X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кохання

Завантажити презентацію

Кохання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кохання - це і є велике божевілля чоловіка й жінки. Пауло Коельо Коли ти кохаєш, весь світ у твоїх очах стає рожевим. Ще жоден мудрець, філософ або учений не дав чіткого визначення коханню. Що таке кохання і як вивести його точну формулу, нез нає ще ніхто. Адже ціла вічність знадобиться для того, щоб розкрити головну таємницю. Одначе, мабуть, уже тепер ти знаєш ,що кохання - це коли холонуть долоньки, в грудях тріпоче серденько. Багато хто чекає на нього, шукає знаходить, потім втрачає і знову шукає. Але ж на те вона і мрія, щоб до неї йти.

Слайд 2

Віками про кохання складали вірші, оспівували це почуття у музичних творах, воно надихало на героїчні подвиги та штовхало людей на неймовірні вчинки. Відомий письменник Оноре де Бальзак про кохання говорив так : «Кохання – єдина пристрасть, що не визнає ні минулого, ні майбутнього». Справжнє кохання трапляється у житті не часто.У коханні можуть поєднуватися найбільш різноманітні почуття: страждання й насолода, радість і смуток, страх і сміливість. Навіть гнів та ненависть.

Слайд 3

Кохання – як вода – плавке та бистре, рве, грає, пестить, затягає й топить. Леся Українка “Лісова пісня”, 1911 Енея так вона любила, – Що аж сама себе спалила, – Послала душу к чорту в ад. Іван Котляревський«Енеїда», 1798 Скільки років кохаю, а закохуюсь в тебе щодня. Л. Костенко

Слайд 4

Месіє! коли ти пролив за мене… хоч краплю крові дарма… я тепер за тебе віддаю… життя… і кров… і душу… все даремне!… Не за щастя… не за небесне царство… ні… з любові! У 1888 році в Запоріжжі Лариса Петрівна познайомилася з Сергієм Костянтиновичем Мержинским,.Він жив деякий час в Ялті, проходячи лікування від туберкульозу. У1901 році Леся їде в зимовий Мінськ до смертельно хворого коханого.У важкі зимові місяці народжується одна з найсильніших її драм - "Одержима", яка була присвячена Сергію. Сергій Мержинский помирає, і Лариса Петрівна назавжди надягає чорний траурний одяг.

Слайд 5

Вже у самій назві повісті закодоване значення сокровенності болю, який потрібно у собі берегти, бо ж біль дозволяє нам народжуватися і рости, ставати собою. Усі герої цього твору ще раз нагадують нам, що серце, яке болить – ще живе. І ніхто з них не має страху страждати і кожен має відвагу любити.Авторка вдало показує глибину і простоту любові. Любов така як калина, така як вітер в діброві, ромашки на галявині, опале листя у парку. Любов різна, тому що жива.

Слайд 6

Кохати - це не значить дивитися один на одного, кохати - це значить разом дивитись в одному напрямку. Антуан де Сент-Екзюпері

Слайд 7

Надгробків царських мармурові плити Переживе потужний мій рядок, І образ твій, немов із міді литий, У вічність перейде. Хоч воєн крок Зруйнує все – і статуї, і трони, Каменярами тесаний граніт, Але твоєї із пісень корони В тисячоліттях не забуде світ. Ти смерті й забуття минеш дорогу І, подолавши путь в людські серця, Вперед ітимеш із віками в ногу, Аж поки дійде світ свого кінця. І в день суда ти житимеш у слові, В піснях моїх, що сповнені любові. 55 сонет - Вільям Шекспір Ще однією особливістю ренесансного сприйняття кохання є оптимізм, бо найвище призначення кохання - дарувати життя. Минули століття відтоді, як Шекспір у своїх 130 сонетах розповів світові не тільки історію свого кохання, але й показав його красу. Кохання - то напруження, концентрація всіх душевних сил і запорука щастя й гармонії. А людина, на думку поета Відродження, має повне право бути щасливою

Слайд 8

Кохання Ромео і Джульєтти, світле, чисте та жертовне, розквітло у часи феодальної ворожнечі. За тих умов воно було викликом усьому суспільству, без перебільшень його можна назвати навіть героїчним.

Слайд 9

Стендаль З чого починається кохання? Чи кожна людина гідна його? Як зберегти це високе почуття? Це вічні питання, над якими замислювалися в усі часи. Чергового разу ці питання порушує французький письменник Стендаль. Його новела "Ваніна Ваніні" — історія кохання молодої закоханної пари— має досить прозаїчний фінал. У своїй новелі Стендаль намагався заперечити таке егоїстичне, власницьке кохання, яке веде до руйнування, і піднести щиру й чисту любов, що спроможна оберегти від небезпеки кохану людину, допомогти їй, подарувати жадані радість і спокій.

Слайд 10

М. Булгаков Вважав, що життя — це любов і ненависть, відвага й азарт, уміння цінувати красу і доброту.. Булгаков писав героїню свого роману з Олени Сергіївни — коханої жінки, яка була його дружиною. Незабаром після їхнього знайомства вона прийняла на свої плечі, можливо, більшу частину його, Майстра, страшної ноші, стала його Маргаритою..

Слайд 11

ГЕНРІХ ГЕЙНЕ Як море, в мене серце — Нуртує і кипить, І скарб чудових перлів На дні його лежит Збірка віршів «Книга пісень» (1827) Основний мотив поезій цієї книги — нерозділене кохання. Більша частина віршів «Книги пісень» була створена під впливом глибокого почуття поета до двоюрідних сестер Амалії та Терези, в яких Гейне закохувався по черзі. Це кохання не було взаємним.

Слайд 12

Федір Тютчев та Амалія Лерхенфельд уперше зустрілись в 1823 році, тоді Амалії було 15, а Федору 20 років. Одного чудового літнього вечора Тютчев освідчився коханій і, о диво, навіть одержав згоду на шлюб. Батьки Амалії були зовсім не а захваті від пана Тютчева : ані титулу, ані багатства, ані престижного місця служби. Він назавжди втратив надію назвати Амалію своєю дружиною, вона стала баронесою Крюденер. Незабаром одружився і Тютчев. Його обраницею стала Елеонора Петерсон, але застуда підірвала її здоров`я, вона померла у страшних муках. Тютчев посивів за ніч біля труни дружини. Почуття Амалії до Тютчева не змінилось : саме вона допомогла поету повернутись до Росії. Інколи життя дарувало їм свята – рідкі зустрічі.

Слайд 13

Петрарці належить найщиріша й найпоетичніша лірична сповідь про кохання, пронесене крізь усе життя: Як не любов, то що це бути може? А як любов, то що таке вона? Ці рядки одного із сонетів, мабуть, найбільш інтригуючі у світовій ліриці. Уже понад шість століть читачі прагнуть здобути власну розгадку високого почуття Петрарки. У страсну п`ятницю 1327р. В авіньйонській церкві Петрарка зустрів і покохав дівчину на ім`я Лаура, але одружитися з нею не міг, бо Лаура була заміжня, а він мав духовний сан. Через 20 р. він побачив її вдруге, але.. в труні. Він ще не знав, що не латинські учені трактати, а прості італійські вірші, присвячені Лаурі, принесуть йому безсмертя і їх будє перекладено безліччю мов.

Слайд 14

Ніщо поваби серцю не несе, Бо згасло сонце і померкло все, Разом із ним засипане землею. В життя моє лиш смуток увійшов. Я кличу смерть, щоб ту зустріти знов, Що краще був би не стрічався з нею. Сонет 312

Слайд 15

Коли в житті немає любові, у ній немає й життя. /Авессалом Підводний/ Люди здебільшого не стільки хочуть випробувати любов, скільки її вселити. /Н. Шамфор/ Кохання – найкраща косметика. Джина Лоллобріджида Кохання - це безмежне щастя... на обмежений час. Стас Янковський Кохання ніколи не вимагає, воно завжди віддає. Кохання страждає, ніколи не шкодуючи при цьому й ніколи не намагаючись помститися за себе. Махатма Ганді Лише раб кохання байдужий до користі та інших вад. Румі

Слайд 16

Над презентацією працювали учні 10 – Б класу ЗОШ № 23 м. Краматорська Ільченко Катерина, Чуприн Владислав та Матузова Христина ♥ Учитель Чеснокова М.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література