X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Проблематика твору Г. Гарсіа Маркеса «Сто років самотності»"

Завантажити презентацію

"Проблематика твору Г. Гарсіа Маркеса «Сто років самотності»"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Проблематика твору Г. Гарсіа Маркеса «Сто років самотності». Органічне поєднання буденного й фантастичного в романі як характерні риси «магічного реалізму»

Слайд 2

Мета Допомогти учням усвідомити ідейно-художні особливості твору та «магічного реалізму» як літературного напряму; розвивати навички аналізу літературного твору великого обсягу, уміння визначати істотні риси, визначати їх роль у творі, висловлювати й аргументувати власну думку; розширювати кругозір учнів; виховувати інтерес до літератури, гуманізм, активну громадську позицію, почуття своєї причетності до історії та майбутнього.

Слайд 3

Відомий чилійський поет Пабло Неруда назвав «Сто років самотності» найкращим романом, який був написаний іспанською мовою після «Дон Кіхота» Сервантеса. Чим же так привабив твір вибагливих літературознавців і простих читачів?

Слайд 4

Анкета до твору «Сто років самотності» Назва Автор Рік видання Жанр Нагороди Тематика Час і місце дії Проблематика Герої

Слайд 5

Анкета до твору «Сто років самотності» Назва «Сто років самотності» Автор Габріель Гарсіа Маркес Рік видання 1967 Жанр Роман-міф, роман-притча; сімейна хроніка, інтелектуальний роман Нагороди Нобелівська премія Тематика Історія шести поколінь роду Буендіа (в алегоричному сенсі — історія розвитку свідомості людства від жадібного пізнання світу до перенасичення ним і відчуження від нього) Час і місце дії Час — від середини XIX, середини XX ст. Жодних дат у творі не має, як і назви країни. Дія відбувається ніби поза часом і простором Проблематика Самотність, відповідальність за свій вибір, роз'єднаність і солідарність, історична пам'ять, батьки й діти, кохання, сім'я Герої Хосе Аркадіо й Урсула Буендіа, їх нащадки Хосе Аркадіо-молодший, Ауреліано (полковник Буендіа), Амаранта; Хосе Аркадіо (Аркадіо), Ауреліано Другий, Хосе Аркадіо Другий, Ремедіос Пре красна; Меме, Хосе Аркадіо; Амаранта Урсула, Ауреліано Бабілонья

Слайд 6

Робота в групах Реальне Фантастичне

Слайд 7

Робота в групах Реальне Фантастичне Мандри циган; мандрівні циркові трупи; родинне життя Буендіа; громадянські війни, швидке поширення прогресу, технічних новинок; природа Латинської Америки; діяльність «бананових» та інших компаній, «бананові лихоманки» та ін.; боротьба за виживання серед дикої природи та ін. Старий циган, який зашифрував історію роду Буендіа й повернувся в їх дім навіть після смерті, бо йому, «мабуть, там самотньо»; вік героїв — до 150 років (Урсула, Пілар); привиди в будинку; вознесіння Ремедіос Прекрасної; струмок крові, що тече від убитого сина матері; кількість їжі, гостей та інші перебільшені можливості людей, їх пригоди

Слайд 8

У романі «Сто років самотності» розповідається історія шести поколінь роду Буендіа, від початку до кінця, від кохання його засновників Урсули й Хосе Аркадіо Буендіа до виродження роду: народження дитини з поросячим хвостом. Це символ деградації людства через утрату ним спільності. Замкненість роду, відірваність від реального часу призводять до його самотності, а далі — до вимирання. Отже, одна з головних проблем твору — це проблема самотності. Доведіть це на прикладі образів твору.

Слайд 9

Складання схеми родоводу сім'ї Буендіа

Слайд 10

Робота з текстом роману Знайдіть цитати, що відображають національний колорит у романі. Визначте найвиразніші образи-символи, поясніть їх значення Наведіть приклад відображення цієї думки в романі «Сто років самотності».

Слайд 11

Г.Маркес писав: «...Погіршилося суспільно-політичне становище в Колумбії, настав період, коли я набув політичної свідомості й відчув свою причетність до драми країни. Я перейшов до історій, які зовсім відрізнялися від тих, що ці кавили мене раніше, — політичних проблем Колумбії. Я не був згодний із тим, як їх трактували інші колумбійські романісти, як представляли насильство як «опис» убитих. Я завжди думав, що найважче в насильстві — це не кількість загиблих, а той жахливий слід, який воно залишає в ко лумбійському суспільстві».

Слайд 12

Знайдіть у тексті підтвердження наявності у творі Маркеса таких рис «магічного реалізму»: звернення до народного міфологізму; широке змалювання національних традицій; переплетення чарівного та побутового, реального; поєднання історії та сучасності.

Слайд 13

Інтерактивна вправа «Мозковий штурм» Визначення ідей роману Маркеса «Сто років самотності» Заклик до гуманізму, працелюбності, любові до землі, моральної чистоти. Утвердження думки про те, що не самотність, роз'єднаність, а солідарність урятує людство. Відповідальність людини за свої вчинки, дії, вибір і перед сучасним суспільством, і перед майбутніми поколіннями. Необхідність думати про наслідки неконтрольованого біологічного потягу. Засудження жорстокості, воєн, порожнечі, історичного безпам'ятства.

Слайд 14

Розв'язання проблемного питання Г. Маркес говорив: «Я вважаю себе професіональним оптимістом, я завжди дуже сподівався і сподіваюся на молодь ... і вірю, що світ майбутнього буде кращим, ніж наш світ». Інтерактивна вправа «Мікрофон» Продовжте речення: • Цінність роману Ґарсія Маркеса «Сто років самотності» особисто для мене в тому . . .

Слайд 15

Домашнє завдання Розповідати про тематику, проблематику твору. Характеризувати стиль та образи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література