X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Батьки-засновники ЗУНР

Завантажити презентацію

Батьки-засновники ЗУНР

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Батьки-засновники ЗУНР

Слайд 2

Кость Левицький (1859-1941) Політичний діяч Галичини. Співзасновник УНДП. Голова Державного секретаріату ЗУНР. Засновник і голова Національної Ради у Львові.

Слайд 3

Народився 18.11.1859 р. у м. Тисмениця. Навчався у Станіславській гімназії, на правничих факультетах Львівського та Віденського університетів. 1890-го відкрив адвокатську канцелярію у Львові. Активний учасник державотворення ЗУНР. Очолював делегації ЗУНР на міжнародних конференціях 1920-22 рр. К.Левицький – “керманич політичного життя народу до останньої хвилини ”.

Слайд 4

Дмитро Вітовський (1877-1919) Політик; сотник Легіону Українських Січових Стрільців; полковник УГА; Державний секретар Військових Справ ЗУНР.

Слайд 5

Народився 8.11.1877 р. в селянській родині в Медусі Станіславського повіту. Випускник Станіславської гімназії та правничого факультету Львівського університету. Організатор “Січей”, був стрілецьким ідеологом, неформальним лідером УСС. Один із керівників Листопадового чину 1918 р. у Львові, командир збройних сил ЗУНР. У травні 1919 р. – член делегації на мирній конференції в Парижі.

Слайд 6

Євген Петрушевич (1863-1940) Український громадсько-політичний діяч; президент Західноукраїнської Народної Республіки(ЗУНР)

Слайд 7

Народився 3.06.1863 р. у м. Буськ у сім´ї священика. Брав активну участь у політичному житті, член УНДП, представник до австрійського парламенту. На міжнародних переговорах у Бресті-Литовському очолив галицьку делегацію. Як президент УНРади Є. Петрушевич виконував репрезентативні функції. Як диктатор ЗУНР до останнього відстоював соборницькі інтереси.

Слайд 8

Андрій Шептицький (1865-1944) Релігійний, суспільний, громадський та політичний діяч; Митрополит Української греко-католицької церкви.

Слайд 9

Народився у с. Прилбичі. Походив зі знатного роду. Після закінчення гімназії перебував деякий час на військовій службі. У 1888 вступив до монастиря у Добромилі, 1892 висвячений на священика. Підтримував створення ЗУНР. 1923 р. зустрічався з президентом Франції щодо ЗУНР.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України