичний елемент у романтизмі Романтична концепція заснована на ідеї двоемірія: фантастичне і реальне існують, як правило, окремо, взаємодіючи, але не зливаючись

Слайд 42

Фантастичний елемент у романтизмі

Слайд 43

Фантастичний елемент у романтизмі використовувався як щось виняткове, що може освітити реальність під новим кутом зору допускався як результат потьмарення свідомості, марення і т.п.

Слайд 44

Слайд 45

Слайд 46

Фантастична дійсність стверджує себе як єдина і справжня реальність, причому узята в самому земному, повсякденному, побутовому і навіть приземленому вимірі. Фантастичне і реальне сплавлено воєдино: найнеймовірніше відбувається в буденному, тривіальної обстановці. Чудо оформляється як природна річ, що не викликає ні в кого подиву.

Слайд 47

Слайд 48

Сто лет одиночества

Слайд 49

Сто лет одиночества

Слайд 50

Габріель Гарсіа Маркес про основну ідею роману: Про «Сто років самотності» написані тонни і тонни паперу, говорилися дурості, висловлювалися блискучі ідеї, однак ніхто не торкнувся тієї думки, яка більш за все мене цікавила, коли я писав книгу. Це думка про те, що самотність - протилежність солідарності, і ця думка є сутністю, основою книги. Це пояснює поразки Буендіа, одного за іншим, і крах Макондо.

Слайд 51

Слайд 52

Слайд 53

Останній роман Маркеса був опублікований ще у 2004 році ("Спогади моїх сумних повій").

Слайд 54

Слайд 55

Слайд 56

Колись Маркес так пояснив успіх своїх літературних прийомів: "Якщо повідомити, що слони летять по небу, то люди вам точно не повірять. А ось якщо сказати, що летять 425 слонів, то вони напевно піднімуть голови".

Слайд 57

Слайд 58

Слайд 59

У житті потрібно дотримуватися 13 принципів, вважає Ґабріель Маркес.

Слайд 60

Слайд 61

Я люблю тебе не за те, хто ти, а за те, хто я, коли я з тобою.

Слайд 62

Слайд 63

Слайд 64

Жодна людина не варта твоїх сліз, а ті, хто варті, не примушують тебе плакати.

Слайд 65

Слайд 66

Слайд 67

Ніколи не припиняй усміхатися, навіть коли тобі сумно, - хтось може закохатися в твою усмішку.

Слайд 68

Слайд 69

Слайд 70

Не плач через те, що це закінчилося. Усміхнися, бо це було.

Слайд 71

Слайд 72

Слайд 73

Не докладай аж стільки зусиль - усе найкраще стається несподівано

Слайд 74

Слайд 75

Слайд 76

Для цілого світу ти можеш бути всього лише людиною, але для однієї людини ти можеш бути цілим світом!

Слайд 77

Слайд 78

Слайд 79

Справжній друг - це той, хто буде тримати тебе за руку і відчувати твоє серце.

Слайд 80

Слайд 81

Слайд 82

Підготувала учениця 11-А класу Царенок Валентина

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література