X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Невтомний мандрівник,фантаст і вчений ЖУЛЬ ВЕРН ( 1828 - 1905 )

Завантажити презентацію

Невтомний мандрівник,фантаст і вчений ЖУЛЬ ВЕРН ( 1828 - 1905 )

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Усе, що людина здатна собі уявити, інші зможуть втілити у життя”. Жуль Верн - французький письменник, класик науково-фантастичної літератури, автор географічних романів. Народився у сім”ї адвоката у м. Нант. За освітою – юрист.

Слайд 2

У 11 років Жуль Верн без відома батьків найнявся юнгою на шхуну “Коралі”. Але вже через кілька годин його повернули додому. З того часу він старанно вчився, багато читав, пильно стежив за розвитком науки. Вивчав: фізику, хімію, біологію, географію, астрономію, етнографію. Відомості заносив до спеціального каталога , який містить понад 20 тисяч зошитів.

Слайд 3

“Я не можу не працювати. Праця – це моя життєва функція. Коли я не працюю, я не відчуваю у собі життя”. Жуль Верн. Він писав вірші, оповідання, водевілі, тексти комічних опер. Друкувався у “Журналі виховання та розваги”, редактором якого був П”єр Жуль Етцель. Літературна спадщина налічує більше ста творів, надрукованих у 97 книгах.

Слайд 4

Цикл містить 63 романи, у яких Жуль Верн передбачив появу підводного човна, вертольота, комп”ютера, ксерокса, кінофільмів. Його герої подорожували у космосі, спускалися у надра Землі та на дно океану, досліджували вулкани, відкривали нові Землі.

Слайд 5

Коли Жуль Верн писав свої книги, Африка була не завойована, обидва полюси не відкриті, Центральна Африка, Австралія, Амазонка, Памір, Тібет, Антарктида, Океанія майже не вивчені. Письменник висунув математично обгрунтовану ідею космічних польотів. Д.І.Менделєєв називав його науковим генієм. К.Е.Ціолковський вважав його своїм натхненником.

Слайд 6

Жуль Верн вірив у ЛЮДИНУ. Цю віру у сміливих і великих людей намагався передати у своїх творах. Його герої – мандрівники, вчені, винахідники, дослідники – завжди розумні, шляхетні та людяні. Вони не знають, що таке вагання, сумніви. Обравши мету, герої йдуть до неї, долаючи всі труднощі й небезпеки. “У Жуль Верна не знайдеш героя, який не був би готовий віддати життя задля порятунку іншого”. С. Лейк

Слайд 7

Дайте відповіді на запитання Жуль Верн – це письменник… У якій сім”ї він народився? Яку професію отримав Жуль Верн? Які предмети вивчав? Який об”єм каталога, що склав письменник? Продовжити фразу: ”Коли я не працюю…” У якому журналі друкував свої твори Жуль Верн? Скільки творів містить збірка Жуль Верна? Які країни “відкрив” і описав письменник? Запишіть 4 – 5 епітетів, які характеризують героїв творів Жуль Верна.

Слайд 8

Один із кращих творів Жуль Верна. Головний герой роману – Дік Сенд – хоробрий, талановитий юнак, який взяв на себе командування шхуною, коли її капітан загинув. П”ятнадцятилітній капітан здійснив подорож до Анголи, щоб урятувати людей, за життя яких він вважав себе відповідальним. Мужність та воля Річарда перемогли.

Слайд 9

Надійний вітрильник, один з найкращих американських китобійних суден. Шхуна – бриг водотонажністю у 400 тонн, була споряджена у Сан – Франциско для полювання на китів.

Слайд 10

Команда “Пілігрима”, капітаном якої був чудовий і розумний моряк ХАЛЛ, жила як одна дружна сім”я. У команді був новачок – юнга. Хлопець років 15-ти. Середній на зріст, міцно збудований, чорнявий, із синіми рішучими очима.

Слайд 11

Пасажирами шхуни були: хоробра дружина власника “Пілігрима” місіс Уелдон, їх син Джек, нянька Нен та славний чолов”яга, високий, худий, сумирний і добрий кузен Бенедикт.

Слайд 12

2 лютого близько дев”ятої години ранку Дік Сенд побачив уламок судна. Це був напівзатонулий “Вальдек”, який покинула команда, хоча на борту ще були пасажири.

Слайд 13

На напівзатонулому кораблі були негри, знайдені у трюмі, Остін, Актеон, Геркулес, Бет, його батько Том і собака Дінго.

Слайд 14

10 лютого на обрії помітили кита. Команда та капітан Халл вирішили його вполювати. Та коли вони підійшли близько, то побачили, що це мати з дитинчам. Захищаючись, китиха розбила човен. Загинули всі…

Слайд 15

Діку Сенду, п”ятнадцятилітньому юнакові, прийшлося стати капітаном, боцманом, матросом – всією командою, яка загинула. Та підлий Негору розбив компас у каюті капітана, вкинув у океан лаг, під компас, який знаходився біля стерна, підклав шматок заліза.

Слайд 16

“Пілігрим” відхилився від курсу на 45 градусів. Погода ставала дедалі гіршою. Почався ураган. А 14 березня, переконавшись, що шхуна йде у потрібному йому напрямку, Негору витяг з-під компаса залізо.

Слайд 17

6 квітня “Пілігрим” розбився об рифи біля незнайомого берега. Негору втік. Коли мандрівники відпочивали після катастрофи, до них підійшов незнайомець. Це був Гарріс, “друг” Негору. Обманувши всіх, він повів їх вглиб Африки.

Слайд 18

Дік Сенд не довіряв незнайомцю, оскільки бачив, що вони не у Південній Америці: жирафи, слони, носороги, гіпопотами і, накінець, лев. Розуміючи, що йому не вірять, Гарріс втік.

Слайд 19

Страшне слово - раб

Слайд 20

Слайд 21

Мандрівники потрапили у табір работорговців. Тільки сміливість та хитрість Геркулеса врятувала і Діка Сенда, і місіс Уелдон, і Джека, і кузена Бенедікта.

Слайд 22

Одного разу на березі мандрівники знайшли хижку дослідника Семюеля Вернона, підступно вбитого Негору. Але й самого работорговця спіткала смерть. Коли він повернувся за грішми, які вкрав у Вернона, Дінго його загриз.

Слайд 23

Повернувшись до Сан – Франциско, Дік Сенд взявся до навчання. “Якби на борту “Пілігрима” я знав усе, що належить знати справжньому морякові, скількох нещасть можна було б уникнути!” – раз у раз думав Річард. “Хто з дитячих літ усвідомив, що праця – це закон життя, хто змалку знає, що хліб заробляють у поті чола, той завжди готовий на великі справи, і свого часу знайде і волю, і силу, щоб їх здійснити”. Жуль Верн.

Слайд 24

Придумані великим фантастом машини здаються тепер допотопними, застаріли його наукові ідеї, але не вмирає жива душа його героїв. І не в тому головна заслуга Жуль Верна, що він передбачив підводний човен, авіацію, звукове кіно, “створив” повітряну кулю, велосипед та інше, а в тому, що зумів знайти нового героя, котрий уособлював у собі риси ЛЮДИНИ прийдешнього. “Кращим світом для Жуль Верна є той, у якому людина зможе весело сміятися. А так вона сміється лише тоді, коли приходить дружба й мир!” П”єр Гамарр.

Слайд 25

Напишіть поширену відповідь на одну із запропонованих тем: Молодий капітан “Пілігрима”. Страшне слово – раб. Дорогами Анголи. Підступність Негору. Відважний Мганнга. Праця – це закон життя. Світ героїв Жуль Верна. Мудрість Дінго. Читаючи роман Жуль Верна…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література