X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Генріх Ібсен"

Завантажити презентацію

"Генріх Ібсен"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Генрік Ібсен Ібсен – передовсім і найголовніше – митець. О.Блок

Слайд 2

Генрік Ібсен народився 20 березня 1828 року у норвезькому портовому містечку Шієні. Із п'ятнадцяти років юнак був вимушений працювати учнем аптекаря — саме тоді він починає писати вірші в сентиментально-романтичному дусі. У 1850 році він переїздить до Кристіанії і стає професійним літератором.

Слайд 3

Із кінця 1851 до 1857 року він керує першим норвезьким національним театром й послідовно виступає за відродження національного мистецтва. З часом драматурга запрошують очолити «Норвезький театр» у Кристіанії.

Слайд 4

Життя Ібсена стає все тяжчим. Він бідує, і справжнім порятунком виявляється стипендія на поїздку до Рима від драматурга Б'єрнстьєрне Б'єрнсона. Ібсен від'їжджає із Норвегії 5 квітня 1864 року й перебуває за кордоном із короткими перервами майже двадцять сім років.

Слайд 5

Ще за життя Ібсена його драматургія визнавалася новаторською. Із повним правом він був оголошений творцем аналітичних п'єс. У п'єсах Ібсена драматизм ситуації полягає в тому, що виявляється повна протилежність між видимістю життя і його справжньою природою. Розкриття показаного в п'єсі світу починається найчастіше вже в ході дії.

Слайд 6

Інтелектуально-аналітична будова «нових п'єс» Ібсена поєднана з прагненням зберегти природність і достовірність сценічної дії, життєвість персонажів. Із цим пов'язана і своєрідність мовної тканини його п'єс, яка створюється за допомогою надзвичайної економії і стилістичної лаконічності.

Слайд 7

1891 року Ібсен повернувся до Норвегії. Помер Генрік Ібсен 23 травня 1906 року після виснажливої хвороби.

Слайд 8

5696 Ібсен - астероїд, названий на честь літератора.

Слайд 9

Жоден з драматургів межі століть не уникнув його впливу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література