X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гомер — легендарний засновник європейської літератури

Завантажити презентацію

Гомер — легендарний засновник європейської літератури

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гомер — легендарний засновник європейської літератури

Слайд 2

1) Авгієві стайні — бруд; велике безладдя, занедбані справи. 2) Ахіллесова п’ята — слабке, вразливе місце в людини. 3) Ахіллесів щит — неперевершений мистецький твір.

Слайд 3

4) Нитка Аріадни — спосіб, що допомагає розв’язати якесь важке питання, вийти зі скрутного становища. 5) Посіяти зуби дракона — породити ворожнечу, виплекати безліч страховищ 6) Олімпійський спокій — незворушність, велична поведінка.

Слайд 4

7) Танталові муки — страждання, яких зазнає людина через усвідомлення близькості бажаної мети та неможливості її досягти. 8) Бочка Данаїд — марна, нескінченна праця. 9) Скринька Пандори — осередок лиха, підступний дарунок. 10) Осідлати Пегаса — стати поетом.

Слайд 5

«Впевнені в тому, що щастя — в свободі, а свобода — у мужності сміливо дивитися в обличчя небезпеці»

Слайд 6

Життя Давньої Греції не було легким. Але греки були одним із найжиттєрадісніших та найжиттєлюбніших народів. Це був народ-трудівник, народ-борець, що приніс людству ідеї патріотизму і явив свту взірці громадянської доблесті Древні греки

Слайд 7

Ідеалом греків було гармонійне поєднання духовної і тілесної краси. Тому багато античних скульптур зображують людей і богів оголеними. Античні скульптури

Слайд 8

статуї Дискобола та Аполлона Бельведерського Дискобол Аполлон

Слайд 9

Гомер — знаменитий поет, батько грецької поезії. Жив він приблизно у VIII ст. до н. е. Ім’я його означає «сліпий», тож Гомера уявляли мандрівним сліпим співцем У грецьких школах поеми Гомера «Іліада» та «Одіссея» були предметом постійного вивчення. Герої поеми Гомера перетворились на взірці неперевершеної доблесті, а їхніми подвигами кожний грек пишався більше, ніж своїми власними.

Слайд 10

«Іліада»

Слайд 11

«Одіссея»

Слайд 12

Робота з опорним конспектом

Слайд 13

З ім’ям Гомера пов’язаний початок давньогрецької літератури Його справу продовжили Гесіод, Анакреонт, Есхіл, Софокл, Еврипід та інші поети та драматурги. Поеми «Іліада» та «Одіссея» Сюжети обох поем походять із циклу героїчних переказів про Троянську війну (XII–XIII ст. до н. е.)

Слайд 14

Троянська війна

Слайд 15

Робота з опорним конспектом

Слайд 16

Домашнє завдання Підготувати розповіді за опорними конспектами № 2, 3. Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про місто Трою.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література