X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Жуль Верн - автор пригодницьких науково - фантастичних творів

Завантажити презентацію

Жуль Верн - автор пригодницьких науково - фантастичних творів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Жуль Верн - автор пригодницьких науково - фантастичних творів. Мета: Ознайомити учнів із життям і творчістю французького письменника Жуля Верна допомогти осягнути його творчі задуми, дати поняття про пригодницький роман; розвивати вміння слухати, аналізувати, узагальнювати набуті знання; навички писати рекламу; формувати інтерес до творів Жуля Верна; інтерес до читання ,виховувати високі моральні якості.

Слайд 2

Хоч би там що я писав, хоч би там що я вигадував, я завжди стою на ґрунті дійсності. Вже близька та пора, коли наукові відкриття перевершать силу уяви. Жуль Верн Ніхто на світі не прожив би без мрії… Леся Українка

Слайд 3

Жуль Верн (1828-1905) Жулю Верну випало рідкісне щастя прожити цілих три життя : одне - в дійсності, друге – в уяві сучасників, а третє – в мріях і фантазіях, які втілені в ста томах його творів. Слава французького письменника така велика і в наші дні, що його романи перекладені майже всіма мовами світу і читаються в найвіддаленіших куточках землі.

Слайд 4

Я повинен був народитися моряком

Слайд 5

Слайд 6

Першою книгою, яка принесла письменникові славу, був роман «П'ять тижнів на повітряній кулі» (1863). Головний герой — сміливий дослідник, доктор Фергюссон організував експедицію на повітряній кулі, зробленій за його проектом. Роман відкрив серію творів Ж. Верна під назвою «Незвичайні подорожі».

Слайд 7

Роман “Подорож до центру Землі” належить до жанру фантастики. Герої твору переживають нелегкі випробування, бачать минуле нашої планети та її читачів.

Слайд 8

РОМАН «ІЗ ЗЕМЛІ ДО МІСЯЦЯ» Якщо ви хочете дізнатися про відкриття мужнього екіпажу та його повернення на землю, читайте роман Ж.Верна „Із Землі до Місяця”.

Слайд 9

Найзнаменитіший роман Ж. Верна — «Діти капітана Гранта» (1868). Щоб урятувати свого батька, його дітям та екіпажеві судна потрібно розгадати загадку: географічні дані на записці, що розмита водою, не дають однозначної відповіді про місцезнаходження капітана Гранта.

Слайд 10

Відомі й улюблені багатьма романи «20 тисяч льє під водою» (1870) та «Таємничий острів» (1875). Героєві першого твору, капітанові Немо, щоб залишити несправедливий і жорстокий світ, довелося збудувати човен під назвою «Наутілус»

Слайд 11

„ У романі “П”ятнадцятирічний капітан” я спробував показати, що можуть зробити розум і хоробрість в боротьбі з небезпекою і труднощами” Ж.Верн Дуже популярний роман «П'ятнадцятирічний капітан» (1878) — цікава й повчальна книга. Юнак, що не має великого досвіду, повинен стати капітаном. Дік Сенд з гідністю виходить переможцем з усіх складних і небезпечних ситуацій, у які потрапляє він та екіпаж судна «Пілігрим».

Слайд 12

“Навколо Місяця” П”ять тижнів на повітряній кулі” “ “Таємничий острів” “П”ятнадцятирічний капітан” “З Землі на Місяць” Ядро Землі Підводний човен, океан Космос Африка Безлюдний острів Південна Америка,Нова Зеландія,Австралія “Подорож до центра Землі” Космос “Діти капітана Гранта” Африка, Нова Зеландія “20 тисяч льє під водою”

Слайд 13

Д. І. Менделєєв називав Жуля Верна науковим генієм, а Лев Толстой – дивним майстром. Його книги стали джерелом натхнення для багатьох учених, винахідників і мандрівників, а ім’я самого Жуля Верна оповите легендами. Він буквально зачаровував читачів, примушуючи їх повірити в свою мрію – і майже всі його передбачення в галузі науки і техніки здійснилися.

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Ознаки пригодницького роману Соціальні мотиви. Волелюбні настрої. Герої – мандрівники, учені, дослідники - розумні, вольові, сміливі, шляхетні люди. Наявність інтриги, таємниці. Незвичайність сюжету. Географічне тло

Слайд 17

Пілігрим ( від старонімецького piligrim та латинського peregrinus – чужоземець) Богомолець, паломник, що йде на поклоніння до “святих місць” ( перен.) Мандрівник, подорожній.

Слайд 18

Домашнє завдання 1. Прочитати І частину роману «П'ятнадцятирічний капітан». 2.Опрацювати статтю підручника. 3.Вивчити визначення жанру роману та особливості пригодницького роману.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література