X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Головні життєві цінності

Завантажити презентацію

Головні життєві цінності

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Головні життєві цінності в казці “Маленький принц”. Алегоричні образи казки. ©

Слайд 2

Епіграф уроку Не привыкайте к чудесам – Дивитесь им, дивитесь! Не привыкайте к небесам, Глазами к ним тянитесь. В. Шефнер

Слайд 3

Бесіда за останніми розділами казки Яким настроєм пройняті останні розділи казки?

Слайд 4

Бесіда за останніми розділами казки Як ви розумієте зникнення Маленького принца? Чому воно так схоже на смерть? Чи це і є смерть?

Слайд 5

Проблемне запитання Як би склалася доля Маленького принца, якби він залишився на Землі?

Слайд 6

Застосування літературознавчих термінів Доведіть, що “Маленький принц” – філософська казка-притча Цей твір ─ … …казка, тому, що в ньому розповідається про фантастичні події. …притча, тому, що має яскраво виражений повчальний характер, містить у собі мораль. …філософський, тому, що в ньому розглядаються “вічні” проблеми – любові, дружби, життя, смерті.

Слайд 7

Висновки Чого навчає казка “Маленький принц”? На яких моральних заповідях наголошує в своєму творі Екзюпері? Які цінності, на думку письменника, найголовніші в житті? Ми дізнаємося про це, “відкривши” “Скарбничку золотих висловів”

Слайд 8

“Скарбничка золотих висловів” “Якщо йти все прямо та прямо, далеко не підеш…” Необхідно мати прихильність до когось, дружні стосунки; не бути як “перикотиполе.” “Усі дорослі колись були дітьми, але мало хто з них про це пам’ятає.” Ставши дорослим, не намагайся знищити дитину в собі.

Слайд 9

“Скарбничка золотих висловів” “Прокинувся уранці, умився, привів себе до ладу – й одразу ж упорядкуй свою планету.” Потрібно дотримуватися чистоти як фізичної, так і моральної; берегти свою планету. “Якщо зумієш зробити правильні висновки про себе, значить ти мудрий!” Треба оцінювати себе об’єктивно, визнавати свої помилки.

Слайд 10

“Скарбничка золотих висловів” “Бачить одне лиш серце. Найголовнішого очима не побачиш.” Довіряти голосу свого серця, його велінням. “Ти назавжди відповідальний за тих, кого приручив.” Бути вірним, відданим другом, нести відповідальність за близьких людей.

Слайд 11

Підсумки уроку Які епізоди казки вас вразили, здивували? А які примусили замислитися? Яке ставлення виникло до героїв твору? Чому? Що б ви сказали Маленькому принцу при зустрічі? Який фінал ви написали б до цієї казки?

Слайд 12

Домашнє завдання Прочитати казку К. Г. Паустовського “Теплий хліб”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література